Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek že nekaj let sem brez redne zaposlitve

že nekaj let sem brez redne zaposlitve

nekoč se je dalo kaj ” fušat”, zdaj še tega ni, redno delo dobijo še tako nesposobni, če imajo pač sorodnike, znance, na položaju nekje

enako. 🙁

Jaz razumem, da človek pade v tako situacijo, ampak, da si dovoli v taki situaciji ostati leta, wauu.
Sem ravno iz Nemčije, kjer občasno pomagam, pa naj povem, da ljudje hodijo od podjetja do podjetja, od hiše do hiše, če je kje kakšno delo in slej ko prej dobijo.
V gostilni kot pomočnik lahko marsikje fušaš, kot varuška tudi (govorim za žensko delo, ker najlažje se je zgovarjati, da samo moški lahko fušajo).
Jaz nimam nobenih sorodnikov na položajih, pa delam. Ne redno, ker še iščem, ampak delam.

nova
Uredništvo priporoča

Sem že 5 let brez redne zaposlitve, zadnje leto in pol ne delam nič, prej sem pa veselo fušala vse in svašta.
Zdaj se fušanja več ne grem, ker sem samo navadna smrtnica in kazni za fušanje ne bi uspela poplačat.
Pošiljam prijave, pošiljam ponudbe, ko grem mimo kake trgovine ali podjetja, me tudi ni sram vstopit in vprašat po delu, ampak o legalnem delu, ne na črno. Žal še nisem imela sreče, da bi ga našla, bom pa, enkrat…

Poznam samo dva, ki sta že leta brez zaposlitve – en je prav zadovoljen s socialko, nima niti enega leta delovne dobe in ne verjamem, da bo to svojo dobo kdaj podvojil in ena, kjer mož zasluži dovolj, da ona išče le in samo v svoji branži in občasno dobi kako nadomeščanje ali kaj podobnega.
Vsi ostali delajo, tako ali drugače.

Redno berem tvoje poste, so mi všeč in te spoštujem. Hvala, ker zastonj daješ nasvete. Nekateri to zelo cenimo. Tokrat pa tvoj post kaže na to, da ti je udobno v tvoji zazihrani službi, zato ne moreš razumeti recimo nekoga, ki je odprl to temo in zato niti ne moreš drugače napisat, kar si napisala. Vsi ostali delajo? Resno…? Sem bila v koži avtorice in jo popolnoma razumem. In daleč ni edina, žal.

V našem koncu je pa takih veliko: mladih, starih, izobraženih in neizobraženih – eni so na socialkah, drugi so vzdrževani družinski člani in vsem je skupno, da poprimejo za vsako delo, ki pa je bolj ali manj neplačano. Sem in tja kaj zaslužijo, da si privoščijo tisto osnovno in da poplačajo kako zapadlo položnico.

Poznate pregovor, da sit lačnemu ne verjame. Podobno je s službami. Če si v delovnem razmerju za nedoločen čas v kakšni dobri firmi ali JU, si misliš, da se tebi kaj takega ne more zgoditi. Podobno sem razmišljala tudi jaz, ki sem bila zaposlena v ugledni firmi za nedoločen čas. Potem je začelo iti vse slabše, sanje so se razblinile in firma je šla v stečaj. Potem sem tudi jaz pristala na Zavodu za zaposlovanje. Zame je bilo sicer lažje, ker nisem imela več dosti do penzije. Zato ne obsojajte nobenega, ki je brez dela, če morete, mu pomagajte, če pa ne morete, ga vsaj ne špikajte. Danes jaz, jutri ti, vsi smo na istem in vsak lahko pristane na Zavodu za zaposlovanje.

Kdo pa tebi možgane pere? Ozri se malo naokoli ali pa se kakšen dan sprehodi, do zavoda za zaposlovanje in se pogovori s tistimi, ki že dolgo iščejo službo.

Veliko ljudi je brez redne službe po več let, Zavodu ni mar za takšne primere, pravzaprav za nobenega. Še vsak, ki je bil na Zavodu, si je službo moral iskati sam, sploh ne razumem v čem je fora biti prijavljen na zavodu – da si voden kot brezposelna oseba in da te neke zavožene dame porivajo na delavnice, kako opraviti razgovor, kako spisati CV ipd? To smrdi po norčevanju. Prijateljica ima magisterij iz prava, se je prijavila na zavod, tam so jo poslali na delavnico, kako naj napiše CV – v skupini je bila ona + 8 ciganov/romov. Ja, super, ne?


Tole si super napisala. Zelo realno.
Poznam ljudi z obeh strani.. Pogled na možnost za zaposlitev je seveda čisto različen. Ki se pa lahko v sekundi spremeni.

