Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Trdovraten prhljaj in obupna srbečica. Kateri šampon?

Trdovraten prhljaj in obupna srbečica. Kateri šampon?

Že kar nekaj časa se spopadam s trdovratnim prhljajem in srbečico. Prhljaj se kar ”zgosti” in dobesedno prilepi na lasišče. Ta ”zgoščen” prhljaj je rumenkaste barve, ki ga šampon ne odstrani, tako da ga odstranim lahko le s tem, da ga spraskam. Lasišče ni v celoti prekrito s tem zgoščenim prhljajem, temveč se sem ter tja pojavi manjša skupina tega prhljaja. Ostali prhljaj, ki ni zgoščen, pa šampon začasno odstrani, ampak največ za dva dni. Da o obupni srbečici ne govorim … Tako zelo me srbi, da se kdaj pa kdaj spraskam celo do krvi. Uporabila sem že 1001 šampon iz trgovin, ampak noben mi ne pomaga. Trenutno uporabljam head & shoulders, namenjen ravno prhljaju. Zdaj razmišljam o kakšnem šamponu iz lekarne. Ali ima kdo podobne težave z lasiščem? Kateri šampon priporočate?

Jaz se bojujem s prhljajem že več let. Nimam pojma kaj pomaga. Nekje sem brala, da pomagaja koprive, nisem pa še probala.

Prhljaj nastaja zaradi glivic. Za nekaj časa spremeni prehrano. Zmanjšaj vnos OH in sladkorjev. Šampon je pa Oronazol.

Očitno imaš kar hudo načeto lasišče, stopi tudi do osebnega zdravnika, da ti da kakšno močnejše zdravilo.

Jaz sem imela tri leta iste težave. Uporabljala zelo močne šampone, tudi iz lekarne…ni bilo nič boljš!!!
Pred pol leta sem prešaltala nazaj na navaden brezov šampon. Stanje se je po treh tednih za 100{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} izboljšalo.
Menjavam pa brezo, koprivo in kamilico.

Pa si ti prepričana, da gre “samo” za prhljaj? Tole je po moje že zadeva, ki je potrebna enega dobrega dermatologa, recimo.

Oronazol.

Meni je pomagal šampon Blue Cap. Na začetku sem poleg šampona uporabljala tudi sprej, od kar pa se je stanje izboljšalo, uporabljam samo še šampon.

Za akutno srbečico in prhljaj mi je pomagal vichy. Takoj odleglo. Head and shoulders je strup za lasišče.
Zdaj prhljaj rešujem z oranozolom in navadnimi šamponi, samo dražjimi. Na vsake pol leta je nekje treba ponoviti kuro proti glivicam. Meni breza in kopriva ni koristila, ravno po njiju sem dobila prhljaj. Nevtralen šampon za tako lasišče ne naredi nič, ker se glivice znova namnožijo. Potrebuješ protiglivični šampon.

Skorajda bi zagotovo rekla, da je to seboroični dermatitis. TUdi jaz imam te težave, vendar ne tako močne kot ti. Probala sem Orozazol, ga zaporedoma uporabljala več kot 10 x, učinka pa nobenega. Probala sem tudi z navadnimi koprivinimi, brezovimi šamponi … nič ni pomagalo. UPorabljala sem šampone s cinkovim piritinom …nič ne pomaga … Ne vem kako dragih šamponov pa ne mislim kupovati.
Sedaj bom nehala z barvanjem las oz. bom začela uporabljati kano, če se bodo pojavili suhi lasje bom uporabila mislim da seno, ki prepreči preveč suhe lase. Potem bom pa videla kako bo …
Sicer pa se s to težavo ubada ogromno ljudi, tudi kolegice si glaveo perejo vsak dan, na dva ali tri dni, v glavnem vse ravno zaradi takšnih večjih ali manjših težav. Pregledala sem že vrsto sporočil na to temo, vendar neke splošne rešitve ni …
Svetujem, da greš do zdravnika, da ti postavi diagnozo, potem pa naravna nega las, pa več pozornosti na prehrano in obvladovanje stresa.

