Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek bivsa sla z otrokom kar v tujino

bivsa sla z otrokom kar v tujino

Kolikor vem imam pravico do obiskov in videvanja svojega otroka,placujem ji prezivnino. Zadnje dva tedna se je kar preselila k tujcu cez mejo. Mene nic obvestila niti se ne strinjam s tem. Zdajnse mi niti vec ne javlja. A je to uredu kar se tice zakona,ker se pocutim na nek nacin ogoljufanega.

pritoži se na višje sodišče, da ti sodišče ni odredilo, da te mora policija v marici dostaviti na otrokovo vsakokratno lokacijo

Ni v redu. Oglasi se na centru za socialno delo in povprašaj, kako ravnati.
Vsekakor imaš pravico do stikov z otrokom – a do zdaj je to v redu potekalo?

nova
Uredništvo priporoča

tvoje avtorske pravice nad bivšo so ugasnile, tako da se lahko premika brez tvojega dovoljenja, ti pa si organiziraj stike
če se pa s tem ne strinjaš pa kr v jok in na drevo 🙂

S tvoje tipkovnice v božja ušesa. 😀

Obstaja Haška konvencijo o civilnopravnih vidikih mednarodne ugrabitve otrok, ki preprečuje, da bi eden od staršev brez dovoljenja drugega otroka odpeljal v tujo državo in SLovenija jo je podpisala.

Torej ne – en od staršev brez soglasja drugega ne sme odpeljati otroka v tujino.

Par mesecev nazaj si je našla enega,do takrat sem imel stik.

Me ne moti da se fukara naokoli, pac sem jo spregledal. Moti me da kar naenkrat ne vidim več svojega otroka.Sicer če je tak zakon da se tako lahko izigrava potem ok,ampak ne zdi se mi prav.

No ja, njegovi otroci so a ne in ce gre mama nekam dalec, da bodo obiski onemogoceni bi bilo pac recimo temu fer, da mu to prej pove, da se ima oce moznost pomenit z otroci. Ali pac ne, so otroci izkluzivna lastnina mame? vse jokate in javkate cez bivse kako ne skrbijo za otroke, tu se sedaj vidi komentarje. Otrok ima mamo in oceta, samo v primeru razveze seveda mama v bitki otroke potegne v prvo bojno linijo proti ocetu, a ne, je tako. Najboljse otroke popokat, jim se rect oce vaju nima rad in hop se selimo, meni nic, tebi nic.

Avtorju pa, ce je nekje blizu se boste mogoce kaj zmenili, ce pa so sli nekam dalec in ce te niti obvestila ni o nameri pa bo verjetno to bolj slaba moznost. Vprasaj na centru za socialno delo kaj in kako.


S takim odnosom? Lepo te prosim, ne čudi se, če bodo vsi s tabo ravnali kot kre#$/7{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465}. Da te ni sram tako govoriti o materi tvojega otroka!

Ne, v tujino otrok ne smeš odpeljati brez dovoljenja drugega starša.

Predstavljaj si obraten scenarij in sicer, da bi oče peljal otroke s sabo v tujino. Mama pa naj si organizira stike kot ve in zna, če se ne strinja, pa v jok in na drevo.

Barca, takole iz radovednosti bi me zanimalo: kaj bi bilo, če bi ženska odšla v tujino, preden bi rodila? Bi imela mir, ali bi jo bivši lahko preganjal po svetu, zahteval, da se dokaže očetovstvo, in ji grenil življenje?

Avtor, se opravičujem za smetenje teme. Bivša seveda lahko gre, kamor hoče, nima pa pravice odpeljati otroka brez tvojega dovoljenja. To seveda odpira kup problemov in tebi poleg osnovnih očetovskih pravic daje tudi možnost, da kontroliraš življenje svoje bivše čez mero zdrave pameti in osnovnih človekovih pravic. Mogoče ti ni povedala zaradi tega, ker se je bala, da ji boš prepovedal, da gre.

S tvoje tipkovnice v božja ušesa. :D[/quote]

Bolje da ne pišeta,ker se smešita s takimi. Star teta,ti si apitak že povedala svoje v preteklosti in na velikožensk mater mečeš slabo luč.

Avtor, čimprej na csd,da te seznanijo kako in kaj, če bi dedc to storil bi bila že razpisana mednarodna tiralica.Tako da stvar ni nedolžna in gre za kaznivo dejanje oddtujitev mladoletne osebe.

