Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Popusti za priviligirane (upokojenci)

Popusti za priviligirane (upokojenci)

Kako to da trgovec upa ponudit popust samo določenim skupinam, ostali naj pa plačujejo po rednih cenah. Pa tuki mi ni treba dajat predlogov v smislu naj grem z babico po nakupih. Tuki mene zanima kako (v deželi enakopravnosti) ena skupina lahko prejema popuste, drugi jih pa ne smejo.

Zakaj je to tako. Je kaka razlaga. A se tok zelo promovira da so upokojenci brez denarja in rabijo popuste. A stanovnik ni upokojenec. Je precej takih ki ima večjo penzijo kot eni dohodek (npr. brezaposleni, socialno ogroženi), pa slednji nimajo takšnih popustov v trgovinah. Ti lahko kupujejo samo odpisano robo in zadeve pred rokom.

to je v bistvu nateg, oz kao bombonček, zato da narod navali v štacune. Glej trgovci se držijo teh zadev:
– vedo da so pokojnine (pa tudi večina ostalih dohodkov) relativno nizki
– da s tem ko “znižajo” ceno in se delajo dobre, v bistvu samo majčkn delež marže znižajo, ampapk to je dovolj da je cena produkat a cenejša kt po drugih štacunah in da bodo tega produkta proidali več kt drugi in s tem naredili profit. V bistvu mamo v večini primerov (pre)napihnjene marže in to dela izdelke hudo (pre)drage

pogelj zadnjič sem bil v ita in recimo deteregnt ki je pri nas 10 € je tam 5€. 10 € je kar dost ,če pogledaš da gre za zadevo ki ti recimo traja 1 mesec al pa še manj. če pa teh 10 € znižaš na recimo 8,70 pa še kako piko , točko itd šenkaš (da lahk kasneje kako stvar kupiš znižano) je stvar vauuuuu. wauuje napram durgim cenam pri nas ne pa napram tujini. In nato karto špilajo trgovci. Tisti ki jim je tujina predaleč so primorani v večini primerov kupovat doma in s tem trgovce spodpirat. ker so pa dohdki omejeni, potem da se poveča prodaja, da jo znižanja.

BTW preračunaj koliko prišpara penzijoner ko kupi škatlo tablet za pomivalca in poglej kolk so taitse tablete recimo v coopu al pa v muellerju (znižane in redna cena)..

tile kuponi, popusti itd nso res za 3 pregledat kaj in kako se kupi z njihovo pomočjo….

malce za dušo.......https://www.facebook.com/stvari.ajdovscina/

V deželi enakopravnosti ima večina upokojencev pokojnino, ki komaj zadošča za preživetje (googlaj, da ne bom potem poslušal, da sem kaj narobe napisal).
Meni k sreči še nikoli ni bilo treba stati v vrsti na dan popusta, da bi kupil tretjerazredno robo.

ja, sej se strinjam s tabo, mislim, da pravilno razmišljaš…

sem pa ravno 5 min nazaj govorila z mami (upokojenko) in prav, kaka banda je to zarukana, k daje popuste njim, penzionerjem, pa cene navite, pa v M moraš 20€ zapravit, da lahko dobiš popust…
dan prej v šparu, isto, sta bla jezna, k sta vidla, da so vse cene navite do konca, da ni nobenih popustov, akcij…

druge dni pa lahko najdeš marsikateri artikel po znižani ceni….
tko da, jaz se tolažim s tem, da so jim ta popust že vračunali v ceno :))

ker so varuhi potrošnikov zlizani z vlado – ta pa noče poslati inšpektorjev v kazenski prehgon trgovcev

Eno opažanje – občasno imam možnost, da grem po nakupih dopoldan – večina upokojencev gre v nakupe dopoldan in že nekajkrat se je zgodilo, da so v Hofru bili na voljo naprimer prebrani ostanki ( ob cca 10. uri) zelenjave, sadja, gajbice od prejšnjega dne, že kaj nekajkrat v zadnje pol leta – torej še nič sveže dopolnjene robe. OK, če mislijo, da so upokojenci tisti, ki si zaslužijo, da poberejo staro robo po popustnih cenah, potem je to podlo. Veramem, da včasih ne sfolgajo, pa dopolnijo malce kasneje s svežo zalogo ( pa ni ponedeljek, ko se lahko zgovorijo na dostavo), ampak ne pa prav pogosto.

enaka fora v Hofru: ko imajo naprimer akcijo pri kruhu dopeka – že dvakrat – sirove štručke, že na oko za tretjino manjše od tisih, ki so v redni ceni. V isti trgovini.

