Najdi forum

Cenejša elektrika

Razmišljam o zemenjavi elektro dobavitelja. Meni se zdi to vse ena nategancija. Itak da je najprej cenejše, na dolgi rok pa se vse izravna, sajmora podjetje nadoknaditi popust iz začetka obdobja sodelovanja. Itak je elektrika na trgu in se cena spreminja. Tako ti ne morejo zagotoviti veš čas nižje cene. KO bodo recimo vsai podražili zaradi spremeb cen na trgu, bo ta moj novi ponudbik pač podražil malo več, da bo nadoknadil razliko. In smo spet na istem. Dolker ne ponudijo pavšala za celo leto in neomejeno porabo, se neda vedeti, kje je cenejša. Tako da za enkrat ostajam na Eletro Lj. dokler me ne prpričajo drugače.
LP Peter

Cel traktat, zato da si natrosil en kup traparij.
Pri večini distributerjev nisi vezan in lahko pogodbo prekineš kadarkoli.

Jaz sem zdaj cca eno leto pri Petrolu, tri mesece smo imeli položnico brez porabe, torej samo obračunska moč in dajatve, na ta račun prihranili za en mesec in pol celotne položnice, pa še sprotna položnica je evro ali dva nižja kot prej, na letni ravni je to spet skoraj tretjina položnice, torej bomo na letni ravni prišparali slabi dve položnici oz. imeli dva meseca elektriko v celoti brezplačno.
Toliko za primerjavo s tabo: ti boš plačal 12 položnic, mi pa 10.

Podobna je moja izkušnja – ko smo pred letom dni zamenjali na Gen-i, so položnice manjše za cca 7€, kar bo na koncu zneslo za mesec in pol manj.

nova
Uredništvo priporoča

Ja, v bistvu smo mi najprej z Elektro LJ šli na Geni in je bila položnica nižja za toliko, kot je pokazal info izračun (okej par centov je bilo razlike), se pravi cca osem procentov nižja. Tako da smo že takrat profitirali več kot eno položnico na leto. Prvo leto pri Petrolu pa še spet eno in pol.

Ok ste me prepričali, če zamenjaš prišparaš. Ali ste primerjali samo položnice, se pravi asolutno višino računa ali tudi količino porabljene energije-koliko kilovatov je to ? Ni mi namreč jasno, da se dosdanji distributer nič ne sekira, ker izgublja stranke…? Ponavadi naredijo/organizirajo t.i. “varovalno mrežo” za potencialno izgubljene stranke. (pokličeje, ponudijo ugodnost, vse samo d ane greš h konkurentu…). Tukaj pa imaš občutek, da so itak vsi povezani in da na koncu plačuješ itak samo enemu. Ok bom zamenjal, pa da vidmo.LP
Peter

Mene pa znima, če bi se samo nekaj stanovalce večjega bloka odločilo za zamenjavo dobavitelja, ostali pa ne? Alo je to sploh mogoče ? lai moramo izglasovati na hišnem svetu za zamenjavo cele stolpnice, ali kaj ?
LP Monk

Aja, zato so položnice nižje! Ker manj porabimo!

Genij.

Če dobivaš položnico na svoje ime, torej samostojno položnico in ne eno celokupno položnico za celo stolpnico, lahko zamenjaš distributerja samo za svoje stanovanje.
🙂
A misliš, da pridejo na novo zvezat kable do bloka in posamezne vode po štukih in stanovanjih? Gre samo za to, komu plačuješ račun, infrastruktura ostane ista in je v lasti elektropodjetja na vašem območju.

Jože: kolikor vem, je vsakemu porabniku, torej stanovanju prepuščena odločitev za zamenjavo dobavitelja.
Seveda, če imate vsak svoj števec, kar verjetno je.

New Report

Close