Tudi jaz nisem našla službe. Našla sem jo že, ampak kakšno.Pri mojih izkušnjah sem dobila ponudbe za 700 EUR neto. Še danes ne morem dojeti 🙂 Potem sem odprla firmo, dobila močno zastopstvo in uspela z močno distribucijo v trgovinah. Danes smo zelo stabilna firma, imamo lastne prostore, lastna skladišča, na trgu smo 10 let, vsako leto rastemo. Kar hočem reči je to, da ni nujno ,da ti je služba namenjena. Lahko ti bolj leži samostojna pot.

Redno berem tvoje poste, so mi všeč in te spoštujem. Hvala, ker zastonj daješ nasvete. Nekateri to zelo cenimo. Tokrat pa tvoj post kaže na to, da ti je udobno v tvoji zazihrani službi, zato ne moreš razumeti recimo nekoga, ki je odprl to temo in zato niti ne moreš drugače napisat, kar si napisala. Vsi ostali delajo? Resno…? Sem bila v koži avtorice in jo popolnoma razumem. In daleč ni edina, žal.[/quote]

Podpis!

Tisti, ki ni probal ne ve in ne razume. Poleg tega imaš barca ti še A blizu in tistih par km se je pač lahko odpeljati. Ne veš pa, ali pa nočeš vedeti, da smo nekateri tudi ob mejah, samo ne avstrisjkih in v letih, ko zaposlitveno nismo zanimivi. Tako, da ne posploševat, da se ti to enkrat ne bo zataknilo!
Nisem fouš vam, ki delate. Ne veste pa kakšno agonijo imam jaz sama s sabo vsak sleherni dan, ker ne vem kako bom preživela. Saj si pridelam, nič ne kupim, a na elektro ne morem nesti glaž marmelade in plačati položnico!

Sem bila tudi sama prijavljena na Zavodu za zaposlovanje, tako da tudi tako situacijo poznam in vem, kako je delati po pogodbah, malo to, malo drugo … in tudi nobena mojih služb do sedaj ni bila zazihrana do upokojitve in nobena v JU.

In zgoraj ne govorim o tem, da imajo vsi redno zaposlitev za nedoločen čas, ampak sem napisala “Vsi ostali delajo, tako ali drugače.”.

Kdo pa tebi možgane pere? Ozri se malo naokoli ali pa se kakšen dan sprehodi, do zavoda za zaposlovanje in se pogovori s tistimi, ki že dolgo iščejo službo.[/quote]

njej pere možgane Hpd ICD – 10

¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨ ·uʍop əpısdn əɥʇ Obožujem rdečo zvezdo, pijem Heineken. Iä! Iä! Cthulhu fhtagn! Gosturnca u solat še ni konc sveta.

To da si več let brez zaposlitve si kriva zgolj in samo sama. Ne moreš 100 krat delat isto in pričakovati drugačen rezultat. Za žensko je mogoče malce težje pa vseeno se dobi delo. Če ne v tvojem kraju pa se preseliš. Če ne v tvoji branži pa kje drugje. Poznam kar nekaj ljudi brez dela, vsem se ne da in jim je fajn tako kot živijo. Nihče izmed vas pa ne razmišlja kaj bo na stara let. Po televiziji boste jamral kako nizko penzijo imate.

Se vam pridružujem. Poleg mene jih je okrog nas na Goriškem zelo veliko brez služb in to vseh izobrazb in starosti , predvsem pa mladih .Ko oddajamo prijave se pa vsi prijavljamo na iste oglase ,ki pa jih je zelo malo, potem pa pomislite kakšne možnosti imam, ,pri 44.
Redno zaposlitev sem imela leta 2002,ko je firma propadla, nato pa sama dela po pogodbah in sicer za največ 2.5 let in celo 3x pri istem delodajalcu ,a vsakič ko je udarila kriza sem bila jaz za” odstrel”, saj bi moral drugi ,ki so tam že 15-20 let pač moral dati fejst odpravnino. In da ne boste misli ,da v svoji branži-Šivanje ,ne delala sem v kuhinjah, v proizvodnji, v mizarstvu,..
Sicer mi dela doma ne zmanjka , saj nas je 7,a se počutiš slabo ,ko začne proti na začetku meseca zmanjkovati denarja. Saj si vso zelenjavo pridelam ,stvari moraš tudi kupit, položnice plačat , za katere dajo tudi sinova ,ki imata tudi minimum plače ,pa si ne morejo kaj dosti privoščit . Ena nevesta je brezposelna-frizerka, druga je šla naprej v šolo, a vikende dela v gostinjstvu.
In ne ne pripada nam socialna ,ker imamo po njihovem dovolj za preživetje moževo plačo(pod 850),za nas tri s hčerjo.

