Recepti.Over.Net

Prehrana in kulinarika

Odgovarjajo: Vesna Feelgood, svetovalka za prehrano

Imate kuharske izkušnje? Potrebujete nasvet? Povprašajte ostale udeležence foruma, ki radi razkrijejo male skrivnosti velikih kuharskih mojstrov. Seveda pa vam bo svetovala tudi naša izkušena uporabnica, moderatorka , s svojimi nasveti in za vas iskala potrebne informacije. Obilo užitkov.

Vesna Feelgood , svetovalka za prehrano

Vesna Feelgood

Vesna Milenković je dinamična in polno zaposlena mati dveh otrok, ki si je profesionalne izkušnje nabirala na različnih področjih – po duši naravoslovka, ki je pristala v ekonomski stroki in s svojo sposobnostjo improvizacije uspešno združuje različna znanja. Na področje prehrane jo je pripeljala stiska ob spoznanju, da je njen novorojeni sin hud alergik. Postopno se je sinovo zdravje izboljševalo, alergije so pojenjale, znanje s področja prehrane in »alternativnega« kuhanja pa raslo. Ima bogate osebne izkušnje, ji jih z vami deli na forumu Prehrana, Prehrana, rekreacija in oblikovanje telesa in v posebni sredini rubriki na portalu za Recepte. Vesna je prehranska svetovalka in to počne z velikim veseljem. S svojim občutkom za posameznika in s strokovnim znanjem lahko ponudi oporo in razumevanje na poteh sprememb, ki nikoli niso lahke. Vesna ni profesionalna kuharica in tudi ne pretirana ljubiteljica preživljanja časa ob štedilniku. In ravno zato je specializirana mojstrica reševanja vsakodnevnih prehranskih zagat. Vesna pravi: “Obožujem okusno, zdravo hrano, ki se jo hitro pripravi, s slastjo poje in nato posveti še drugim pomembnim rečem v življenju.” Pomaga vam najti odgovore na vprašanje KAKO? To vprašanje se postavi, ko izveste »kaj« in »zakaj« je potrebno nekaj narediti. Vesna poskrbi, da boste lahko vse odgovore lažje prenesli v svoj vsakdan.

kus kus

Default avatar

karolina

Včeraj sem prvič skuhala in jedla kus kus. Naredila sem ga po navodilu iz vrečke. (kuhaš 3-5 minut v slani vodi z dodatkom olja). Posregla sem ga z mesno omako. Stvar ni imela nobenega okusa ne dobrega ne slabega. Prav razočarana sem nad to jedjo.
Mogoče nisem naredila kaj prav? Je vam to dobro? Če je to to se pri nas ne bo več jedlo.
Nasvete prosim!
pozdrav nona Karolina
Default avatar

petra

kus kus verjetno samo kuhan v slani vodi res ni bog ve kaj!? na forumu se je o kus kusu ze precej pisalo-mislim,da tam nekje junija. jaz ponavadi delam tabule-to je "solata" iz kus-kusa. kus-kus samo namocim v mlacni vodi za cca 20 min. v solato pa se narezem paradiznik-na kocke,veliko petrsilja.okisam z olivnim olje,sol,poper, sok limone. to je osnovni recept-sicer se pa lahko doda zelenjava "prosto po presernu"!:) lp petra
Default avatar

karolina

Petra, to je pa ekspres odgovor. Hvala!
Sedaj pa še nekaj. Poizkusila sem si sama poiskati kaj o kus kusu z iskalnikom. Pa mi ni šlo. Kaj češ, sem že pozna srednja generacija.
Šla sem na iskanje, napisala kus kus in dala išči. Pa mi je pokazalo ene kreme za torte, pa pečenje kruha in to samo današnji datum. Ne znam najti in pika. Pomagaš?
Default avatar

