Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek uničeni lasje-obloga

uničeni lasje-obloga

Imam na svetlo pobarvane lasje,ki se lomijo in jih vedno znova strižem.Rada bi imela dolga,nikakor pa ne pridem do njih. Razmišljam,da bi si kupila masko za lase,ali se da na vlažne,oprane,neoprane,ali pa potem na suhe,ni pomembno.Ker je na tržišču toliko ponudb,bi bila vesela namiga,kaj res pomaga,las navlaži itd. Hvala!

Uporabljaj OROFLUIDO olje, masko za lase. Super izdelki. Čez noč si lahko daš na lase Kokosovo olje, zjutraj pa umiješ . Lasje bodo kot novi.

mislim, da moraš razmišljat v smeri boljše prehrane za bolj zdrave lase, ne pa obloge
las je v bistvu mrtva stvar, živa je samo korenina…
obstaja par tretmajev, ki ti las zafilajo s keratinom, mogoče se tistega poslužiš v vmesnem času, ko čakaš, da ti zrastejo bolj zdravi lasje.
guglaj literam

Nehaj s stalnim barvanjem, da si lasje že enkrat opomorejo.
Pa si daj samo nekoliko pramen.

Ti bi odstranjevala posledice, vzroka pa ne. Mrtvih las ne moreš oživiti, če jih ves čas moriš. Očitno se barvaš doma in vsakič naneseš barvo po celi dolžini, kar je strup. Po možnosti jih še blanširaš. Barva se samo narastek, dolžino pa zgolj osvežuje. Tudi literam je rešitev, kot imaš napisano že zgoraj.

Maske, koliko sem jih preizkusila niso to kar obljubljajo. Potem sem pa po naključju v Muellerju našla tekočino za poškodovane lase (steklena ampula 12ml), ki vsebuje d-pantenol. Proizvajalec je Swiss O Par (Intensiv Haarkur), stane par evrov, to daš na oprane, mokre lase. Če imaš skrhane, sfrotirane lase, jim to kar privošči.

Se strinjam tudi s predhodnico, ki je omenila prehrano – ta je vselej pomembna za zdrave lase, bolj kakor vsi ostali kozmetični preparati. Za lasje je mnogo bolje, da se (po)sušijo na prostem brez pomoči fena.

Kot so že napisali – največ boš dosegla s tem, da se nehaš barvati. In z zdravim življenjskim slogom, predvsem prehrano. Potem šele pridejo na vrsto maske.

Važno je tudi, kako lase češeš. Če so krhki, je bolje da ne češeš mokrih (greš skozi samo s prsti namesto česanja). Tudi suhe moraš česati nežno in predvsem redno (večkrat na dan).
Vroč fen in likanje tudi zelo oslabita lase.

Nekdo je zgoraj omenil kokosovo olje – to je odličen tretma, ampak samo če ne uporabljaš izdelkov s silikoni. Če imaš na laseh silikon, pa kokosovo olje itak ne more skozi.

Sicer pa jaz prisegam na kolekcijo John Frieda. Karkoli sem poskusila, me je navdušilo. Od malo cenejših mi je pa všeč tudi Gliss.

Pazi tudi katero barvo za lase uporabljaš, če se barvaš doma . Meni je Subrina barva za lase uničila lase, lasje so bili kot slama, suhi in krhki, kar lomili so se (pa imam drugače mastne lase). Takrat sem si jih morala ostriči. Najbolj negovalne barve so od Loreala, tam se tii ne bo las izsušil. Tudi Schwarzkopf je dobra in negovalna barva.

Seveda se strinjam glede prehrane in barvanja, kot začasno rešitev pa priporočam olje Hairmastic – za mokre ali celo suhe lase.

Absolutno nehaj z barvanjem, veliko bolje bo, če si daš le nekaj pramenov. Temna barva, če ne drugega, lahko začasno vsaj izgleda bolj zdrava, svetla pa še “povdari” uničenost – skurjenost las. Če se že barvaš pa uporabljaj kvalitetno barvo (npr. Keune, Paul Mitchel) in ne kake supermarket kvalitete. Pa ne uporabljaj vročine za sušenje ali oblikovanje – brez feniranja, likanja, nategovanja, kodranja. Samo posuši jih na zraku, kokosovo olje pa tudi pomaga, samo pri takih lash ne bo čudeža. Na dolgi rok ti lahko zaradi nekvalitetne barve in blanžiranja še izpadejo, potem si veliko punc da podaljške.

New Report

Close