Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Zamaščena jetra

Zamaščena jetra

Malo sem presenečena. Nisem debela, ali pa tudi, no. 170 višine, 62 kg. Se mi je pa zadnje leto okrog trebuha nabral šlauf, ki me moti.
Ne pijem (cca 3 dcl vina v zadnjih treh mesecih). Pijem pa kavo (3-4 na dan), kadim, dokaj stresno življenje.
Prehrana: premalo sadja in zelenjave, mastnega ne maram, nikoli velikih količin mesa …

Zmanjšala bom kavo (1-2 na dan), vnesla več sadja in zelenjave v prehrano, popolnoma črtala rdeče meso, naravne začimbe pa itak uporabljam že nekaj časa. Odrekla se bom Gavrilovičevi pašteti in vsem salamam (ki jih tudi sedaj nisem jedla v velikih količinah).

Kaj naj še naredim?

vlaknine dodaj in pazi na ravnovesje v črevesju

začni piti kefir in moko lanenega semena ali pa indijski trpotec – dodajaš lahko katerikoli hrani, ima ogromno vlaknin in je zelo koristen.

ne pa pretiravat s kemikalijami preobremenjenim sadjem in zelenjavo, raje kupi nešpricano in manj, pa nabavi si gobice kefirja, da si ga boš sama pripravljala. tudi kislo mleko si sama delaj in ja jej zvečer.

Pij sirotko. Priporočam. Definitivno pomaga za veliko zdravstvenih težav. Preverjeno.
Moj mož je imel zamaščena jetra. Ničemur se ni odrekel. Jedel je vse. Po nekem nasvetu je začel vsak dan piti sirotko. O zamaščenih jetrih ni bilo več ne duha ne sluha. Tudi ostale težave so izginile. Izvid krvi bp.

Jaz sem bila isto šokirana letos… zaradi določenih težav so me dali na ultrazvok trebuha in ugotovili zamaščenost jeter. Prav tako nimam težav s težo se mi je pa tudi nabiralo okoli trebuha takoj ko sem se kaj pregrešila.
Toliko bolj sem bila šokirana ker sem pred časom čisto spremenila prehrano in res ne jem cvrtega, mastenga…
No in veš kaj so mi rekli? Vzrok je v stresu! Res sem šla k zdravniku in mu predstavila svoj jedilnik ker mi ni bilo jasno od česa bi lahko to bilo. Bolj zdravo bi že težko jedla.. no in ja.. kriv je stres.

Tukaj imaš branja za cel dan. Zvečer se javi in povej

http://med.over.net/forum5/read.php?177,3443756

xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx boljše živet v lahki diktaturi kot v težki demokraciji xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx več na blogu, http://www.fj-produkt.com/

kako imaš pr 170 in 62 kg šlauh?

jaz sem 164 in imam 59 kg in nimam šlauha

je pa res da se najin življenski stil malo razlikuje

Zdrava prehrana in veliko miganja.

To pa poznam ja.
Zelo zdrava je za pitje. Tudi sama jo večkrat pijem, ampak mora biti mrzla, drugače mi ne tekne.
Sorodnik je imel določene zdravstvene težave, začel piti sirotko vsak dan in je zdaj ok.

tudi fruktoza povzroča zamaščena jetra, tako, da malce bolj previdno s sadjem….

stres zmanjšaj, začni se s kako jogo ukvarjat, pa bo bolje. s prehrano ne boš mogla toliko naredit

Ne omejuj se pri maščobah, ampak jih jej bistveno več. Absolutno pa posegaj po dobrih maščobah. Kokosova maščoba, konopljino olje… tudi maslo in mast sta dovoljena. Absolutno pa prenehaj z margarinami in rafiniranimi olji. Pa na nula daj belo moko in sladkorje. Pa veeeeeeliko zelenjave, sadje bolj za posladkat se.

Preberi si knjigi Resnice in zmote o maščobah in Resnice in zmote o holesterolu. Ti zna svet obrnit narobe.

Sori, ampak tole je pa ena velika laž, ki nima nobene osnove. Če bi to s sadjem držalo, bi morala jaz imeti jetra kot jupol kanto in 200 kil, ker jem izključno sveže sadje in zelenjavo. Nujno je zmanjšati število obrokov, max 2 na dan in vsaj 50 {04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} hrane presne (neobdelano sadje in zelenjava), pa bo šlo hitro na bolje.
Veliko boljši kot joga so umirjeni sprehodi v naravi, z veliko kisika, ki umirjajo telo in blažijo stres.

Sori, ampak tole je pa ena velika laž, ki nima nobene osnove. Če bi to s sadjem držalo, bi morala jaz imeti jetra kot jupol kanto in 200 kil, ker jem izključno sveže sadje in zelenjavo. Nujno je zmanjšati število obrokov, max 2 na dan in vsaj 50 {04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} hrane presne (neobdelano sadje in zelenjava), pa bo šlo hitro na bolje.
Veliko boljši kot joga so umirjeni sprehodi v naravi, z veliko kisika, ki umirjajo telo in blažijo stres.[/quote]

jah zadeva je taka, da nobena učinkovina ne vpliva na vse ljudi 100{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} enako

nekak je dokazano, da cigareti škodijo pljučem, da alkohol škodi jetrom, da …
pa vseeno nimajo vsi kadilci raka, nimajo vsi alkoholiki ciroze itd itd…
saj razumeš, kaj hočem povedat

in ja, fruktoza povzroča zamaščena jetra. je pa res, da je v sadju dosti manj nevarna, kot če jo jemo izolirano, kot sladilo namesto navadnega sladkorja.