Se pa strinjam, da bi morali trgovci malce spremeniti prodajno politiko in biti malce bolj pošteni tudi do ostalih kupcev, ne samo ponujat tistih nalepk, pa kartic za spraskat, kar je mimogrede čisto brezvezna marketinška fora.

Naj začnejo poteno dajat popuste za vse. V Ameriki imaš pač kupone – ko naprimer kupiš, ti na hrbtni strani iztisne kupone za popust – pa to naprimer 2+1 gratis, ne samo na redne cene, tudi na akcije.

Meni osebno je bolj ta knjižica kuponov, kar prakticira tudi Dm zelo v redu stvar, kot pa neki bonus za 10{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} popust, ko kupiš na določen dan and določenim zneskom, da potem laho vnovčič na določen dan….bla bla bla….. Ne kupujemo vedno ravno ostali, ki nismo upokojenci in druge skupine, ki so že upravičene do popustov.

Saj zato pa nekateri tapametni že nekaj časa glavnino nakupov opravimo v tujini – suho fasungo, pralna sredstva, oblačila, obutev – je vse ceneje v sosednjih državah, kot je bilo nekoč. Zakaj tukaj plačevat za pol kile špagetov naprimer Barilla znamke toliko, kot jih dobim za nekaj centov več v Carrefurju v Italiji 2kg (!) Samo kot primer…..Da o cenah kvalitetnejše usnjene obutve na voljo pri nas, ki je narejena v Italiji, ne pišem-.Se še kako izplača, ap če greš na izlet in še cestino plačaš -se izplača!. in za svoj zasluženi denar sam odločaš, kateremu trgovcu ga boš dal v zameno za blago. Tistemu, ki je bolj pošten do kupca. Pa če je čez mejo, pa čez mejo.

Sem upokojenka in s temi popusti, raznimi kupončki prihranim vsaj 20 € na mesec. Jaaa, na leto skoraj 250 €.
14 dni toplic :-))) – pa še tam kakšen popust :-))! Če greš v Dobrno, te še iskat pridejo na dom.

In to ni noben upokojenski nateg. Nateg je kvečjemu za tistega, ki kupi enako kot jaz in da pri (enem) nakupu 2 € več kot jaz.

Ne gre za tretjerazredno robo. Vsi kupujemo enako – samo kdor ima kartice, kdor gre na pravi dan v nabavo prihrani! Brez da bi za 1 mm slabše živel.

In ni me sram – velikokrat kupim tudi izdelke pred rokom uporabe, ki so znižani za 50 ali celo 70{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465}.
Pojemo isti dan ali pa dam v skrinjo (meso). Zato redkokdaj vem zjutraj, kaj bomo tisti dan jedli.

S krompirjem, zeljem, čebulo, jabolki sem založena za celo zimo. Kupiš takrat, ko je po 50 centov in ne decembra, ko cene skočijo v nebo.

Ne kupujem pakiranih narezanih salam, sladkarij, čipsa. Nobenih časopisov. Nobenih ekstra čistil. Nobenih sokov, kaj šele vode v plastenkah.

Pri takih stvareh se ogromno prihrani. In večina bo zdaj rekla, da sem škrta. Da tok slabo pa še ni, da bi gledal na vsak €.
Samo če vsak dan nategnejo ali zapravite brez potrebe 1 €, je to na koncu 365 €! Vse gre za udobje, za nepredviden strošek ali potovanje….. 🙂
Eni pa – roko na srce – res ne znajo delat z denarjem!

Spoštovana gospa upokojenka!

Nima vas biti česa sram, zakaj le?

Zavedati pa se morate, da je v Sloveniji trenutno taka situacija, da upokojenci še zdaleč niste več finančno najšibkejši člen družbe, da bi lahko imeli take ugodnsti in popuste, drug, ki pa delajo in vplačujejo vblagajno za vaše pokojnine, pa ne. Saj to, da za pokojnine vplačujejo v državno blagajno tisti,ki redno plačujejo davke in prispevke, pa verjetno veste, kajne?Da tistega denarja, ki ste ga vi dajali od svoje plače, že zdavnaj ni nikjer 🙂
In s tega stališča so trgovci nepošteni do vseh ostalih kupcev, ko tudi njim ne ponudijo enakih dnevov, enakih ugodnosti, kot vam, upokojencem. To poizkusite razumeti.

