Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek ima žena muslimanu pravico reči ne, če ne more, ne želi, … seksat?

ima žena muslimanu pravico reči ne, če ne more, ne želi, … seksat?

Resno me zanima, ne želim nikogar užalit, ne provociram,..samo spoznavam muslimane, da vidim, kaj bo, če nas doleti, da bomo postali muslimani, če se bo cela Azija in Afrika..ok ne cela..ampak toliko ljudi kot je Evropejcev, preselilo sem in itak da bodo zaradi neločljivosti vere in države pri njih od vseh zahtevali muslimanstvo.

Tudi če se to ne bo zgodilo, jih bo veliko in bo obstajala nevarnost, da ob vsesplošnem pomanjkanju vrednot, naše hčere, vnukinje,..najdejo “ljubezen” pri nekom, ki zgleda zanesljiv in dober.

Moje vprašanje: ima žena muslimana pravico reči ne seksu? Če jo boli glava npr., če je neprespana, ker ima tretji od šestih otrok vneta ušesa npr..če ima menstruacijo in in in …

Ali pa ko poročijo desetletnico z 25 letnim? Kolikor jaz razumem, začne moški takoj, ko dobi ta desetletnica menstruacijo, seksat z njo?

nima pravice, ne se pa sekirat, saj vas večina želi nazaj diktaturo in tudi hlapčevski slovenski naturi bo prav odleglo, ko jih bodo dobili z bičem po hrbtu.

Kolegica je poročena z muslimanom, njegovi starši so bili ekonomski migranti iz Pakistana, živijo v Londonu.
Tudi ko smo bili cel teden skupaj, nisem nikogar od njih videla moliti, postregli so z brezalkoholnimi pijačami, niso pa imeli prav nobenih težav s tem, da smo nekateri drugi pili alkohol in jedli svinjske zrezke.

http://www.alislam.si/vprascaronanja.html

Aja, sama nisem verna, čeprav imam vse RKS zakramente in me cerkev šteje med svoje člane.

Ne, nima pravice. Mož ima po shariji pravico do spolnih odnosov. Edina izjema je resna bolezen (ginekološka). Glavobol ne pride v poštev.

razlika je med tistimi, ki so se integrirali in tistimi, ki prihajajo sedaj

si gledala film ne brez moje hčere? še tisti, ki so že integrirani, se v stiku z zagretimi muslimani, obrnejo nazaj

nisi pa povedala, kaj je s seksom, to sprašujem

tole si že stokrat ponovila, pa me zanima kaj ima to pravzaprav s prvotnim vprašanjem? A po tvoje more biti vsak Pakistanec musliman tako kot naj bi bil vsak Slovenec katolik? Pa še vprašanje: a kolegica pije alkohol in je svinjino, glede na to da ni muslimanka? pa njeni otroci?

Če ima menstruacijo je za njihove pojme “nečista” in se je sami izogibajo. Kolikor jaz vem (iz knjig)…
Ostalo pa najbrž ni izgovorov.

Kolikor vem, žena možu nima pravice odkloniti spolnih odnosov. Ampak pazi: tudi mož ženi ne!

Če ima ženska menstruacijo, je itak nečista.

http://www.resnica-haq.com/vprasanja-in-odgovori/348-vprasanja-spolnosti-seks-islam.html

1. Kaj pomeni spolnost za islam?

Islam je religija za vse čase in za vsa mesta. Tako je tema spolnosti v islamu še kako pomembna, saj pokriva velik del zakonske zveze, kot tudi sam sadež le-te. Spolnost ni bila nikoli tabu tema pri muslimanih, kot tudi ne pri Allahovem Poslancu, naj je mir z njim. Tako bomo videli, da islamska kultura nikoli ni bila potrebna neke seksualne revolucije, kot se je to dogajalo na zahodu, kjer je bila tema spolnih odnosov večinoma kar tabu. Allahov Poslanec je v enem od svojih izrekov rekel: »Ko mož pokliče svojo ženo zaradi seksualne potrebe in želje, naj se mu le-ta odzove, četudi je pri peči (tj. pripravlja obrok).« (Tirmizi)