petra

ne sekiraj se!! tudi jaz sem to naredila. tudi jaz sem srednja generacija,a to nima nic s tem!! izgleda,da nekaj ne dela! probala sem parkrat,a ne gre!! pocakaj malo,ali pa probaj jutri. napisi kus-kus,potem pa isci na tem forumu,pa vse besede,potem pa se vsi datumi...mislim,da je bilo enkrat junija!? doma imam knjigo z recepti o kus-kusu! ce ne bos nicesar nasla,ti v ponedeljek napisem kaj iz te knjige!! o.k.? lep vikend petra
Default avatar

mishika

Imam tak občutek, da so vsi starejši posti (pred "prenavljanjem" foruma) skrivnostno izginili... To bi tudi pojasnilo, zakaj teme o kus-kusu ni več mogoče najti (ker je bilo govora o tem že precej časa nazaj). No, morda se pa samo motim...

Lp, mishika
Default avatar

bb

Tisti Kus kus, ki je v taki zeleni prozorni vrečki (od Žita mislim) res ni bog ve kaj. Zadnjič sem v Leclercu naletela na enega druge firme in je neprimerljivo boljši. Sicer pa naredim ponavadi kus kus v solati ali pa kot rižoto. Zelo dober je z bučkami:
narediš kus kus kot piše na navodilih. Ko je gotov dodaš malo masla in premešaš. Jaz ga včasih ne skuham na vodi ampak dam namesto vode govejo juho.
No potem naribam bučke in jih malo podušim s česnom in začimbami. potem pa zmešam s kuskusom. Super in hitro. Pa še naši dve tamali jesta, sicer sta zelo zbirčni okrog zelenjave.

Lp Barbara
Default avatar

Babi

Nona Karolina,hej! Ce naredis,kot sem napisala v oznacenem postu,ti bo mogoce vsec.Meni je,seveda s cimvec vsega tistega notri.Vceraj sem si vzela "prost dan",oziroma kuhala obiskom. Lep pozdrav v Rence Babi
Default avatar

karolina

Pozdravljena Babi
Danes bom šla na Dimišče in s pogedom na Špacapane pozdravila tvoj rojstni kraj.
nona Karolina
Default avatar

Daša

Ojla! Kuskus uporabljam kot prilogo (zmešan s posebej popraženo in začinjeno zelenjavo), prima pa je tudi sladica. Takole gre:

V 5 dl mleka stresite 5 dkg sladkorja, 2 vanilijeva sladkorja, dodajte 8 dkg masla, solite, zavrite. Odstavite in vmešajte vrečko kuskus-a Zlato polje. Pustite stati pokrite, da se skoraj ohladi. Vmes nekajkrat premešajte.

Še mlačni masi primešajte 3 rumenjake, 2 žlici ruma, nastrgano lupinico limone, 30 dkg odcejenega sadja iz kompota in začinite s cimetom. Na koncu v maso previdno vmešajte sneg iz 3 beljakov.

Maso stresite v pekač in pecite 40-50 min pri temperaturi 180-200. Sladico še toplo postrezite. LP Daša
Default avatar

Staša

Nekdo je pred časom razlagal, da kuskuk, ki ga lahko kupimo pri nas, nima nič skupnega s kuskusom v pravem pomenu. Se kdo spomni ali ve, kakšna je razlika??

LP, Staša
Default avatar

neny

Pozdravljena!

Jaz dam kuskus tudi v juho namesto zakuhe, pripravim pa ga po navodilu na vrečki (ga ne kuham, samo vsujem v krop, dodam malo masla). Kot prilogo pa ga naredim tako, da ga "kuhanega" popražim na domači zaseki s česnom - moški svet je nad takšno prilogo fil navdušen. Pa z zelenjavo (glej zgoraj - bučke), v solati . . . . Poskusi, nekaj ti bo zagotovo všeč.

Dober tek!
Default avatar

Babi

Hej,Stasa! Vem samo to(TV),kako v Tunisu domacinke z rokami frkljajo na resetu navlazeno moko in iz tega nastane kuskus.Kratko povedano.
Je pa res,da sem cez mejo v bio trgovini kupila kuskus veliko okusnejsi,
kot je nas. Lp Babi
Default avatar

Staša

Babi pozdravček,

ja, če se prav spomnim je tisti tapravi kuskus ta, ki ga opisuješ ti. No, naš pa bi naj bil menda le malo bolj grobo mleta pšenica!?