Spoštovana gospa upokojenka!

Nima vas biti česa sram, zakaj le?

Zavedati pa se morate, da je v Sloveniji trenutno taka situacija, da upokojenci še zdaleč niste več finančno najšibkejši člen družbe, da bi lahko imeli take ugodnsti in popuste, drug, ki pa delajo in vplačujejo vblagajno za vaše pokojnine, pa ne. Saj to, da za pokojnine vplačujejo v državno blagajno tisti,ki redno plačujejo davke in prispevke, pa verjetno veste, kajne?Da tistega denarja, ki ste ga vi dajali od svoje plače, že zdavnaj ni nikjer 🙂
In s tega stališča so trgovci nepošteni do vseh ostalih kupcev, ko tudi njim ne ponudijo enakih dnevov, enakih ugodnosti, kot vam, upokojencem. To poizkusite razumeti.[/quote]

Popolnoma se strinjam. Zato je tudi moj vzdevek v tej temi “smo piviligirani” . Upokojenci smo priviligirani.

In popolnoma razumem nemoč mladih, brezposelnost, dragi vrtci in še in še stroškov. Nejemnine, razne mahinacije okoli ogrevanja, pa to plačat pa to… 🙁

Kaj naj še rečem? Znajdite se, tamladi. Jaz pomagam našim, kakor lahko. In verjemi – marsičemu se odpovem, da imajo tudi oni kaj od ‘najlepših let’!

Bo že! Vse še bo….samo nas ne bo!

Spoštovana gospa upokojenka!

Nima vas biti česa sram, zakaj le?

Zavedati pa se morate, da je v Sloveniji trenutno taka situacija, da upokojenci še zdaleč niste več finančno najšibkejši člen družbe, da bi lahko imeli take ugodnsti in popuste, drug, ki pa delajo in vplačujejo vblagajno za vaše pokojnine, pa ne. Saj to, da za pokojnine vplačujejo v državno blagajno tisti,ki redno plačujejo davke in prispevke, pa verjetno veste, kajne?Da tistega denarja, ki ste ga vi dajali od svoje plače, že zdavnaj ni nikjer 🙂
In s tega stališča so trgovci nepošteni do vseh ostalih kupcev, ko tudi njim ne ponudijo enakih dnevov, enakih ugodnosti, kot vam, upokojencem. To poizkusite razumeti.[/quote]

Popolnoma se strinjam. Zato je tudi moj vzdevek v tej temi “smo piviligirani” . Upokojenci smo priviligirani.

In popolnoma razumem nemoč mladih, brezposelnost, dragi vrtci in še in še stroškov. Nejemnine, razne mahinacije okoli ogrevanja, pa to plačat pa to… 🙁

Kaj naj še rečem? Znajdite se, tamladi. Jaz pomagam našim, kakor lahko. In verjemi – marsičemu se odpovem, da imajo tudi oni kaj od ‘najlepših let’!

Bo že! Vse še bo….samo nas ne bo![/quote]

Se strinjam z vami, da za mlade ni ravno perspektive v tej dravžavi na več področjih, kot tudi za nas malo starejše ne, sem že kar čez 40 – garala v mladosti precej, priznam in pridno vplačevala v državno blagajno. In tudi sedaj vplačujem, samo zgarati se pa ne mislim, imam pred seboj vsaj še enkrat toliko let 🙂 Priznam pa tudi, da se bi mi zdelo pošteno, da bi tudi vsi ostali dobili pri trgovcih enake ugodnosti in popuste, torej če upogojenci imajo od 30 pa 1. v mesecu bi pa vsi ostali tudi lahko dobili popolnima enka “ugodnostni” dan, a samo na drug dan.. – Torej se ne moremo ravno znajti, če nimamo enakih možnosti, pošteno, kajne? No, seveda se znajdemo, nesemo svoj zasluženi denar tudi čedlje raje čez mejo, kjer je še ceneje in kupimo tudistvari, ki so narejene v Avstriji, nemčiji, Italiji, ne pa v Srbiji, na Poljskem in podobno, ker kvaliteta ni več enaka, kot je bila pod izsto blagovno znamko naprimer pred 20-imi leti:-)

Srečno in vse lepo vam želim!

