Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Zakaj homo usmerjenim dodatne pravice, men pa poligamije ne dovolijo.

Zakaj homo usmerjenim dodatne pravice, men pa poligamije ne dovolijo.

Pa komu jaz v zelje skačem da mi država prepoveduje imet več žen ali ženski vež možov?

S takimi argumenti homoti nastopajo ko trdijo da so enaki kot heteroseksualci. Nikomur ne skačejo v zeljo (kao).


Postopek je preprost. Vero spremeni in bo vse po zakonu.

xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx boljše živet v lahki diktaturi kot v težki demokraciji xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx več na blogu, http://www.fj-produkt.com/


Postopek je preprost. Vero spremeni in bo vse po zakonu.[/quote]

Vero ni treba nič spremeniti samo zakon. In vsak državljan ima pravico zahtevati kar hoče. Nestrpneži. A zdaj naj pa človek vero menja zato ker hoče imeti več žena. Da vas ni sram. Ne zahteva nič takega, ki bi kogarkoli ogrožal.

Kako je to isto? Isto bi bilo, če bi homoseksualci zahtevali homoseksualno poligamijo. Želijo pa samo isto – pravico do poroke z 1 osebo.

Dokler se vsi udeleženi strinjajo (in so pri polni zavesti, polnoletni, samostojni itd.) mi je ok. vsakršna zakonska zveza.

Seveda, ker smo demokracija, pomeni, da so v zvezi moški-ženska-ženska vsi trije poročeni med sabo in vsi trije enakopravni. Da bi kaj takega postalo legalno, je najbolje, da praksa kaže smer – noben ti ne brani, da ne bi v takem trojčku živel, tudi če ni zakonska zveza. Tak, da vso srečo.
(Srečal sem enega poligamista – 4 “žene”, vsaka od njih ima še (vsaj) enega rednega tipa. Ni enostaven življenski slog, ampak želim vso srečo vsem oblikam ljubezni.)

Je pa seveda potencialna prednost, da je v takem trojčku (MMŽ ali MŽŽ) vsaj en par M-Ž in ker država M-Ž pare formalno podpira z mehanizmi in zakoni, bi bilo takemu trojčku še vedno lažje, kot je M-M ali Ž-Ž paru.

Saj ni problem, da bi država komurkoli dovoljevala ali preprečevala biti skupaj. Če živiš v poliamorozni skupnosti (recimo 3 moški, 3 ženske), hej, super, vso srečo. Nihče te ne bo zaprl. Težava je, da M-M in Ž-Ž parom država onemogoča nekatere stvari ki pridejo s prepoznavanjem nekoga kot svojca (dedovanje, zdravniška oskrba – recimo porodnišnice dovoljujejo le možu, da pride gledat otroka po porodu, ne pa ženi (od žene)). Gre se za papirologijo, kjer na obrazcih piše “mož” in “žena” in rabi M-M in Ž-Ž par potem po nepotrebnem skakat od enega do drugega birokratskega okenca.

Ne glede na zakon in referendum M-M in Ž-Ž pari že živijo skupaj in že imajo otroke. Želijo le, da jih uradniki in drugo tako osebje ne diskriminira pri pravicah parov (ki se predvsem tičejo statusa svojca).

Torej, če kaj šteje, navijam za tvojo zvezo v biseksualnem trojčku (če jaz to prav razumem). Saj tako bi bili ženi tudi poročeni med sabo, ne? In bi se potem lahko ločili od moškega (ki ne pomiva posode) in bi bili spet na Ž-Ž paru. Mislim, da je definitivno pogoj za poroke z več kot dvema partnerjema priznanje M-Ž, M-M in Ž-Ž porok. (MŽŽ zveza, ki si jo želiš je v bistvu iz treh zvez: MŽ, MŽ in ŽŽ).

ergo: da bi ti dobil svojo pravico biti poročen v trojčku, najprej podpri poroko med M-M in Ž-Ž partnerji. Kajti tvoj trojček vsebuje homoseksualno zvezo. Keneda?

Nihče pa ne pomisli, na posledice polgamije.
Kup zoprnih tašč in zapitih tastov. (podarki z mona)☺☺☺

Kje polpismeni najdete vse svoje “možove”?


Postopek je preprost. Vero spremeni in bo vse po zakonu.[/quote]

Vero ni treba nič spremeniti samo zakon. In vsak državljan ima pravico zahtevati kar hoče. Nestrpneži. A zdaj naj pa človek vero menja zato ker hoče imeti več žena. Da vas ni sram. Ne zahteva nič takega, ki bi kogarkoli ogrožal.[/quote]
Čak zdaj meni ni jasno.In kdo točno ti brani imeti več bab?Jaz jih imam ene 6 ,redno seksamo .A to policija kontrolira ali kdo,če imaš veliko žensk?

A je tvoji babi ime Država?

Jp, ko rešimo ta problem, smo rešeni…

Politicians should be replaced like diapers, often for the same reason Mark Twain

A ti za smrt zakonca ne pripada 7 dni odsotnosti z dela? Če imaš 4 žene, 3 možove … 😉 Kdo bo na novo pisal zapuščinske zakone?!

_______________________________
Kamor pridem jaz, niti WD40 ne more ;))))))))))

A ti za smrt zakonca ne pripada 7 dni odsotnosti z dela? Če imaš 4 žene, 3 možove … 😉 Kdo bo na novo pisal zapuščinske zakone?!

