Forum.Over.Net

Starševski čvek

Postavite nemogoče vprašanje in dobili boste neverjetne odgovore! Anonimno in brez registracije. Največje slovensko virtualno mesto. Če ni objavljeno v tem forumu, se ni zgodilo!

MLADI VOZNIK - gre za stavo :)

Default avatar

a kdo ve?

Če ti gre vozniško......... 18 pik + kazen..... tudi če si izkušen voznik..... - moraš delat ponovno izpit.

In ko ga narediš - a se smatra, da si mladi voznik? 3 leta?

- 0,00 alko in podobne fore

Razumete? Jaz trdim, da JA!
Drugi me prepirčujejo, da če 4-tič delaš izpit (zaradi kazni) nisi nikoli več 'mladi' voznik. Kdo ima prav?
Default avatar

modrival

Ne smatra se da si mlad voznik, ampak povratnik. Če je vozniška odvzeta zaradi alkohola, potem na veljavnost zdravniškega potrdila in vozniške vpliva še psiholog in testiranje...skratka odvisno zaradi česa je bila vozniška odvzeta...
.
.......................................................................................................................................................................................... Več ljudi brez dlake na jeziku...in bi se sčasoma rodilo upanje za boljši svet...
...........................................................................................................................................................................................
Default avatar

okej - nisi razumel

Najprej hvala. Samo tu ni važen alko - pač izpostavila sem.

Nekdo pri 30-tih (ali pri 50-tih) je ob vozniško. Je nabral pike... hitrost, ipd.... Pač si ob VD.

A si potem, ko lahko spet pridobiš VD mladi voznik? In zate veljajo ista pravila, kot za nekoga, ki je prvič naredil izpit pri 18-tih?
Default avatar

Lima

Voznik začetnik je vsak voznik motornega vozila do dopolnjenega enaindvajsetega leta starosti in voznik motornega vozila v obdobju dveh let od prve pridobitve vozniškega dovoljenja za vožnjo motornih vozil, ne glede na to, ali je bilo pridobljeno v Republiki Sloveniji ali v tujini. Voznik začetnik je tudi voznik motornega vozila v obdobju dveh let od prve pridobitve vozniškega dovoljenja za vožnjo motornih vozil kategorije A2 ali A ali B, čeprav ima že vozniško dovoljenje za vožnjo motornih vozil kategorij AM, A1, B1, F ali G več kot dve leti.
Default avatar

modrival

okej - nisi razumel je napisal/a:
Najprej hvala. Samo tu ni važen alko - pač izpostavila sem.

Nekdo pri 30-tih (ali pri 50-tih) je ob vozniško. Je nabral pike... hitrost, ipd.... Pač si ob VD.

A si potem, ko lahko spet pridobiš VD mladi voznik? In zate veljajo ista pravila, kot za nekoga, ki je prvič naredil izpit pri 18-tih?
Ne, samo ob prvi prodibtvi vozniškega dovoljenja.
.
.......................................................................................................................................................................................... Več ljudi brez dlake na jeziku...in bi se sčasoma rodilo upanje za boljši svet...
...........................................................................................................................................................................................
Default avatar

oooooooo hudiča

Izgubila sem stavo! :(
Default avatar

tat&ina

oooooooo hudiča je napisal/a:
še dobro da ne tudi vozniškega (če bi bila tvoj prijatelj in policaj, bi kar hitro šlo) ... drugič pa pazi, kaj staviš in koliko zadeve poznaš ...
Default avatar

resnica parXica

oooooooo hudiča je napisal/a:
Če ti je v tolažbo, pred nekaj leti je ne bi izgubila. Potem so spremenili zakon.