Recepti.Over.Net

Prehrana in kulinarika

Odgovarjajo: Vesna Feelgood, svetovalka za prehrano

Imate kuharske izkušnje? Potrebujete nasvet? Povprašajte ostale udeležence foruma, ki radi razkrijejo male skrivnosti velikih kuharskih mojstrov. Seveda pa vam bo svetovala tudi naša izkušena uporabnica, moderatorka , s svojimi nasveti in za vas iskala potrebne informacije. Obilo užitkov.

Vesna Feelgood , svetovalka za prehrano

Vesna Feelgood

Vesna Milenković je dinamična in polno zaposlena mati dveh otrok, ki si je profesionalne izkušnje nabirala na različnih področjih – po duši naravoslovka, ki je pristala v ekonomski stroki in s svojo sposobnostjo improvizacije uspešno združuje različna znanja. Na področje prehrane jo je pripeljala stiska ob spoznanju, da je njen novorojeni sin hud alergik. Postopno se je sinovo zdravje izboljševalo, alergije so pojenjale, znanje s področja prehrane in »alternativnega« kuhanja pa raslo. Ima bogate osebne izkušnje, ji jih z vami deli na forumu Prehrana, Prehrana, rekreacija in oblikovanje telesa in v posebni sredini rubriki na portalu za Recepte. Vesna je prehranska svetovalka in to počne z velikim veseljem. S svojim občutkom za posameznika in s strokovnim znanjem lahko ponudi oporo in razumevanje na poteh sprememb, ki nikoli niso lahke. Vesna ni profesionalna kuharica in tudi ne pretirana ljubiteljica preživljanja časa ob štedilniku. In ravno zato je specializirana mojstrica reševanja vsakodnevnih prehranskih zagat. Vesna pravi: “Obožujem okusno, zdravo hrano, ki se jo hitro pripravi, s slastjo poje in nato posveti še drugim pomembnim rečem v življenju.” Pomaga vam najti odgovore na vprašanje KAKO? To vprašanje se postavi, ko izveste »kaj« in »zakaj« je potrebno nekaj narediti. Vesna poskrbi, da boste lahko vse odgovore lažje prenesli v svoj vsakdan.

Najbulši burek

Default avatar

burekk

Včasih jem burek.Ali ljudje dragi,kaj ga podgurski šiptar speče,ga nisem nikjer jedel.Gromozansko velik in ogromno file v nasprotju kako to delajo drugod.Cena komaj 1,6 eur.Ni samo burek,tudi pica je tam 1 eur in je več nadeva kot testa.Skratka moram to pohvalit ,ker si zasluži res.
Default avatar

ta burek

Danes burek nimaš sploh.

Peč ne dela.

Prid jutr.
Default avatar

Seat

Burek 1a pečejo tudi Šiptarji na Teznem-MB. Tudi cena je ugodna.
Šiptarji imajo nasplošno tržno ugodne cene.
Default avatar

njihova avtohtona jed

če kdo, potem oni pa turki in podobni znajo najboljše bureke delati
Default avatar

Mal me skrbi

In kakšno meso pričakujete da je ntri, glede na ceno, ki jo plačate (in ste vsi navdušeni)??
Pa ne samo meso, vse sestavine.

Resno, ne morem verjeti, kaj se eni vse postopite jesti, in potem še hvalite....
Default avatar

Burek

Najboljši burek se ve, da je v Ljubljani - OLIMPIJA nasproti Telekoma.
Default avatar

lokacija?

burekk je napisal/a:
Včasih jem burek.Ali ljudje dragi,kaj ga podgurski šiptar speče,ga nisem nikjer jedel.Gromozansko velik in ogromno file v nasprotju kako to delajo drugod.Cena komaj 1,6 eur.Ni samo burek,tudi pica je tam 1 eur in je več nadeva kot testa.Skratka moram to pohvalit ,ker si zasluži res.
In kje je ta podgurski šiptar?
Default avatar

Popay

Ni panike, tudi naš Šiptar dela za 1.6€ odličen burek, pa sem dosti bureka pojedel v svojem lajfu, kar nisem mogel verjeti, ko sem ga prvič jedel, da imam najboljši burek pred nosom. Vedno vrsta pri njemu.
Default avatar

1€

A ko jim lovi miševe?
Default avatar

ART

Dejte no. Kakšen burek? Kranjska klobasa in liter vina zraven. To je malica.
Default avatar

imaš izbiro

Mal me skrbi je napisal/a:
In kakšno meso pričakujete da je ntri, glede na ceno, ki jo plačate (in ste vsi navdušeni)??
Pa ne samo meso, vse sestavine.