Kdo pa tebi možgane pere? Ozri se malo naokoli ali pa se kakšen dan sprehodi, do zavoda za zaposlovanje in se pogovori s tistimi, ki že dolgo iščejo službo.[/quote]

njej pere možgane Hpd ICD – 10[/quote]

:))

Glede na to, da je Hpd ICD – 10 samo mednarodna klasifikacija bolezni, ki vsebuje več kot 68.000 različnih diagnoz, se tam najdemo vsi, tudi tisti z nahodom 🙁

Velika razlika je biti na Zavodu leta 2005 ali leta 2015.

Jaz bi tudi delala pri vas. Imate kaj frej?

Po tej logiki je celotna mednarodna klasifikacija bolezni popolnoma brez veze, ker bi se v katrikoli bolezni našel kdorkoli.

njej pere možgane Hpd ICD – 10[/quote]

:))

Glede na to, da je Hpd ICD – 10 samo mednarodna klasifikacija bolezni, ki vsebuje več kot 68.000 različnih diagnoz, se tam najdemo vsi, tudi tisti z nahodom :([/quote]

to se prav, da je v barcalandiji nahod klasificiran kt osebnostna motnja z naslednjimi karakteristikami:

ICD-10Edit

The World Health Organization’s ICD-10 lists histrionic personality disorder as:[17]


A personality disorder characterized by:
◾shallow and labile affectivity,
◾self-dramatization,
◾theatricality,
◾exaggerated expression of emotions,
◾suggestibility,
◾egocentricity,
◾self-indulgence,
◾lack of consideration for others,
◾easily hurt feelings, and
◾continuous seeking for appreciation, excitement and attention.

¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨ ·uʍop əpısdn əɥʇ Obožujem rdečo zvezdo, pijem Heineken. Iä! Iä! Cthulhu fhtagn! Gosturnca u solat še ni konc sveta.

Se en primer iz mb. Se lani je bila zenska brez drzavljanstva,danes pa dela redno kot cistilka na sr.soli.
Vse se da, ce se hoce.
Podpis: tudi sama sem ze bila na tem, da nebo pomote.

:))

Glede na to, da je Hpd ICD – 10 samo mednarodna klasifikacija bolezni, ki vsebuje več kot 68.000 različnih diagnoz, se tam najdemo vsi, tudi tisti z nahodom :([/quote]

to se prav, da je v barcalandiji nahod klasificiran kt osebnostna motnja z naslednjimi karakteristikami:

ICD-10Edit

The World Health Organization’s ICD-10 lists histrionic personality disorder as:[17]


A personality disorder characterized by:
◾shallow and labile affectivity,
◾self-dramatization,
◾theatricality,
◾exaggerated expression of emotions,
◾suggestibility,
◾egocentricity,
◾self-indulgence,
◾lack of consideration for others,
◾easily hurt feelings, and
◾continuous seeking for appreciation, excitement and attention.[/quote]

Posebej zate
http://www.icd10data.com/ICD10CM/Codes/J00-J99/J30-J39/J34-/J34.89

2015/16 ICD-10-CM Diagnosis Code J34.89
Other specified disorders of nose and nasal sinuses
J34.89 is a billable ICD-10-CM code that can be used to indicate a diagnosis for reimbursement purposes.
Reimbursement claims with a date of service on or after October 1, 2015 require the use of ICD-10-CM codes.
This is the American ICD-10-CM version of J34.89. Other international ICD-10 versions may differ.
linical Information
An opening or hole in the nasal septum that is caused by trauma, injury, drug use, or pathological process.
Applicable To
Perforation of nasal septum NOS
Rhinolith
Description Synonyms
Dry nose
Lesion of nasal mucosa
Lesion of nasopharynx
Nasal cavity lesion
Nasal discharge
Nasal dryness
Nasal mucosa dry
Nasal obstruction
Nasal septal perforation
Nasal vestibulitis
Nasopharyngeal lesion
Obstruction of nose
Perforation of nasal septum
Rhinorrhea
ICD-10-CM J34.89 is grouped within Diagnostic Related Group(s) (MS-DRG v30.0):
154 Other ear, nose, mouth and throat diagnoses with mcc
155 Other ear, nose, mouth and throat diagnoses with cc
156 Other ear, nose, mouth and throat diagnoses without cc/mcc
795 Normal newborn

http://www.icd10data.com/ Ja, pri nas se čisto vse najde na tem seznamu, tudi nahod

Se en primer iz mb. Se lani je bila zenska brez drzavljanstva,danes pa dela redno kot cistilka na sr.soli.

Čistilk s slovenskimi avtohtonimi koreninami je po šolah bolj malo, pa ne zato, ker se ne bi prijavljale na razpise…

New Report

Close