Ločitev, nezvestoba in ljubezenski nasveti

Odgovarjajo: Boštjan Topovšek, Core Energetics telesni psihoterapevt, Mojster Coach Nevrolingvističnega programiranja • Mirjana Frankovič, transkacijski analitik - psihoterapevtka, doktorandka SFU Dunaj • mag. Irma Hus, specializantka psihoanalitične terapije

dober odvetnik za ločitev, ki bo razumel obnašanje bivšega partnerja z MOM

Default avatar
nujno rabim dobrega odvetnika za ločitev.

bivši partner ima MOM, po končani nevzdržni zvezi mi že grozi po življenju, prijavlja me policiji za brezveze stvari, skratka situcija je kompleksna, za sabo je pustil kaos. tukaj so še otroci...

iščem odvetnika, ki bo razumel situacijo, saj bivši partner za druge izgleda čisto "normalen", celo karizmatičen, prepričljiv v svoj prav, kriva sem vsega jaz, kaj se je vse dogajalo v ozadju, pa je čisto druga zgodba.

prosim za nasvet
Default avatar
V bistvu ne moreš nič dosti razen, da si nasilna bolj od njega. Ker državi se fučka kaj imate med seboj, še več, nasilje celo vspodbuja. Nasrkajo pa vedno, manj nasilni. Zakon močnejšega pač.
Default avatar
Lepo no, da si dovoljujete že kar diagnoze postavljat. In očitno sploh še ni bivši, če potrebuješodvetnika za ločitev. Koliko vem pa do zdaj ni bilo še nobene, ki je zdivjala, da bi priznala svoje neodgovornost in to kar počnejo ravno ženske ob ločitvi in po njej, je največkrat fenomen pritlehnosti in praktično neverjetnega, tako da bi prej verjel tvojemu partnerju kot tebi.
.
.......................................................................................................................................................................................... Več ljudi brez dlake na jeziku...in bi se sčasoma rodilo upanje za boljši svet...
...........................................................................................................................................................................................
Default avatar
modrival je napisal/a:
enkrat nehal ponavljati svoje mantre, ki niso vsesplošne in bne veljajo za vsakogar...
sama poznam imam izkušnje s tako osebo - ki ima vse simptome moma in ne da ne boš mislil,d a toi govorim zarad spravljanja na moške... ker ta oseba ni moški ampak sestra... in življenje s tako osebo je nemogoče!... mama in fotr , ki živijo v isti bajti - ko so sami besnita, ker vbesta kakšna je, pred drugimi pa ji dajeta potuho ker vesta da se ji bo drugače sfuzlalo in da se navzven to ne vidi, da zgleda vse lpo oh in sploh, tako da je zaradi tega še vsak dan hujša, ker ima podporo njenemu obnašanju... in verjemi, če se znajdeš na piki takšnega človeka se moraš upreti z vsemi silami - seveda na dovoljen uraden način... tudi jaz sem že bila na policiji in pri drugih uiradnih organih, ker v glavah teh ljudi je kao vse kar njim pade na pamet dovoljeno, četudi je kaznjivo...
in avtorica tudi ona si izmišljuje vse mogoče laži o meni in ljudeh, ki me imajo radi - celo zelo grozne in hude obtožbe, za katere lahko s svojimi dejanji stojimi, da so še kako neresnične...
mama in fotr to vesta - amaok ji vseeno pomagata širiti te laži, kot način, da bi mi bili v družbi črni in grdi, ona pa super oh in sploh...
samo se je v svojih lažeh in izmišljotinah že zako zašitrikala,d a zdaj tud okolica prepoznava njeno igro in da je nekaj z njo v resnici hudo narobe...
uporabi vse mogoče, kar ti je na voljo uradno - jaz te razumem avtorica popolnoma in ti želim, da rešiš uspešno!
Default avatar
kaj čeb ti je napisal/a:
Pejd si mal tozadevno statistiko na SuRS pogledat, pa boš videla koliko očetov je zavezancev za preživnino, in koliko mater. V državi vlada zakon močnejšega, sredstva za dosego cilja se ne izbirajo.
Default avatar
Nasilje je napisal/a:
... prebral/a sploh kaj sem napisala, bi ugotovila, da še kako verjamem avtorici,d a je njen bivši nasilen...in da se ne strinjam z modrimvalom, ki za vse krivi ženske...
Default avatar
kaj čeb ti je napisal/a:
Ne, ni splošno, odvetnik Verstovšek recimo pove, da med 95 in 99% je podivjanih mater, ki se gredo pritlehnosti in zlorabljajo...to je potem vsekakor ena majhna manjšina, ne vredna omembe, mar ne?
http://www.zurnal24.si/odvetnik-tudi-v- ... nek-179955
.
.......................................................................................................................................................................................... Več ljudi brez dlake na jeziku...in bi se sčasoma rodilo upanje za boljši svet...
...........................................................................................................................................................................................
Default avatar
"At 15 I became an evolutionist; and it all became clear. We came from mud. And after 3.8 billion years of evolution, at our core is still mud. Nobody can be a divorce lawyer and doubt that."

