Najdi forum

Naslovnica Forum Življenjski slog Spolnost Kontracepcija Vprašanje glede kontracepcijskih tabletk

Vprašanje glede kontracepcijskih tabletk

Pozdravljeni. Danes je natanko 22 dan odkar sem začela s kontracepcijskimi tabletkami. In ker se jemljejo 21 dni in s 7 dni premora imam danes premor. Zanima pa me če si med tem 7-dnevnim premorom prav tako zaščiten? In zanima me kdaj bo nastopila menstruacija v teh 7 dneh?

Pozdravljeni!

Zaščiteni ste tudi med premorom. Odtegnitvena krvavitev običajno nastopi 2. ali 3. dan, ni pa to pravilo.

Matjaž

Pozdravljeni!

Zadnjo menstruacijo sem dobila 31.10.2015 s pomočjo tablet za sprožitev menstruacije, ki mi jih je predpisal ginekolog, pred tem pa je nisem imela 4 mesece. Naslednjo menstruacijo (po menstruaciji s pomočjo tablet) pa bi morala dobiti že 8 dni nazaj. Sama pri sebi vem, da menstruacije spet ne bom dobila. Vzrok za izostanek le-te mi ni znan, ginekolog je na pregledu rekel da je vse OK, slutijo pa na nepravilno delovanje ščitnice in na ta pregled sedaj še čakam. To, da menstruacije nimam me seveda moti, sem napihnjena, nesproščena in se na splošno ne počutim dobro. Zanima me, ali lahko do nadaljnjega pričnem s ponovnim jemanjem KT, da bi menstruacijo imela ta čas, dokler ne ugotovijo kaj več? Kaj mi svetujete?

Že v naprej se zahvaljujem za odgovor!

Pozdravljeni!

No, vse gotovo ni OK, če bi bilo, bi imeli menstruacije (predvidevam, da ste v rodni dobi), sedaj se skuša ugotoviti zakaj je temu tako. Če se ob jemanju KT počutite bolje, potem ne vidim razloga, zakaj jih ne bi jemali, a kljub vsemu se posvetujte še z vašo ginekologinjo – lahko bi vam tudi ponovno predpisala tablete za proženje menstruacije (lahko vam jih predpiše tudi osebni zdravnik), tudi za več mesecev zapored.

Matjaž

Pozdravljeni!

Imam vprašanje, in sicer – včeraj sem zaradi nezaščitenega odnosa (počen kondom) vzela Escapelle, danes pa sem bila pri ginekologu zaradi večmesečnega izostanka menstruacije. Predpisal mi je Yarino. Danes sem začela z jemanjem Yarine, pozabila pa sem mu povedati za Escapelle. Zanima me, ali sem naredila napako s tem, ko sem danes že začela z Yarino (glede na to, da sem včeraj vzela Escapelle) ali so moje skrbi brezpredmetne?

Hvala za odgovor!

Pozdravljeni!

Ne skrbite zaradi nujne kontracepcije. Na zaščito lahko računate po enem tednu jemanja KT (predvidevam, da niste začeli z jemanjem KT v prvih dneh menstruacije).

Matjaž

Pozdravljeni,

zanimajo me neželeni učinki kontracepcijskih tabletk, če seveda obstajajo.

Najlepša hvala za odgovor!

Pozdravljeni!

Neželeni učinki so opisani v navodilih za uporabo. Najpogosteje ženske pri jemanju hormonske kontracepcije tožijo zaradi slabosti, vmesnih krvavitev, vrtoglavice, glavobola, napetosti v dojkah, sprememb razpoloženja, povečanja telesne teže. Resni stranski učinki so redki.

Matjaž

Pozdravljeni,
prejšnji mesec sem pričela z jemanjem tabletk Lindynette in sedaj se ravno končuje 7 dnevni premor (zadnjo tabletko sem vzela v ponedeljek).
Zanima me, ali z novim ovojem pričnem že na 7 dan (torej ponedeljek), ali 8 dan?

Na internetu namreč piše 8. dan, na sami škatlici pa 7. dan..

Pozdravljeni!

V navodilih zagotovo ne piše, da je treba prvo tableto iz novega zavojčka zaužiti na 7. dan, ampak da je premor dolg 7 dni. Z novo škatlico torej začnete na isti dan v tednu, kot ste začeli prejšnjo, v torek.

Matjaž

Bom kar tu vprašala. Jemljem tabletke Qlaira že kar lep čas in nazadnje se je pojavila krvavitev sredi septembra, lot je bilo pričakovano. Kakšne izkušnje imate ostale uporabnice? Vam tudi tako izostaja po več mesecev?

New Report

Close