2. Je za islam spolnost nekaj pozitivnega ali negativnega?

Spolnost je za islam zelo pozitivna stvar. V zbirki hadisov od imama Muslima najdemo, da je Allahov Poslanec Muhammed, naj je mir z njim, rekel: »Ko imate spolni odnos s svojo ženo, je, kot da bi podelili miloščino.« Nato so ga prisotni na vsesplošno začudenje vprašali: »Allahov Poslanec, mar je v zadovoljevanju naših strasti miloščina?« Nato jim je Poslanec odgovoril: »Kaj pa misliš, ali je greh, da to počne na nedovoljen (predporočen) način? Seveda! Zato, če to stori (v zakonski zvezi) na dovoljen način, ima za to nagrado.« Vidimo iz citiranega hadisa, da sta zakonca celo nagrajena za spolni odnos.

3. Kako islam omejuje spolnost?

Spolni odnosi so dovoljeni le v zakonski zvezi.

4. Ima islam kakšne posebne obrede ali simbole, povezane s spolnostjo?

Ne, islam ne pozna nikakršnih posebnih obredov ali simbolov, povezanih s spolnostjo.

5. Vprašanje zvestobe?

Islam daje velik poudarek na zvestobo, saj prepoveduje vsakršne oblike razvrata. Prepoveduje že samo gledanje v ženske, ki nam niso bližnje sorodnice ali žene. To daje ženskam v zakonski zvezi občutek sigurnosti in zvestobe. Poleg tega je znano v kazenskem šeriatskem pravu, da sledijo stroge sankcije v primeru prešuštva. To je razlog, da so bile islamske družbe v preteklosti (ko je še obstajala šeriatska država3) moralno zdrave, saj se je malokdaj zgodilo, da bi bil nekdo kaznovan zaradi prešuštva, če pa bi se že zgodilo, bi bilo to zaradi lastnega priznanja prešuštnika. Allahovega Poslanca so neke prilike zaprosili, naj našteje najtežje grehe, pa je dejal: »Da prešuštvuješ z ženo svojega soseda.«

6. Dopuščanje lastnih odločitev v zvezi s spolnostjo, kako daleč se sme?

Pri seksualnem odnosu je dovoljeno popolnoma vse, razen nekaterih stvari, ki so direktno ali indirektno povezane s spolnim odnosom (jih bomo omenili v nadaljevanju).

Kljub temu, da je dovoljeno imeti spolni odnos v vsaki izvedljivi poziciji, ni dovoljeno imeti analnih spolnih odnosov. To je v islamu strogo prepovedano do te mere, da je Ibn Abbas (eden od družabnikov in najboljših učencev Allahovega Poslanca), ko je bil o tem vprašan, odgovoril: »Ta me sprašuje o neveri.« Allahov Poslanec, naj je mir z njim, pa je rekel: »Allah ne bo pogledal človeka, ki ima spolni odnos s svojo ženo v analno odprtino.« (zabeležila En-Nesai in Ibn Hibban), v drugem hadisu pa je rekel: »Preklet naj bo tisti, ki ima spolni odnos s svojo ženo v analno odprtino.« (Ebu Dawud)

Ni dovoljeno samozadovoljevanje, kar smo pojasnili v tem odgovoru (dovoljeno je, da na tak način žena zadovolji moža in obratno, ampak ne sme pa on/a sam/a sebe tako zadovoljiti).

Ni dovoljena uporaba kakršnih koli predmetov (katere bi se ženski dajali v vagino). To potrjuje tudi pripovedovanje o Ubejdullahu ibn Zuraru, ki pravi, da je imel nekega starega soseda, ki je imel mlado služabnico. Zaradi svoje starosti ni mogel v popolnosti zadovoljiti svoje mlade služabnice, zato ga je zaprosila, naj da svoje prste v njeno vagino, tako da bo njej odgovarjalo. Starejši človek je sledil njeni ideji, kljub temu da mu ni bila všeč. Zato je zaprosil Ubejdullaha, naj vpraša imama Alija Rida o tem. Ko je to storil, je imam Ali rekel: »Ni nikakršnih problemov, da uporablja katerikoli del svojega telesa na njej, ampak ne sme uporabljati nič drugega razen svojega telesa.«