Slika
Gavin D'Amato, the divorce Lawyer of Oliver and Barbara Rose.
Default avatar
modrival je napisal/a:
ti članka oziroma izjave niti prebrat ne znaš, kaj da bi jo razumel....

tale odvetnik pravi, da je 95-99% ovadb lažnih, ne pa da 95-99% vseh mater, ki se loči, zlorablja in krivo ovaja bivše može.

nesposobnež nepismeni

v koliko ločitev pa pride do takšnih ovadb??? v 1% ločitev? 2%?
Default avatar
jebemti nesposobnež!!! je napisal/a:
Imaš težave,ne? Toliko je lažnih, podajo jih pa matere, tako kot ta avtorica tukaj, ki postavlja diagnozo partnerju , ne?

Odstotek je pa kar enak, prav tako je enak odstotek primerjav z vlaganjem tožb za ločitev, ki gre v prid materam :)))
.
Default avatar
modrival je napisal/a:
ti sploh ne razumeš, kaj je odvetnik povedal. in ja, kar v vsaki ločitvi ženske podajo še kazenske ovadbe, seveda...
bulšit.
Default avatar
kaj čeb ti je napisal/a:
Jaz pa niti malo ne, ker že iz njenega pisanja razberem kdo je komu kaj... Namreč iskati odvetnika ki bi v procesu ločitve namigoval na MOM partnerja, je meni, res milo rečeno, gnusno.
Če k statistiki pridam še vedenje kako poteka čustvena indoktrinacija otrok s strani take žene-matere, potem si upam z 80 odstotno gotovostjo trditi, kje in kako bodo bodoči bivši in njuni otroci končali.

Razumem pa vas, kako napadate modrival, saj so vaša dejanja popolnoma logična. Namreč ker nimate tehtnih argumentov da bi mu naprotovali v debati, ga diskreditirate osebno.

Po enakem principu, kot misli avtorica svojega bodočega bivšega...
Default avatar
Meni se vedno poraja vprašanje, kaj prej razmišljate, ko daste noge narazen takšnim moškim?
Imam v bližini namreč eno takšno, ki bo 100% čez nekaj let na forum spraševala isto. Pa je imela vse znake o njegovem nasilju predočene že pred poroko. Ampak ne, dajmo vseeno izsilit poroko, otroka... Potem pa bo pisala, kakšen da je. Glej, tip je pokazal svoj pravi obraz že prej. Potem nimaš kaj pisat, kakšen je.
Default avatar
Nasilje je napisal/a:

poglej, če nekdo namiguje na mom bo moral meti zato dokaze o problematičnih dejanjih tudi že od prej... ne bo si mogel to kar tako izmisliti samo v procesu ločitve - to tudi tako ne gre...torej predpostavljam, da gre pri avtorici za dejanja, ki trajajo že od prej in leta... v kolikor bi se pa to izloriščalo samo za proces ločitve - pa ja se strinjam,d a je to hudo narobe in nesramno in si zasluži vse obsodbe... in verjamem, da tudi ne bi prišel skozi, ker bi ga spregledali...

