Prehrana in kulinarika

Najbulši burek

Default avatar
jaz vem jaz je napisal/a:
Jabolčni burek meni ni burek ampak štrudl. Burek je iz mesa.
Default avatar
imaš izbiro je napisal/a:
Ne ponujaj meni svojih bedastih rešitev.

Jaz sem se pozanimala, kako se burek naredi, in naredim sama takega, da ga zmanjka takoj.

Ti si pa odvisna od tega, kaj ti bo kdo naredil, zato pa ješ vse sorte svinjarije.

Pa še za tistega, ki je rekel, da je vprašal, kaj dajejo noter.....sej se hecaš, ane? Misliš da ti bo povedal, da daje not staro meso s stokrat pretečenim rokom trajanja, ki ga dobi zelo zelo poceni?? Pa še nekaj: si kdaj bidel kakšnega goloba okrog teh prodajalnic čudovitih burekov? Nisi, kajne?

Preprosti ste do amena.
Default avatar
Mal me skrbi je napisal/a:
Uf, danes je pa nekdo z levo nogo vstal :-)
Jaz vsekakor ne verjamem, da bi sredi Ljubljane kdo golobe mixal in dajal v burek. Glede mesa verjamem, da je blizu pretečenega roka, z golobi pa ne verjamem, da si dajo delo.
Default avatar
burekk je napisal/a:
Ne šiptar temveč albanec
Default avatar
Popay je napisal/a:
A vi se zavedate da je šiptar za nas zelo nesramno tako nas kličejo naši sovražniki srbi.
Default avatar
Tako je napisal/a:
za tebe ;) za mene je burek 1. mesni, 2. sirni, 3. jabolčni . pika
Default avatar
Seat je napisal/a:
misliš Totaja? res dober burek, tudi makov srček je čudovit ... na Ljubljanski je bolj testo kot mak
Default avatar
jaz vem jaz je napisal/a:
A res? Potem očitno sploh ne vemo, o čem tu debatiramo. Ker burek je samo en in to je mesni. Vse ostalo so pite. In probaj še kdaj krompirušo, zeljanico ipd., bo vsaj zanimiva debata, če že.
Default avatar
Yo_ je napisal/a:
pri miri me pusti, ker sn rad sam!
Default avatar
Tako je napisal/a:
Bi bil dost nor, kdor bi se šel z golobi ubadat. Bi jih za par burekov moral cel mesec lovit, hahaha.