Sori, ampak tole je pa ena velika laž, ki nima nobene osnove. Če bi to s sadjem držalo, bi morala jaz imeti jetra kot jupol kanto in 200 kil, ker jem izključno sveže sadje in zelenjavo. Nujno je zmanjšati število obrokov, max 2 na dan in vsaj 50 {04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} hrane presne (neobdelano sadje in zelenjava), pa bo šlo hitro na bolje.
Veliko boljši kot joga so umirjeni sprehodi v naravi, z veliko kisika, ki umirjajo telo in blažijo stres.[/quote]

ja, presnojedcev je kar nekaj takih, ki so leta nadvse zadovoljni s tem načinom prehrane, potem pa v par mesecih zgubijo vse zobe, se začnejo počutit izredno slabo… Tak, najbolj znan primer je bil recimo Gandhi!
Osebno pa na presnojedstvo ne prisegam predvsem za to, ker ni bolj tečnih in v svoj prav zaverovanih ljudi, kot so presnojedci. Kot, da s presno hrano požirajo vseo pamet in blagoslov tega sveta. In vsi, ki niso taki, so “na nižjem nivoju”.

Njaprej, da razčistimo … a tole o zamaščenosti jeter je samodiagnoza ali diagnoza ultrazvoka? Ker šlauf okoli trebuha ni nujno povezan z jetri, lahko tudi zgolj z “lenobo”. Kilogrami seveda imajo vpliv, ne pa zelo velik na “trebušastost”.

Drugače pa ja, jetra, stres … zelo močna povezava in če je vzrok slabega delovanja jeter stres (jetra sploh niso nujno zamaščena, govorim iz prve roke), je treba odstranit stres, ne pa se cajtat s pegastim baldljem in dieto… ker pravega učinka seveda ne bo. Sama imam s tem težave, iz leta v leto hujše (stres-jetra), nikoli v življenju nisem ne kadila, ne pila (niti doze alkohola), ne drogirala, ne jedla svinjarije, ne bla, bla … a sem imela kakih 10 zelo zelo stresnih let. In po 10 letih je udarilo, najprej nabiranje maščevja okoli trebuha (kljub zdravemu življenskemu slogu, redni dnevni aktivnosti, zdravi prehrani), tiščanje pod desnim rebrnim lokom, slabo počutje ipd.. Krvni izvidi še vedno bp., ravno tako ultrazvok. Ko sem bila potem operirana in bila en teden “zadeta” od zdravil in nato doma, v miru na bolniški dva meseca (brez fizične aktivnosti sploh), je trebuh izginil, tiščanje pod rebri tudi, počutila sem se bolje. Potem pa spet … in tako še leto kasneje … jetrni encimi alarmantni in še nekaj drugih pokazateljev. UZ je zaenkrat še ok … koliko časa?

Sori, ampak tole je pa ena velika laž, ki nima nobene osnove. Če bi to s sadjem držalo, bi morala jaz imeti jetra kot jupol kanto in 200 kil, ker jem izključno sveže sadje in zelenjavo. Nujno je zmanjšati število obrokov, max 2 na dan in vsaj 50 {04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} hrane presne (neobdelano sadje in zelenjava), pa bo šlo hitro na bolje.
Veliko boljši kot joga so umirjeni sprehodi v naravi, z veliko kisika, ki umirjajo telo in blažijo stres.[/quote]

ja, presnojedcev je kar nekaj takih, ki so leta nadvse zadovoljni s tem načinom prehrane, potem pa v par mesecih zgubijo vse zobe, se začnejo počutit izredno slabo… Tak, najbolj znan primer je bil recimo Gandhi!
Osebno pa na presnojedstvo ne prisegam predvsem za to, ker ni bolj tečnih in v svoj prav zaverovanih ljudi, kot so presnojedci. Kot, da s presno hrano požirajo vseo pamet in blagoslov tega sveta. In vsi, ki niso taki, so “na nižjem nivoju”.[/quote]

Glede na ton tvojega posta na samo nekaj besed mojih besed, da sveža hrana ni bav bav mislim, da si pripravljena na prepir.
Vdahni globoko, ker te nihče ne sili v nič in ni bilo niti besede o kakih nivojih.
Menim pač, da ljudje pod stresom potrebujejo več lahke hrane in sprehodov na odprtem.
Vse ostalo je zraslo v tvoji glavi. Prijeten sončen dan ti želim.
Ne mislim več smetiti teme avtorici.

Ja, sem pozabila napisati: ultrazvok. Sem še mal v šoku :).

No točno tako se je meni začelo. Tiščanje pod rebri, slabo počutje, vse v trebuh.. vmes še vnetje v črevesju… šla na ultrazvok kjer so mi ugotovili zmerno zamaščenost. Sedaj kot praviš zdravim s pegastim badljem..
Pa še malo bolj sem pospešila intenzivnost vadbe..
meni se to ni nabiralo skozi leta, ker sem ves čas pod zmernim stresom a ne takim da bi me takole zmetal.. mene je to vrglo v roku dveh mesecev in prej hormonskega neravnovesja.

Hepatoprotektivne sestavine, ki podpirajo delovanje jeter in njihovo razstrupljanje je moč najti v posebni strokovni formulaciji za jetra (Liver Health Formula), ki so jo sestavili najboljši angleški terapevti. Izdelek pa je pripravilo priznano angleško podjetje G&G Vitamins.

Reklama

New Report

Close