Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Rjave pikice na zobeh

Rjave pikice na zobeh

Na zgornjih sprednjih zobeh sem opazila majhne rjave pikice. Te so se pojavile nenadoma oz. ne vem, kaj bi bil lahko vzrok za te pikice. Zobe si namreč umivam 3x na dan. In kaj me najbolj moti? To, da pikice sploh ne izginejo! Skratka, ne morem jih odstraniti.

Ali je imel kdo že podobne težave? Kaj pomenijo te pikice? Kako jih lahko odstranim?

Hvala za odgovore!

sin je imel eno rjavo pikico na mlečnem zobku. Notri pa že črviček.. Mogoče je tudi pri tebi karies, mogoče gre pa za zabarvanje zaradi kave, čajev, čikov.. Najbolje bo, da se naročiš zobarju, bo takoj vedel povedati za kaj se gre.

Gnijejo ti,kaj pa druzga.

nova
Uredništvo priporoča

Mogoče si preveč drgneš, pa so ožganine.

Se kaj kadi, ko si umivaš zobe?

Lahko je to odziv natvojeprevč mehansko drgnjenje po zobni sklenini.

Uporabljaj kračke, ki so ekstra mehke in z izjemno tankimi, nežnimi dlačicami.

Tudi nekatrea zdravila povzročajo obarvanost in spremembe na zobni sklenini: antibiotiki, kortikosteroidi, psihofarmaki, steroidi,…..

Pa posamežna živila in pitje gaziranih pijač, limonin, limetin sok, pomarančni juice,..

Če se ti je ta zabarvanost nenadoma pojavila, razmisli, če si v zadnjem času kaj spremenila prehrano oz. ješ kaj takšnega, česa prej nisi (najpogosteje kakšna zdravila ali prehranski dodatki).

Za vsak slučaj pej k zobozdravniku, itak bi morala vsake pol leta.

Možno pa je, da so madeži od neke kave itd, pa lahko sprobaš neko pasto ali prašek za beljenje zob, npr. white express

Meni so se sedaj pojavile, ko sem pila vec caja. Odstranila sem jih s sodo bikarbono, vendar ne pregrobo.

New Report

Close