Se znajdem, štukam na vseh koncih in karajih. Ampak mi ne ostane za nobene toplice, komaj za en teden najcenejšega morja na leto. Pa še to dihamo na škrge, da znese. V resnici imam občutek, tudi po vašem “prijaznem” sestavku, da nimate posebej stika z realnostjo mladih. Vi morate imeti konkretno penzijo pri standardu, ki ga opisujete, pa še tamladim baje pomagate. In poleg tega vam pripadajo še popusti za upokojence. Zakaj točno?

Spoštovana gospa upokojenka!

Nima vas biti česa sram, zakaj le?

Zavedati pa se morate, da je v Sloveniji trenutno taka situacija, da upokojenci še zdaleč niste več finančno najšibkejši člen družbe, da bi lahko imeli take ugodnsti in popuste, drug, ki pa delajo in vplačujejo vblagajno za vaše pokojnine, pa ne. Saj to, da za pokojnine vplačujejo v državno blagajno tisti,ki redno plačujejo davke in prispevke, pa verjetno veste, kajne?Da tistega denarja, ki ste ga vi dajali od svoje plače, že zdavnaj ni nikjer 🙂
In s tega stališča so trgovci nepošteni do vseh ostalih kupcev, ko tudi njim ne ponudijo enakih dnevov, enakih ugodnosti, kot vam, upokojencem. To poizkusite razumeti.[/quote]

Popolnoma se strinjam. Zato je tudi moj vzdevek v tej temi “smo piviligirani” . Upokojenci smo priviligirani.

In popolnoma razumem nemoč mladih, brezposelnost, dragi vrtci in še in še stroškov. Nejemnine, razne mahinacije okoli ogrevanja, pa to plačat pa to… 🙁

Kaj naj še rečem? Znajdite se, tamladi. Jaz pomagam našim, kakor lahko. In verjemi – marsičemu se odpovem, da imajo tudi oni kaj od ‘najlepših let’!

Bo že! Vse še bo….samo nas ne bo![/quote]

[/quote]

Gljet/e! Tudi jaz v mladih letih nisem imela prevoza…. z vozičkom sem šibala pešadijo v vrtec peš! 2 km.
In to z vozičkom, ki ga danes ne bi pogledala nobena mlada mati!
Zaviti v deke.
Matrali smo se tudi mi. Ena stoenka je bila pri hiši in konec. Kam smo hodili na počitnice? V sindikalne domove, plenice prale na roke…. Pozimi sankat. Da je froc sam vlekel sani v breg.

Nobenih kavbojk, kofeta, cinca marinca lepotičenja. Švercali smo prašek in tranzistor!

Pa smo živeli mnogo bolj uživaško. Družabno! Koliko smeha……

Danes pa je moreče! Ker ste razvajeni, nesposobni in samo nekaj čakate, da vam prileti z neba!
Še delat ne zna nihče. Šola…..jeaa, šola! Kaj bi pa sploh radi?

Združite se in povejte, kaj bi radi! Za vse je – če je za musliće, je tudi za vas! Samo ne gledat okoli sebe – ta ima pa to, to je krivica…… 🙁

jih še senilni starčki pogruntali. In zdaj starčki čisto počasi lezejo po Hoferju. Težko je prehiteti dve babici, ki gresta vštric vsaka z enim ogromnim vozičkom in klepetata kot na tržnici. Sicer jim nič ne rečem, ker vem da bom enkrat, če bom še živa, tudi sama lezla po Hoferju.


Socialci res da nimajo upokojenskih popustov, imajo pa vrsto drugih ugodnosti, pravzaprav še večjih.

Medtem ko je pokojnina z delom zaslužen dohodek, ki temelji na 40 letnem vplačevanju zavarovalne plremije v pokojninski sklad, (pokojninski ZAVAROVANJE = ZAVAROVANJE” je socialna pomoč čisto šenkan denar države za nič dela. Poleg tega pa socialcem država plača dodatno zdravstveno zavarovanje (upokojenci morajo plačat sami) pa plačani vrtci za otroke, prehrana v šoli, subvencionirane najemnine, še pravno pomoč imajo socialci zastonj……

Tko da bi rekel da so socialci bolj priviligirani.

New Report

Close