Ni dovoljeno imeti spolnih odnosov z ženo v času menstruacije ali poporodnega obdobja. Kljub tej prepovedi je dovoljeno poljubljanje, božanje ipd. Allahov Poslanec, naj je mir z njim, je rekel: »Delajte z njimi, kar hočete, razen spolnega odnosa.« (zabeležil Muslim) Tukaj lahko štejemo tudi druga obdobja, ko je prepovedano imeti spolne odnose, kot sta npr. čas posta (torej od zore do sončnega zahoda) in čas hadždža (za tiste, ki so na hadždžu – romanju).

Vse ostalo je z islamske perspektive dovoljeno (v islamu velja pravilo, da je vse dovoljeno, v kolikor ni prepovedi). Daje se velik poudarek tudi na predigro. Islam dovoljuje moškemu in ženski, da vidita, poljubita, se dotakneta, povohata ali stimulirata katerikoli del partnerjevega telesa. S te perspektive je dovoljen tudi oralni seks. Imam Musa el Kazim je bil neke prilike vprašan: »Ali lahko mož poljubi vagino svoje soproge?« pa je odgovoril: »Brez problemov.« Oba partnerja morata biti tudi soglasna glede pozicije, saj če enemu ni všeč, ga drugi nima pravice siliti. Ker je splošno znano, da moški dosežejo orgazem v povprečju hitreje kot ženske, to še ne pomeni, da je s tem spolni odnos končan. Allahov Poslanec, naj je mir z njim, je v hadisu jasno naglasil, da mora biti zadovoljstvo obojestransko: »Ko ima nekdo izmed vas spolni odnos s svojo soprogo, naj je ne zapušča, dokler je ne zadovolji. Tako kot je njemu drago, da zadovolji svoje potrebe, je tudi njej.« Mož mora zavoljo dobrega spolnega odnosa poskrbeti tudi za zadovoljstvo svoje žene. Dovoljuje se tudi uporaba hrane (kot je to popularno danes; torej polivanje čokolade na partnerja ipd.), skratka vse, kar bo zadovoljilo potrebe obeh in polepšalo njuno seksualno življenje.

7. Je dovoljeno imeti več žena?

Vsekakor; dovoljeno, ne pa obvezno (to pomeni, da je poligamija v islamu izjema, ne pa pravilo). Allah je rekel v Kur’anu: »…se poročite, a le s tistimi, ki so vam dovoljene – z dvema, tremi ali štirimi. Če pa se bojite, da ne boste mogli biti z vsem enako naklonjeni, se poročite le z eno…« (4:3) Iz citiranega je razvidno, da ima lahko en moški največ štiri žene.

Vedno lahko reče “ne”. Če je v kakšni demokratični državi, se lahko obrne na policijo in druge organe, kjer ji bodo pomagali. V kakšni SA pa verjetno plača z življenjem. Ampak še tam lahko reče “ne”.

Hrbtenico je treba met. Ali bolje pamet, da se s takim sploh ne spetljaš.

tole si že stokrat ponovila, pa me zanima kaj ima to pravzaprav s prvotnim vprašanjem? A po tvoje more biti vsak Pakistanec musliman tako kot naj bi bil vsak Slovenec katolik? Pa še vprašanje: a kolegica pije alkohol in je svinjino, glede na to da ni muslimanka? pa njeni otroci?[/quote]

Ne kolegica ne pije alkohola in ne je svinjine – tega ni počela niti prej, preden ga je spoznala, je vegetarijanka.
https://sl.wikipedia.org/wiki/Pakistan 97{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} je muslimanov.

Se pravi, da če jo prisili v seks, ko ima vročino in je že cel dan skrbela za trumo otrok, ji s tem podeli miloščino?

