Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek spletna banka

spletna banka

Tisti, ki uporabljate spletno banko me zanima ali je nujno potrebno shranjevati položnice? Ali ni dovolj, da imam sprintane vse izpiske osebnega računa? Je to dovolj, je to dokaz da sem plačala?Položnice lahko vržem stran?

Ponavadi spletna banka shrani vsa plačila oz. vse položnice. Zato mi je shranjujemo posebaj.

Seveda lahko zavržeš, pa ne zato, ker imaš dokaz “v računalniku”, temveč zato, ker položnica sama po sebi, če ni plačana na okencu in poštempljana, ni nobeno dokazilo … in tvoja je tako zgolj list papirja …

Shrani račun, ne položnice.

Kakšen račun, preko spletne banke ni računov. Lahko si sprintam edino izpisek, kjer piše kaj je plačano.

Račune, ki jih prejmeš od dobaviteljev (Telekom, Telemach, Amis, ECE …). Kot potrdilo o plačilu imaš vse na spletni banki, če ga potrebuješ, ga lahko natisneš, pošlješ po e-pošti ipd.

Jst mam klik in v arhivu so vsa potrdila o plačilih. Veljavna..ne rabim kej štemplat v banki.

Čisto zaradi lastne evidence in pregleda stroškov si že nekaj časa vse položnice/račune, ki jih še dobim v papirni obliki, skeniram in poleg elektronskih računov shranim na računalnik.
Papirnate zadeve že dolgo sproti romajo v smeti…

New Report

Close