Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek MLADI VOZNIK – gre za stavo :)

MLADI VOZNIK – gre za stavo :)

Če ti gre vozniško……… 18 pik + kazen….. tudi če si izkušen voznik….. – moraš delat ponovno izpit.

In ko ga narediš – a se smatra, da si mladi voznik? 3 leta?

– 0,00 alko in podobne fore

Razumete? Jaz trdim, da JA!
Drugi me prepirčujejo, da če 4-tič delaš izpit (zaradi kazni) nisi nikoli več ‘mladi’ voznik. Kdo ima prav?

Ne smatra se da si mlad voznik, ampak povratnik. Če je vozniška odvzeta zaradi alkohola, potem na veljavnost zdravniškega potrdila in vozniške vpliva še psiholog in testiranje…skratka odvisno zaradi česa je bila vozniška odvzeta…

. .......................................................................................................................................................................................... Več ljudi brez dlake na jeziku...in bi se sčasoma rodilo upanje za boljši svet... ...........................................................................................................................................................................................

Najprej hvala. Samo tu ni važen alko – pač izpostavila sem.

Nekdo pri 30-tih (ali pri 50-tih) je ob vozniško. Je nabral pike… hitrost, ipd…. Pač si ob VD.

A si potem, ko lahko spet pridobiš VD mladi voznik? In zate veljajo ista pravila, kot za nekoga, ki je prvič naredil izpit pri 18-tih?

Voznik začetnik je vsak voznik motornega vozila do dopolnjenega enaindvajsetega leta starosti in voznik motornega vozila v obdobju dveh let od prve pridobitve vozniškega dovoljenja za vožnjo motornih vozil, ne glede na to, ali je bilo pridobljeno v Republiki Sloveniji ali v tujini. Voznik začetnik je tudi voznik motornega vozila v obdobju dveh let od prve pridobitve vozniškega dovoljenja za vožnjo motornih vozil kategorije A2 ali A ali B, čeprav ima že vozniško dovoljenje za vožnjo motornih vozil kategorij AM, A1, B1, F ali G več kot dve leti.

Ne, samo ob prvi prodibtvi vozniškega dovoljenja.

. .......................................................................................................................................................................................... Več ljudi brez dlake na jeziku...in bi se sčasoma rodilo upanje za boljši svet... ...........................................................................................................................................................................................

Izgubila sem stavo! 🙁

še dobro da ne tudi vozniškega (če bi bila tvoj prijatelj in policaj, bi kar hitro šlo) … drugič pa pazi, kaj staviš in koliko zadeve poznaš …


Če ti je v tolažbo, pred nekaj leti je ne bi izgubila. Potem so spremenili zakon.

New Report

Close