Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek števec korakov

števec korakov

Razmišljam, da bi si kupila števec korakov. Takega, ki meri korake, porabljene kalorije, razdaljo, čas…?. Ali ima kdo kakšne izkušnje in kaj priporočate. Hvala!

imam, nabavila na sliexpres, so od okoli 15€, na displejčku ima vse podatke, ki jih potem upariš z aplikacijo na telefonu in ti računa povprečje in druge parametre.
ne moreš verjet koliko korakov dejansko dnevno narediš, ne da bi se sploh zavedal 🙂

sicer pa sem očitno jaz občutljiva na bluetooth povezavo, ker me boli glava ko imam to zadevo gor.

kaj boš naredila z dobljeno informacijo, da ti je vredna od 20 do 200 evrov??
pa še natančna ni?

nova
Uredništvo priporoča

*aliexpres

tiste, ki podatkov nimajo direktno na displeju ampak jih vidiš šele v aplikaciji so pa še cenejše

imaš ga, (da se kar)na aplikaciji telefona.

Žal števec nikoli ni točen. Ker ne delaš vedno isto dolgih korakov. Sicer ne vem, če ima vsak telefon to možnost, toda poznam veliko ljudi, ki si kar s pametnim telefonom merijo. Naložiš aplikacijo pa je.
Jaz imam pa že kar dolga leta uro Garmin, ki je točna, vendar pa žal baterija zdrži le ene 7 ur, če je vklopljen GPS. Sem pa videla zadnjič eno reklamo za te ure, v LIdlu, če se ne motim, pa piše, da baterija zdrži veliko več ur. Mi je padlo v oči, cena pa niti ni majhna, kljub temu, da ni Garmin znamka.
Drugače pa, če rabiš števec korakov samo za vzpodbudo, pa je tudi ta dober. Toda naj te ne zavedejo kilometri in porabljene kalorije predvsem, če hujšaš, ker jih porabiš precej manj kot piše.

Ja tako kot so že rekli aplikacije so predvsem za merjenje razdalje in potem daš v aplikacijo tudi podatek o dolžini koraka pa ti še te izračuna. Ni pa nujno da so pravi saj delaš različne dolžine korakov. Ne vem recijo kako meri pri stopnicah ali pa ko greš v hrib, pač ne delaš devno isto dolgih korakov.
Števeč korakov bi moral biti na čevlju da bi ti dejansko štek kolikokrat se premakne. To imajo različne športne znamke, niso pa poceni te stvari.
Tako da odvisno za kaj boš uporabljala in koliko si pripravljena dati za to.

New Report

Close