Sama hvala bogu nimam teh težav, jih pa ima ena moja prijateljica in ona prisega na kokosovo olje oz. mast. Si naredi masko oz. olje nanese na lase (npr. čez vikend, ko je doma, ali pa čez noč), pravi da pomaga.

Kokosovo olje ima res protiglivični učinek.

Preveri, da nimaš seboreični dermatitis, podkrepljen z močnim prhljajem in srbečico. V tem primeru ti raje svetujem kak dober lekarniški šampon, oziroma kar DUCRAY, Kelual, ne teh komercialnih iz trgovin ker se samo paca in paca in vleče in ne preneha.

najprej bi si lepše odstranjevala te luske, rumene, ali kakršne že imaš… in to tako, da bi si močno naoljila glavo in pustila cel dan, zvečer pa nežn z glavničkom, ki ima male ščetine (za dojenčke) odstranila to nesnago…
potme pa en dober šampon, kot so ti že svetovali. …tudi vichy je dober, sploh tist za občutljivo lasišče..ko je mene srbelo, mi je sam tist umiril lasišče… ne vem, če je to samo prhljaj, najbrž bo treba še po kakšno kremo k dermatologu…sploh če maš rumene luske…ker prhljaj je ponavadi bel pa kar leti dol…

naroči se k dermatologu, prej pa pskusu z oljenjem….olje je lahko olivno ali mandljevo…

Še nekaj: če imaš te “skupke” prhljaja bolj po kupčih, zna biti tudi luskavica – je pridobljena, na psihični bazi ( stres, premalo soanca, nepravilna prehrana).

Lokacije: zatilje, ali/in nad čelom, ali/in za ušesi….

Ta pa še večji (strup namreč).

Avtorica, ti pa predlagam, če že do zdravnika ne bi šla, da pogledaš malo po tebi bližnjih lekarnah, če kje opravljajo tiste preglede lasišča. Jaz sem si ravno z njihovimi preparati zadevo sanirala. Prej pa tudi ni bilo šampona, ki ga nisem testirala, med njimi tudi oronazol. Pa so mi potem razložili, da je to samo za občasno rabo, nikakor pa za redno. Je bila pa potrebna ena “orng kura”, poleg te pene še posebne ampule (eno sem nanesla na lasišče dan prej in masirala, potem pranje s peno, nato pa še druga ampula – na čisto glavo in masiranje).

Je pa tole:[img]http://www.planet-lepote.com/members_data/caeda85393/images/298bbd/rougj-hairactive-schiuma-lavante.gif[/img]

Ducray- je za iste težave “dobila” moja hči od dermatologa

Jaz sem imela sicer ne tako močni prhljaj, sem pa zato imela grozno motečo srbečico. Pomagal mi je šampon Fitoval od Krke ki sem ga uporabljala en mesec 2x na teden. Od takrat se je stanje zelo popravilo in nimam več teh težav.