kar se pa mogeja nestrinjana z modrimvalom tiče pa ga nisem nikjer diskreditirala na osebni ravni, samo napisala sem da to kar on ponavlja ponavlja kar za vsako žensko - čeprav ne pozna situacije v podrobnosti ampak kar po njegovem trako je... in če ti že o diskreditaciji na osebni ravni - se mi zdi, da je v teh njegovih zapisih precej več diskreditiranosti žensk na njihovi osebni ravni, pa čeprav on ne pozna vsake situacije, kjer vse te sodbe izreče...
pa ne pišem to zaradi zagovarjanja žensk - ker jih ne zagovarjam - nasprotno mnoge res znajo biti tako prefigane , samo zato še niso vse kar po defoltu kot to on sodi in ve za vsako, ki samo pove,d a se ločuje, ali da je ločena...
ima obojih prefriganih žensk in moških...
če pa se vrnem k avtorici pa sem predpostavljala, da so morali biti že problemi in iskani nasveti v tej vezi s to motnjo že prej v času zakona, da je tako točno določeno motnjo tudi omenila...
Default avatar
Iz katerega konca Slo si?
Default avatar
Tokrat se strinjam z Modrimvalom. Kdo ste vi, da boste postavljali diagnoze? Vsak, ki se zaplete z domnevnim MOM-ovcem in ima celo otroke z njim, je malček tudi sam MOM. Ni malo primerov, ki je ubrisan drugega obtoževal, da je sam ubrisan tja v glavo. In to po 15-ih letih. Ja kaj zaboga si vmes počel/a?! Da sam sebe smatraš za žrtev ni neka vrlina. Tudi bedastoča ne izbira. Zadane lahko vsakega, ne glede na spol in starost.
Default avatar
kaj čeb ti je napisal/a:
Kakor da ti ne namiguješ, da modrival ni relevanten za podajanje mnenj...

Skratka, jaz tebe in avtorico doživljam kot sodnici... Kakor tudi večino žensk ki se ločujejo. Do sedaj mi ni še nihče dokazal, da je vsaj pol toliko moških nasilnih, kolikor je zavezancev za preživnino.

Znate pa pisat špeh v nedogled, seveda na TI način...
Default avatar
modrival je napisal/a:
Tukaj gre za srecno kombinacijo "ne zmoci razumeti" in "ne hoteti razumeti"...
Torej 95% zensk, ki se loci, poda ovadbe, ki so v 95% lazne...

Avtorica, svetujem, da se osredotocis na konkretno, dokazljivo nasilje, in se ne zapletas s
psihiatricnimi diagnozami,ker bo samo skodilo primeru.
Default avatar
dus-ama je napisal/a:
Po mojem je tvoje vprašanje dost nesmiselno. Dober odvetnik se bo v vsakem primeru potrudil zate, tudi če bi bila ti tista z MOM. In to, da vidva z odvetnikom nekomu postavita diagnozo, nima nobene teže. Na sodišču pa načeloma tako ali tako vejo, kaj se vse lahko skriva za šarmantno fasado.

Sicer pa - zakaj bi bilo potrebno dokazovati, kdo je česa kriv in zakaj naj bi sodišče to zanimalo? Če je tvoj bivši naredil kaj grdega, kar lahko dokažeš, prinesi dokaz. Če ga je potrebno prijaviti zaradi česa, kar počne, ga prijavi. Če ne, nima smisla. Bodi dostojanstvena, umirjena, ne pusti se sprovocirati ne zdaj ne na sodišču. To je največ, kar lahko narediš. Premoženje se deli po zakonih, če pa nekdo na sodišču pade na šarm tvojega bivšega in mu dodeli skrbništvo, bo najslabše, kar lahko narediš, če boš delala scene in ga obtoževala, da ima osebnostno motnjo. Brez dokazov nimaš ničesar.

Moderatorji

Boštjan Topovšek , Core Energetics telesni psihoterapevt, Mojster Coach Nevrolingvističnega programiranja
Bostjan_Topovsek
Mirjana Frankovič , transkacijski analitik - psihoterapevtka, doktorandka SFU Dunaj
MirjanaFrankovic E-posvet
mag. Irma Hus , specializantka psihoanalitične terapije
Irma Hus