Pri sosedovih, spoznala sta se v Egiptu, on prišel sem, oba sta se odpovedala svoji veri (ona RKC, on muslimanski), živeli složno, skupaj s starimi starši (njenimi starši), ko sta šla na dopust, so tamladi dobesedno zginili, vse kar po 3 letih vesta o njih je, da živijo nekje v Libiji.

ja o tem je bilo govora v ne brez moje hčere

tole si že stokrat ponovila, pa me zanima kaj ima to pravzaprav s prvotnim vprašanjem? A po tvoje more biti vsak Pakistanec musliman tako kot naj bi bil vsak Slovenec katolik? Pa še vprašanje: a kolegica pije alkohol in je svinjino, glede na to da ni muslimanka? pa njeni otroci?[/quote]

Ne kolegica ne pije alkohola in ne je svinjine – tega ni počela niti prej, preden ga je spoznala, je vegetarijanka.
https://sl.wikipedia.org/wiki/Pakistan 97{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} je muslimanov.[/quote]
mar ni to čudno, kjer je demokracija vernost upada, kjer je pa ni, pa začuda ostaja? očitno ni nobene prisile.
ravno tako je zelo čudno, da se partnerji povsem prilagodijo svojim muslimanskim partnerjem in ni nobene težave. Kjer pa je demokracija, pa en kup problemov. se pravi, je treba drugega malo po buči pa prisilit, pa smo vsi srečni.

ja o tem je bilo govora v ne brez moje hčere[/quote]

Ne vem, ker nisem gledala, sta bila pa ta soseda v novicah, na radiu, sedaj je vse utihnilo, njuna žalost je močno opazna, govorita pa o tem več ne, pa tudi sprašujemo ju ne, tako da……
Si pa ne morem zamisliti, da mi nekdo po 9 letih (otroka nista hodila v vrtec) kar tako odpelje vnučka in hči…

ja o tem je bilo govora v ne brez moje hčere[/quote]

Ne vem, ker nisem gledala, sta bila pa ta soseda v novicah, na radiu, sedaj je vse utihnilo, njuna žalost je močno opazna, govorita pa o tem več ne, pa tudi sprašujemo ju ne, tako da……
Si pa ne morem zamisliti, da mi nekdo po 9 letih (otroka nista hodila v vrtec) kar tako odpelje vnučka in hči…[/quote]

Glej enkrat ta film, ki je nastal po resničnih dogodkih, priporočam!

Eh, sej ne vem…

no v glavnem, načeloma je to pravica moža, mora pa tudi zadovoljiti ženo…se vam ne zdi? Absolutno, Ker če ne doživi orgazma in če njej ne podeli užitka, pol pa res to ni to…
Seks je pa ja povsod enak, dejte no. Če se mata dva rada se pa tudi dogovarjata, pa kak dan spustita ljubljenje. Spolnost in ljubezen in zapeljevanje partnerja je pa ja lepo ane? Če žena kdaj ni razpoložena, se pač dogovorita aneda. Pa kak drug dan dvakrat zrihtata…:)
No, če bi se šli šarijo, bi se v primeru, da bi lahko vzdrževali številčno družino lahko moški poročili tudi z dvema, tremi ali štirimi ženami. Pol so pa vse menstruacije “pokrite” (med menstruacijo žena ni kužna, in se je ne izogibajo in ji ni treba iti v osamo – ja kdo bo pa kuhal. 🙂 Ne, to počno ortodoksni židi, pa še kdo…), varanja ni…ker kolkor vidim na forumih je to kao nekaj najbolj normalnega, da se ljubica oglasi in nerga čez ženo…kaj misliš ljubica, da si edina, če vara ženo, vara tudi tebe.

Mislim da smo si edine (kristjanke, muslimanke, hindujke, budistke, taoistke…), da imajo moški pač večjo potrebo po spolnosti kot me. No, vsaj večina žensk ni pripravljena kr skočit pod rjuhe…se je treba mal potrudit okrog nje. Tako pač smo.

Včasih tudi jaz nisem najbolj pri volji. Priznam…ampak, mal nežnosti, lepa beseda….lepo mesto najde.