Tole kar ti opisuješ, ni navaden prhlajaj, zato ti ne bo pomagala nobena trgovinska zadeva proti prhljaju, niti nič “domačega”. Lahko greš k zdravniku po napotnico do dermatologa, a on ti ravno tako ne bo pomagal, ker zadeva ni ozdravljiva – niti ne vejo sploh, kaj jo povzroča (kombinacija prehrane, hormonov, stresa, glivic, genetska nagnjenost itd.). Verjtno bi ti za prvi šus predpisal kortikosteroidno matilo, ki bo pomagalo hitro in ful, samo to ni ne rešitev, pa še škodljivo je. Ker … zadeva se bo ponovila in ponavljajla. Treba bo najprej sanirat lasišče (kot prvo vreč v smeti vse trgovinske šampone), potem pa se spremljat in delat s sabo in na sebi. Hrana, stres. Meni je po skoraj 30 letih uspelo (pojavila se mi je seboreja, ful huda, sem celo 2/3 las izgubila kot posledica, s pojavm menstrucaij pri 11 letih), zdaj morda kak večji zagon 1x na leto ali na dve leti, sicer imam mir. Tvoje lasišče je torej seboreično, zaradi praskanja si si pa pridelal verjetno še kkašno bakterijsko okužbo. Kot sem rekla, hrana je zelo pomembno. Svinjina bi recimo meni že naslednji dan sprožila pojav, enako konzervansi, ojačevalci okusa. Ostalo nekako gre. Za sanacijo lasišča pojdi v lekarno, Oronazol odsvetujem (meni ni pomagal nič in tudi sicer pomaga zgolj pri glivičnih okužbah lasišča, tvoje je pa še kaj več kot le glivično inficirano), lahko pa tudi probaš, no. Šamponi so dragi, a pomagajo. Ob redni uporabi, po izginotju simptomov pa ob obasni uporabi. V začetku se operi vsak dan ali vsak drugi dan, sicer pa se boš kar morala umivat 2x na teden, ker takoj ko boš zanemarila lasišče, bo slabše. Aja, tale čistilna pena zgoraj … odlična za vzdrževanje že pozdravljenega lasišča.

Ta pa še večji (strup namreč).

Avtorica, ti pa predlagam, če že do zdravnika ne bi šla, da pogledaš malo po tebi bližnjih lekarnah, če kje opravljajo tiste preglede lasišča. Jaz sem si ravno z njihovimi preparati zadevo sanirala. Prej pa tudi ni bilo šampona, ki ga nisem testirala, med njimi tudi oronazol. Pa so mi potem razložili, da je to samo za občasno rabo, nikakor pa za redno. Je bila pa potrebna ena “orng kura”, poleg te pene še posebne ampule (eno sem nanesla na lasišče dan prej in masirala, potem pranje s peno, nato pa še druga ampula – na čisto glavo in masiranje).

Je pa tole:[img]http://www.planet-lepote.com/members_data/caeda85393/images/298bbd/rougj-hairactive-schiuma-lavante.gif[/img][/quote]

Seveda je strup, pomaga pa, če je problem v glivicah. Normalno pa ni za redno uporabo, to je jasno vsakemu, ki zna brat navodila. Jaz si operem lase z njim enkrat, dvakrat in je mir spet za par mesecev. Je edina stvar, ki je ni treba uporabljat redno niti velikokrat, če začneš pravočasno. Tudi meni so se že naredile kepe takega mastnega prhljaja. Očitno so bile glivice, če je oranozol pomagal. Da si boš z blaževim žegnemo tako lasišče pozdravil, je pa utopično pričakovat. In ne, ni treba zapravit celo premoženje za vse, kar ti lekarna ponudi. Koliko je že tebe stala tale kura, ki so ti jo prijazno prodali v lekarni?

Meni so namreč v sami lekarni povedali, da po pregledu lasišča vsem predpišejo enake preparate. :))) Pošteno. Ker pregleda seveda opravljajo trgovski potniki z namenom, da zadevo prodajo. Da ne boste kakšnega dermatologa pričakovali.
Po kratkem guglanju pa nakup omenjenega izdelka tooplo odsvetujem:

http://www.delo.si/clanek/131225

Ta pa še večji (strup namreč).

Avtorica, ti pa predlagam, če že do zdravnika ne bi šla, da pogledaš malo po tebi bližnjih lekarnah, če kje opravljajo tiste preglede lasišča. Jaz sem si ravno z njihovimi preparati zadevo sanirala. Prej pa tudi ni bilo šampona, ki ga nisem testirala, med njimi tudi oronazol. Pa so mi potem razložili, da je to samo za občasno rabo, nikakor pa za redno. Je bila pa potrebna ena “orng kura”, poleg te pene še posebne ampule (eno sem nanesla na lasišče dan prej in masirala, potem pranje s peno, nato pa še druga ampula – na čisto glavo in masiranje).