LP, Staša
Default avatar

Maya

Staša,

to kar mi kupujemo kot "kus kus" je le pšenični zdrob iz durum pšenice, obdelan na poseben način.

Kus kus (tak pravi, maroški ali tunizijski) pa je JED iz zelenjave (paradižniki, bučke, koleraba, čičerka v glavnem) in mesa (piščanec, riba, jagnjetina, škampi, merguez, itd), ki jih jemo skupaj s "pšeničnim zdrobom iz durum pšenice, obdelanim na poseben način".
Je se iz glinene posode z rokami (mi v zahodnem svetu pa seveda s priborom).

Priprava je precej enostavna, kuha se pa celo dopoldne, okusno je pa toooolk, da dol padeš. Jaz bi pravi maroški kuskus (cous cous ali couscous) lahko jedla vsaj enkrat na teden (kar tudi storim, ko grem za dalj časa v francijo).

Sicer pa lahko "približen" približek lahko probamo v LJ v maroški restavraciji, a to ni to.
Default avatar

Staša

Maya,

Torej je naš kus kus le en del maroške oz. tunijske jedi, ki se v celoti (torej v kombinaciji z zelenjavo in emsom) imenuje kus kus? Razlike med enim in drugim kuskusom (torej našim "kuskusom" in "zdrobom obdelanim na poseben način", ki je sestavni del afriške jedi kuskus) torej NI?

Mimogrede, kaj pa je to merguez?

LP, Staša
Default avatar

Maya

Merguez so take dobre tanke in dolge klobasice iz jagnjetine (prave so samo iz jagnjetine in nobenega drugega mesa), so "suhe (niso mastne) in so prijento začinjene. Seveda lahko dobiš bolj ali manj začinjene (pekoče). Najboljše pa so popečene na žaru in dodane v "celoten kuskus". Pri nas se jih žal ne dobi. Res škoda, sem upala, da jih bo francoski trgovec na rudniku uvedel, pa jih še ni...
Default avatar

Babi

Hej Stasa
Jaz tudi pripravljam kuskus kot je opisala Maya in mi je vsec.Vcasih umesam k zelenjavi tudi meso,vcasih samo zelenjavo in dodam mesu kot prilogo.
Toda priprava osnove(teh zrnc) je industrijsko razlicna.V bistvu je to res zdrob iz durum psenice.Toda domacinke ga pripravljajo rocno.In kuha se res dolgo,ker ni instant varianta. V nasih trgovinah pa je.
Poznam razliko nasih in nekako ta pravih.Se vedno pa to ni rocno obdelano.Tisti je pa verjetno najboljsi.Zrnca so malo vecja od industrijskih.

Stasa,pravilno.Kuskus je afriska mediteranska jed iz zdroba ,zelenjave, mesa in pikantne omake.Podobno kot bi rekli riz in rizota.
Lahko jemo kuhan riz,lahko samo tale kuhan zdrob,lahko pa dobro italijansko rizoto,ki je slastna ali kuskus ,ki je tako pripravljen res dober.
To sem sprasevala ze spomladi,kaksna je razlika med zdrobom in kuskusom,ker moji prijatelji mislijo,da se zelo zdravo prehranjujejo,odkar so odkrili kuskus in mi ne vejamejo,da je isto kot bi skuhali zdrb na vodi(po vrednostih).
Mimogrede,Intesov zdrob je edini,ki je iz durum psenice.Vsaj na drugih zavitkih se nisem opazila te oznake.Je v licni vrecki s prijetno slikico.
Lep pozdrav Babi
Default avatar

Staša

Maya,

hvala za pojasnilo ;)

Babi,

ne boš verjela, ravnokar imam pred samo vrečko Intesovega pšeničnega zdroba, ker sem za eno punco prepisovala vrednosti iz vrečke ;))

Še vedno pa mi ni čisto jasno, kakšna je razlika med kuskusom v naših trgovinah in zdrobom!?

LP, Staša