Zdravstvene omejitve seveda morajo upoštevati, drugače vas pač nimajo radi…če sem bolna, med čiščo po porodu, med menstruacijo, ipd spolnih odnosov pač ni…

Še nekaj. V islam NI prisile. Ja, mediji so naredili svoje. In to pranje možganov se tako zelo občuti, da že boli. V filmu Ne brez moje hčere gre za zgodbo o tem, da mož priseže na Koranu, da bodo prišli nazaj vAmerko. To je v bistvu od njega bilo dvolično – oni so namreč šiiti, in imajo drugačno verzijo Korana (naj jim Allah pomaga) in je bla njegova prisega čist brezpredmetna,

priporočam da pogledate kakšen youtube prispevek; tipkaj: Nouman Ali Khan, Yusuf Estes, Khalid Yasin, Aburrehman Green…

Barca, če niso opravljali molitev se ne morejo šteti v Islam, med muslimane. Islam je čista vera, univerzalna, problem je v tem, ker s kulturnim pogojevanjem raztapljajo njeno bistvo.

Ne kolegica ne pije alkohola in ne je svinjine – tega ni počela niti prej, preden ga je spoznala, je vegetarijanka.
https://sl.wikipedia.org/wiki/Pakistan 97{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} je muslimanov.[/quote]
mar ni to čudno, kjer je demokracija vernost upada, kjer je pa ni, pa začuda ostaja? očitno ni nobene prisile.
ravno tako je zelo čudno, da se partnerji povsem prilagodijo svojim muslimanskim partnerjem in ni nobene težave. Kjer pa je demokracija, pa en kup problemov. se pravi, je treba drugega malo po buči pa prisilit, pa smo vsi srečni.[/quote]

Ja, razen tistega, ki ga siliš in po buči.

razlika je med tistimi, ki so se integrirali in tistimi, ki prihajajo sedaj

si gledala film ne brez moje hčere? še tisti, ki so že integrirani, se v stiku z zagretimi muslimani, obrnejo nazaj

nisi pa povedala, kaj je s seksom, to sprašujem[/quote]

Še to – pravim, da je kolegica in ne prijateljica, tako da je o seksu, kako, kolikokrat … ne sprašujem in me niti ne zanima. In obratno, tudi sama drugim kolegicam in kolegom o seksu pri nas doma ne razlagam.

pa dajte no že nehat lagat. kako ni prisile? v S Arabiji se ženske same odločijo, da bodo vse hodile, če sploh smejo hodit zakamuflane okoli? pa v Iranu, kjer so živeli svobodno, so se sedaj kar same odločile, da se odpovejo vsem pravicam? Nisi še nikoli slišala za pritiske okolice? Dokler so v manjšini so potuhnjeno tiho, ko pa dobijo oblast, pa je vse po njihovo . To sicer velja za vse religije, s tem, da ene pač sedaj niso tako popularne.

http://islamqa.info/en/2006

If wife deos not allow his husband to have intercourse than what will  happen to women.

The hadeeth also directs a wife to help her husband and seek his satisfaction, because a man is less patient than a woman when it comes to doing without intercourse. The most disturbing thing for a man is his sexual impulse, so Islam urges women to help their husbands in this regard. 

Whether the husband wants to discipline his wife, or forgive her, or take another wife, or divorce her, this is all up to him to choose. [/b]

Islam Q&A 
Sheikh Muhammed Salih Al-Munajjid

Če pride do islamizacije Evrope, bodo ženske morale s svojimi možmi seksat. GROZNO!!!!

V tistem ta hudem, neevropeiziranem islamu je ženska praktično lastnina. Nič ne sme. Kakšna enakovrednost in enakopravnost. Kakšna hrbtenica. Ubogaj in živi.

Vse borke za volilno pravico in enakovrednost dela žensk in moških se v grobovih obračajo, če vedo, kaj prihaja na ozemlje, kjer so nam ženskam izborile kar imamo.

V branje predlagam afganistanskega pisatelja Khaled Hosseini (Tisoč veličastnih sonc), pa vam bo vse bolj jasno.

New Report

Close