Je pa tole:[img]http://www.planet-lepote.com/members_data/caeda85393/images/298bbd/rougj-hairactive-schiuma-lavante.gif[/img][/quote]

Seveda je strup, pomaga pa, če je problem v glivicah. Normalno pa ni za redno uporabo, to je jasno vsakemu, ki zna brat navodila. Jaz si operem lase z njim enkrat, dvakrat in je mir spet za par mesecev. Je edina stvar, ki je ni treba uporabljat redno niti velikokrat, če začneš pravočasno. Tudi meni so se že naredile kepe takega mastnega prhljaja. Očitno so bile glivice, če je oranozol pomagal. Da si boš z blaževim žegnemo tako lasišče pozdravil, je pa utopično pričakovat. In ne, ni treba zapravit celo premoženje za vse, kar ti lekarna ponudi. Koliko je že tebe stala tale kura, ki so ti jo prijazno prodali v lekarni?[/quote]

Meni tega niso prodali v lekarni, ker takrat po lekarnah še niso hodili. Je bilo pa precej več kot 5 let nazaj (se nanaša na članek iz Dela), takrat so se imenovali drugače, pa se ne spomnim več, kako. Skratka, jaz sem s tem svoje težave odpravila, kar pomeni, da je bilo vredno vsakega centa.

od kar vem za šampon L’oreal ELSEVE multivitamins 2 in 1 caring shampoo, prhljaja ni, to je že več kot 20 let, tudi k frizerki si ga nesem zraven

čebulni sok,česen-uro na pokriti glavi-če res ni kaj hujšega.

Seveda je strup, pomaga pa, če je problem v glivicah. Normalno pa ni za redno uporabo, to je jasno vsakemu, ki zna brat navodila. Jaz si operem lase z njim enkrat, dvakrat in je mir spet za par mesecev. Je edina stvar, ki je ni treba uporabljat redno niti velikokrat, če začneš pravočasno. Tudi meni so se že naredile kepe takega mastnega prhljaja. Očitno so bile glivice, če je oranozol pomagal. Da si boš z blaževim žegnemo tako lasišče pozdravil, je pa utopično pričakovat. In ne, ni treba zapravit celo premoženje za vse, kar ti lekarna ponudi. Koliko je že tebe stala tale kura, ki so ti jo prijazno prodali v lekarni?[/quote]

Meni tega niso prodali v lekarni, ker takrat po lekarnah še niso hodili. Je bilo pa precej več kot 5 let nazaj (se nanaša na članek iz Dela), takrat so se imenovali drugače, pa se ne spomnim več, kako. Skratka, jaz sem s tem svoje težave odpravila, kar pomeni, da je bilo vredno vsakega centa.[/quote]

Glede na to, da gre največkrat za ciklične pojave, ki se radi ponavljajo, pravim, da nakladaš, da glava peče. Takih težav ne odpraviš, lahko jih samo obvladuješ. Če si jih ti odpravila, pomeni, da jih niti imela nisi.

Meni tega niso prodali v lekarni, ker takrat po lekarnah še niso hodili. Je bilo pa precej več kot 5 let nazaj (se nanaša na članek iz Dela), takrat so se imenovali drugače, pa se ne spomnim več, kako. Skratka, jaz sem s tem svoje težave odpravila, kar pomeni, da je bilo vredno vsakega centa.[/quote]

Glede na to, da gre največkrat za ciklične pojave, ki se radi ponavljajo, pravim, da nakladaš, da glava peče. Takih težav ne odpraviš, lahko jih samo obvladuješ. Če si jih ti odpravila, pomeni, da jih niti imela nisi.[/quote]

haha, no-ja, vidiš zdaj, sploh nisi imela težav :)))

Glede na to, da gre največkrat za ciklične pojave, ki se radi ponavljajo, pravim, da nakladaš, da glava peče. Takih težav ne odpraviš, lahko jih samo obvladuješ. Če si jih ti odpravila, pomeni, da jih niti imela nisi.[/quote]

haha, no-ja, vidiš zdaj, sploh nisi imela težav :)))[/quote]

Ja, hvala bogu za mon, če ne bi bila do smrti v napačni veri…..))))

New Report

Close