Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Sploh poznate svojo vero?

Sploh poznate svojo vero?

Res zanimivo se mi zdi, da nekateri “poznate” vsa pravila islama. Zanima me poznate tudi svojo vero tako kot islam? Ali iscete samo teme s katerimi lahko tezite, zenske niso enakovredne, moski so taki, delajo to, delajo ono, nosijo burke, rute nevem kaj vse…
Se vam ne zdijo cudne nune, groza da so oblecene v krilo pa celo rute nosijo.. Kaksno vlogo ima zvon cerkve, zakaj se na pokopalisce nosijo kar svece in roze, zakaj se v cerkev nesme v miniki, joj groza da nimas svobode odlocanja kako bos prisel oblecen, zakaj toliko starsev sili otroke hoditi v cerkev, obhajila itd.
Se kdaj vprasate?

Ne razumem kako more izobražen človek verjeti v bulšit pravljice.

Izobraženi pravzaprav z religijami nimamo problemov. Eni verjamejo, drugi ne. Imajo pa z njimi strahotne težave neizobraženi. Kar naprej drugim težijo s takimi umotvori, kot je recimo tvoj.

Pa kaj naša vera? Naša vera se je se tudi srecavala s čarovnicami in plošcato Zemljo.
Islam je pač sedaj v njihovem srednjem veku. Sam bog že ve zakaj.

So pa z begunstvom tu v Evropi dobre možnosti za spremembe. Vse. Naše in njihove in prav je, da se svet meša.

Vera je eden izmed nacinov, da se clovek spravi sam s seboj kljub sicersnjemu odmiku od svoje naravne vloge. Ponuja uteho za sicersnjo tezo gresnosti, ki jo nalaga kultura nasega bivanja. Eden izmed motivov za sirjenje vere je zato tudi upanje, da ce ne bo vec drugacnih, bo tudi moznost spominjanja izvorne narave cloveka manjsa, kar nekako implicira tudi manjso tezo oz. bolecino, ki jo posameznik cuti zaradi samozanikanja zaradi pozicioniranja v neki druzbi.


Ti sebe daješ med izobražene.Vic desetletja.

Poznamo dobro svoj ateizem in ne želimo si vašega islama.

Me sploh ne zanima. Nisem veren. Kolikor toliko pa poznam oz sem slišal o islamu tako da hvala lepa. Pa nimam nič proti muslimanskim ljudem, naj živijo, naj delajo. Imam kar nekaj kolegov muslimanske vere. Hja, slišal sem že marsikaj o tej veri, običajih ki jih imajo in to ravno od njih.
Je pa seveda spet to odvisno iz kje prihaja ta musliman, ali je rojen v kateri od EU držav oz v njej živi že dalj časa….tile se “mogoče” malo manj držijo teh njihovih običajev. Najslabše je dol, vse bolj južneje. Npr o muslimanih iz BiH nisem slišal kaj takega, sem pa slišal o Albancih npr s Kosova pa Makedonije že take stvari o njihovih običajih, da te po domače povedano “srat prime” ko slišiš. Pa ne mi govorit da ni res, ker to so sami povedali. So pa običaji še bolj južneje npr kakšne arabske države itd še hujši.

No ja, take izjave mislim, ja.

res neverjetno, kako je možno, da se najdejo znanstveniki celo med vernimi ljudmi

ps
sem ateist.

So pa z begunstvom tu v Evropi dobre možnosti za spremembe. Vse. Naše in njihove in prav je, da se svet meša.[/quote]

Meni pa ni všeč, da se svet pretirano meša.
Najbolj všeč mi je bilo pred globalizacijo, pred internetom in mobilnimi telefoni.

NE DAMO VAM EVROPE.

To me pa res zanima, kar je napisal avtor teme, zna kdo sploh odgovoriti na ta vprasanja? Me zanimajo odg.

[/quote]
ne spomnim se, da bi jezus kdaj oznanjal kaj o prepovedi minic v cerkvah…
pa sem celo otroštvo hodila v cerkev, ta evangelij ni prišel na vrsto…

nič od tega, kaj tu zgoraj naštevaš nima z vero čisto nič skupnega….

Men je hecno, da se nihče ne obregne, da je simbol krščanstva, ki stoji na
vsakem vogalu, pravo, pravcato mučilno morilsko orodje.
Povsod visi mučeno, shirano telo obešeno, ne pravzaprav pribito (ja, žeblje
imamo radi) telo, pa se nihče ne zgraža nad tem, da gledamo mučeno truplo
na mučilnem orodju (ki so ga recimo množično uprabljali tudi Japonci) …in to
je …kaj? Simbol miru in ljubezni? In to visi po stenah domov, otroci se učijo to
častiti, spoštovati? A ni to izkrivljeno do amena?
Bljak.

New Report

Close