. .......................................................................................................................................................................................... Več ljudi brez dlake na jeziku...in bi se sčasoma rodilo upanje za boljši svet... ...........................................................................................................................................................................................

dejansko zakon pravi, da sta se starša kljub temu komu je otrok zaupan v vzgojo in varstvo o pomembnih stvareh, ki se tičejo otroka še vedno dogovarjati. In ja selitev je že taka stvar. In bi se z njo (otrokovo selitvijo, ne mamino) moral strinjati. In najmanj kar bi bila dolžnost mame je, da te o tem obvesti in da se skupaj odločita kako naprej- kako bodo potekali stiki itd. če se že s selitvijo samo eventuelno strinjaš.

Pot ni na CSD, ampka bo treba zadeve urediti sodno. Ker ok, otroka ne bi smela odpeljati čez mejo brez tvojega dovoljenja in jo načeloma lahko preganjajo zaradi ugrabitve otroka, a bodimo življenjski in človeški, kaj ti preostane? Selitev ji ne smeš in ne moreš preprečiti, vplivaš lahko zgolj na gibanje in bivališče otroka? Če torej nisi za, daš lahko tožbo za predodelitev skrbništva, to je edina možnost – ali ti bodo ugodili ali ne, je pa druga stvar (včasih ja, včasih ne), pa če ti je to sploh v interesu,, razberem, da ti ni. Ostane druga možnost: človeško se pogovori z bivši in si stike organiziraj tako, da bo v čim večjo korist otroka – prazniki, počitnice in še kaj, če se da (kar bi/bo v končni fazi storilo tudi sodišče – in ne CSD). Ni to nobena tragedija.

S tvoje tipkovnice v božja ušesa. :D[/quote]

Bolje da ne pišeta,ker se smešita s takimi. Star teta,ti si apitak že povedala svoje v preteklosti in na velikožensk mater mečeš slabo luč.[/quote]

Kolega, ti pa kar še piši. Brez tebe bi forumu nekaj manjkalo.

Evo po nasvetu sem poklical na csd. Svetovalka rekla naj se nemudoma pri njej oglasim pa hotela je naslov njenega partnerja na hrvaskem. Nekam resno me je vzela,nisem pricakoval ob tej naši birokraciji. Hvala ti za nasvet uporabnica – Ni u redu.Lahko zaprete temo.

En pomemben podatek nam pa manjka. Je šla živet v Ouagadougou ali iz Maribora v Gradec?

Na CSD ga bodo seznanili s tem kar mora storit. Sicer gre pa lahko najprej tudi na policijo in poda kazensko prijavo odtujitve in ugrabitve mladoletne osebe.

. .......................................................................................................................................................................................... Več ljudi brez dlake na jeziku...in bi se sčasoma rodilo upanje za boljši svet... ...........................................................................................................................................................................................

Ne more pa brez očetovega dovoljenja čez mejo odpeljat otroka!

tole bo pa zanimivo — (HR) je EU-moj doma ☺
in gibanje po EU se za EU prebivalstvo ne omejuje brez sodnije

Razen če si skrbnik mladoletnega otroka. V tem primeru lahko imaš problem tudi s selitvijo iz Ljubljane v Celje.

Hr je v EU, ima prost pretok blaga, nima pa prostega pretoka ljudi torej šengen

Preprosto jo prijavi na policijo, da ti je ugrabila otroka. Ženske dobijo skrbništvo potem pa mislijo da lahko vse delajo. Da bi to moški naredil, bi bil že na tedniku. Ženska pa lahko. Edino seveda, če ti paše da ni otrok

Razen če si skrbnik mladoletnega otroka. V tem primeru lahko imaš problem tudi s selitvijo iz Ljubljane v Celje.[/quote]

Napačno zastavljaš svojo trditev.Poglavitno se je vprašat, kaj je bolje za otroka in kaj otrok potrebuje, ti kot odrasla oseba se pa komot lahko seliš vsak dan če hočeš in nimaš nobenih težav s tem. Otrok ni tvoja last, enkrat že dojemi in ne ponavljaj floskul, kot jih vedno, da je tvoj ker si ga rodila.

. .......................................................................................................................................................................................... Več ljudi brez dlake na jeziku...in bi se sčasoma rodilo upanje za boljši svet... ...........................................................................................................................................................................................

Razen če si skrbnik mladoletnega otroka. V tem primeru lahko imaš problem tudi s selitvijo iz Ljubljane v Celje.[/quote]

Napačno zastavljaš svojo trditev.Poglavitno se je vprašat, kaj je bolje za otroka in kaj otrok potrebuje, ti kot odrasla oseba se pa komot lahko seliš vsak dan če hočeš in nimaš nobenih težav s tem. Otrok ni tvoja last, enkrat že dojemi in ne ponavljaj floskul, kot jih vedno, da je tvoj ker si ga rodila.[/quote]

Oprosti, napisala sem, da je vez med materjo in majhnim otrokom iz razlogov, povezanih z biologijo, praviloma močnejša kot med majhnim otrokom in njegovim očetom. Za tem stojim.

New Report

Close