_______________________________
Kamor pridem jaz, niti WD40 ne more ;))))))))))[/quote]

Imamo precej večje probleme kot je tale kost za glodat.
PS. ko tebi prihaja, meni odhaja:-))

Politicians should be replaced like diapers, often for the same reason Mark Twain

Če že spreminjamo zakon, da bo povseci homo parom, dajmo enkrat za vselej to sistemsko rešit, torej dovolit, kar si pač polnoletne osebe z opravilno sposobnostjo zelijo, ce je to skupnost 5 moških in 10 bab, ali obratno ali kakor koli že. Izgovori, da dajmo najprej dovolit homo poroke, potem se bo pa videlo naprej, tu ne zdržijo. Tezit je potrebno k sistemski ureditvi. Sam si recimo ne zelim, da sebomo cez leto spet na polno ukvarjali s to tematiko.
Prav tako, take skupnosti v sloveniji ze obstajajo, imajotudi otroke in ti otroci nimajo pravic, tako kot ostali. Zaaj bi sedaj diskriminirali te otroke?
Kajti, ko enkrat prestopimo mejo, kdo je starš ( v naravi sta to moski in zenska) in recemo, da sta starsa lahko dvq moska ali zenski, je povsem vseeno ali so to tri zenske ali pet moskih itd…


No, sistemsko je to rešila narava že pred nekaj leti:-)))

Politicians should be replaced like diapers, often for the same reason Mark Twain

Nekako vam ne uspe tega argumenta spravit do Reductio ad absurdum 🙂


Nihče ti ne brani, da s svojimi somišljeniki sprožiš pobudo na ustavnem sodiščih, zahtevaš referendum ali celo ustanoviš stranko in to spelješ skozi parlament. Demokratični procesi so jasni. Če uspeš prepričati dovolj ljudi …

Aja, to ti ne diši, je treba delati, a ne? Jah, pol pa nič, bo še naprej tako, kot je bilo doslej.

Eno je pravica, ki je dana vsem ljudem. Spolna usmerjenost je prirojena, to ni stvar odločitve. Poligamija je pa upanje in sanje malih curakov, ki verjamejo v puščavsko štiriologijio. Tko to je.

https://img.4plebs.org/boards/pol/image/1401/74/1401748456828.jpg

Eno je pravica, ki je dana vsem ljudem. Spolna usmerjenost je prirojena, to ni stvar odločitve. Poligamija je pa upanje in sanje malih curakov, ki verjamejo v puščavsko štiriologijio. Tko to je.

https://img.4plebs.org/boards/pol/image/1401/74/1401748456828.jpg%5B/quote%5D

Ni čist simpl glede spolne usmerjenosti. Cel svet ve, da je prirojena, ampak lobisti (lgbt) vsiljujejo teorijo spola, po kateri biološki spol ne pomeni nič. Po njihovem določa identiteto osebe samo svobodno izbrana spolna usmeritev. Vzrok za iluzoren obstoj le dveh spolov pripisujejo dvema dejavnikoma: 1. Tabu incesta v družini, in 2. Jezikovne opredelitve oseb, kot so oče, mati, sin, hči, moški, ženska. Iz vseh družbenih področij se morajo te heteroseksualne oznake umakniti. Tudi besede: poroka, družina, spolnost, plodnost so nesprejemljive, ker pogojujejo prevlado moškega nad žensko in heteroseksualnost nad vsemi drugimi oblikami seksualnosti, zato jih je treba izkoreniniti.
Tabu incesta je po tej teoriji vzrok fantazme spolne identitete in ga je treba ukiniti. Torej bo incest zbrisan iz kazenskega zakona, kar na široko odpre vrata uzakonjeni pedofiliji, nadomestnemu materinstvu in prodaji otrok.
Tako da stvar sploh ni nedolžna, kot nekateri mislijo.


Prvič slišim. Seveda pomeni. Imaš sex (biološki spol), gender (socialni spol) in spolno usmerjenost.

Spolna identiteta (niti če govoriš o sexu niti če govoriš o genderju) ni isto kot spolna usmeritev.
Nič od tega pravzaprav ni svobodna izbira. Ali je tvoj karakter svobodna izbira?

Torej, poznaš ljudi ki so z enim ušesom poslušali strukturalizem in nič razumeli?
Prvič slišim karkoli takega (in imam dovolj feministk, in LGBT ljudi naokrog). Pač naša družba je patriarhalna in ker je še Slovenija, je netolernatna do drugačnih, ki se zato čutijo izključeni (no pravzaprav so). Nekako izključenim to ni všeč, kako čudno.

Prej bi rekel, da gre za drugo logiko: narediti prostor bolj pluralen – več oblik genderja, več oblik spolne usmeritve (jih je še veliko onkraj hetero, homo in bi), več oblik seksualnosti, zvez in družin. Zakaj bi uničili zveze, ki za mnoge ljudi delujejo, raje bi dodali še druge zveze, ki delujejo za še druge ljudi. Toliko zvez! Toliko ljubezni!


Kot nekdo, ki je bral spolno teorijo se mi kar nekam hihota ob tem. Kdo to pravi? Imaš kak vir? Zanima me kje te bučke rastejo?

Kako priti od spemembe uzakonjenega parterstva v zakonsko zvezo do tega, da ima to nekaj z incestom in da imata incest ali ta spememba karkoli s pedofilijo in da ima karkoli od prej naštetega vezo s prodajo otrok. Nobena od teh reči ni povezano z nobeno drugo od teh reči.

Zakonska zveza med dvema istospolnima osebema bi bila v vsem enaka po zakonu kot zakonska zveza med dvema različnospolnima osebama – torej temelji na zavestni odločitvi dveh odraslih (ne otrok), incest drži še vedno, ker zakon ne bo vsebinsko nič drugačen, le vkjučeval bo istospolne poroke. Prodaja otrok, pa ehm, ne vem kaj se trudim, ko verjetno še tebi ni jasno od kje si ta pušeljc skupaj nabral. (je pa res paranoidno, paranoja ni zdrava, res, priporočam srečne misli)

New Report

Close