Resno, ne morem verjeti, kaj se eni vse postopite jesti, in potem še hvalite....
saj lahko naročiš domačega pečjaka za dvojno ceno s še bolj revnimi sestavinami pa še pečen je, zamrznjen, nato ga pa moraš spet speči. Ne hvala.
Default avatar

burek v lj

Kadarkoli sem jedel birek v ljubljani ,ni bil niti bleda slika od tega.Pa še pol manjši in cena 2 eur .Tu je dvojno večji in 1,6 eur.Ni primerjave.Vprašal sem ga kaj daja not.V mesnega daje navadno faširano meso pol svinjine pol govedine.Pač kupljeno v tušu al podobno.Vbeli krajini je pa iste velikosti ampak veoiko manj nadeva pa cena namesto 1,6 je 1,8.No ni tak slab.Najbolj miniaturni burek je v leclercu.Dva grižljaja in fertik.
Default avatar

Svinjine?

burek v lj je napisal/a:
Kadarkoli sem jedel birek v ljubljani ,ni bil niti bleda slika od tega.Pa še pol manjši in cena 2 eur .Tu je dvojno večji in 1,6 eur.Ni primerjave.Vprašal sem ga kaj daja not.V mesnega daje navadno faširano meso pol svinjine pol govedine.Pač kupljeno v tušu al podobno.Vbeli krajini je pa iste velikosti ampak veoiko manj nadeva pa cena namesto 1,6 je 1,8.No ni tak slab.Najbolj miniaturni burek je v leclercu.Dva grižljaja in fertik.
Pa koji šiptar ti je to, da daje svinjino notri?
Default avatar

seveda svinjina

Profesiomalec peče bureke ne glede na veroizpoved in poznam tudi šiptarje,ki jedo svinjino.Kaj si ti iz lune al kaj.V jna so jedli tud slanino.So čisto ok dečki in ne sodi po rimokatoliški propagandi.
Se pravi podjetnik dela tisto kar se proda in,če on ne je svinjine potem to nima veze z bureki,ki jih peče.Saj ne dela zase to.Ampak za prodajo.
Default avatar

hm,

seveda svinjina je napisal/a:
Profesiomalec peče bureke ne glede na veroizpoved in poznam tudi šiptarje,ki jedo svinjino.Kaj si ti iz lune al kaj.V jna so jedli tud slanino.So čisto ok dečki in ne sodi po rimokatoliški propagandi.
Se pravi podjetnik dela tisto kar se proda in,če on ne je svinjine potem to nima veze z bureki,ki jih peče.Saj ne dela zase to.Ampak za prodajo.
ne, pa je niso!

so pa res čisto v redu ljudje...
Default avatar

ššševedno

še vedno ne vem kje je ta šiptar !
da probamo ,a ne.

Tudi šiptarji,albanci so različne veroizpovedi....krščanska(pravoslavna,katoliška)in muslimanska.
že med sabo se bockajo tako,da bo tudi tam enkrat štala.

ti raje povej kje je ta super burek ;)
Default avatar

itsme

ta burek je napisal/a:
Danes burek nimaš sploh.

Peč ne dela.

Prid jutr.
"Danes burek ne, peč pokvarjen"
Default avatar

meni pa

je dober pica burek u Lublan. Iz listnatega testa, nadevan s šunko, ki je kar dobra, sir in šampinjoni,
Kos, da komaj poješ, 2,oo €. Pečejo sproti, drugače se sir rad strdi, a to se zgodi poredkoma.
Default avatar

Pa to ti je ziher...

meni pa je napisal/a:
je dober pica burek u Lublan. Iz listnatega testa, nadevan s šunko, ki je kar dobra, sir in šampinjoni,
Kos, da komaj poješ, 2,oo €. Pečejo sproti, drugače se sir rad strdi, a to se zgodi poredkoma.
Ziher je pri Olimpiji? Tam je namreč tak. Najboljši pizza burek. Mesni vzamem pri Mlinarju.
Default avatar

jaz vem jaz

meni je najboljši jabolčni burek v Tušu .... vauuuuuuu!

Moderatorji

Vesna Feelgood , svetovalka za prehrano
Vesna Feelgood