Forum.Over.Net

Starševski čvek

Izleti, potovanja in večerje ... za tiste, ki si to lahko privoščite ....

Default avatar

€ na €

Berem, da se veliko ljudi težko preživlja, živi pri starših in se praktično ne more nič privoščiti, ker gledajo na vsak €.

Pa me zanima tisti, ki imate zaposlitev, za koliko € in kakšna potovanja si privoščite, kam zahajate na izlete in v kakšne (navadne ali elitne) restavracije hodite na kosila ali večerje ...
Si privoščite kakšne tečaje (jezikovne, plesne, joga...)?
Koliko ste pripravljeni plačati za en izlet ali večerjo ali se raje temu odpoveste in date € v "šparovček" ?
Default avatar

kaj boš s podatkom?

in kaj boš s tem podatkom?
ja, dosti od tega, kar si naštela, si lahko privoščim, ,uvrščam pa se tam nekje... srednji razred
Default avatar

več za manj

Privoščimo si več stvari za manj denarja. En izlet te lahko stane 20€ ali pa 2.000€ recimo, mi se odločamo za najcenejše opcije, ki izpolnijo vse naše potrebe in gremo raje na več izletov za manj denarja, kot na enega dragega.
V restavracije ne hodimo, kuham zelo dobro in ni potrebe po kosilih in večerjah v restavracijah.
Hodimo pa na pijačke in kofetke, na koncerte, rekreacije, izobraževanja, pa spet recimo gledamo, da uslug ne preplačamo.
Default avatar

pollyanna

Zelo malo porabimo za večerje in pijačke, obleke, avto in podobno. Veliko pa gre za potovanja in vikende z avtodomom, v glavnem eno ali dve daljši potovanji na leto (recimo prvi maj in poletni glavni dopust), pa še vikendi v bližini, če je le lepo vreme. Tudi na potovanjih redko jemo zunaj, kakšno pivo in kava še padeta in to je vse. Seštevam ne, je pa zagotovo veliko. Ko smo imeli leto suhih krav, smo pač tudi te poti zmanjšali na minimum.
Default avatar

€ na €

kaj boš s podatkom? je napisal/a:
Kaj bom s tem podatkom? Zanima me še druga stran.
Berem, koliko ljudi (okrog 40 let) se bori za golo preživetje in so že popolnoma apatični in brezvoljni.
Ne morejo si ničesar privoščiti, ne kave, ne izleta, ne svoje garsonjere ... skratka NIČ.
Živijo na "grbi" svojih staršev.

Pa me zanima še pogled iz drugega zornega kota, torej kaj vse si lahko privoščijo njihovi sovrstniki, ki imajo ta privilegij, da imajo dobro zaposlitev in s tem si posledično lahko privoščijo VELIKO VEČ in živijo bolj polno, človeka vredno življenje.

Sem odgovorila na tvoje vprašanje? Zadovoljen/a?
Default avatar

tašinka

Ven ne hodiva jest, tudi na pijače malokrat, poleti greva rada na sladoled, ko kolesariva ali na pivo. Otroke peljem enkrat na mesec na pico. Dopusti so v kampih, s šotorom in kolesom. Ne zaradi denarja, ampak ker v tem uživava. Ko greva v hribe, vzameva malico s sabo, včasih pa se zgodi, da naročiva v koči.
Default avatar

laracr

No, ker že sprašuješ...
- na večerje in kosila ne hodimo, ker zelo dobro in radi kuhami sami, razen ob kakšni posebni in praznični priložnosti
- gledališki abonma
- koncerti - morda 1 na leto
- tekme - 4 x na leto
- tečaji tujih jezikov - gratis preko spleta
- 1 x na leto na smučanje (7 dni)
- 1x na leto zdravilišče (5 dni)
- 1x na leto morje (5 dni)
- 1 x na leto potovanje (15 dni)
- 1 x na leto druženje s prijatelji ob morju (3dni)
- večrat na leto na razne fešte s prijatelji
- izleti v naravo po kostanj, gobe, zelišča

Če ti seštejem vse skupaj v €, boš presenečena, ker znamo najti ugodne variante in se nikjer ne razmetujemo z denarjem.
Default avatar

marsikaj se da

Plača malce nad povprečjem.
Ven na pijačke kar tako ne hodiva, če greva na sprehod po mestu, včasih mimogrede kaj spijeva, greva na kavo ali tortico, povprečno 1-2x mesečno. Na kosilo ali večerjo greva ven povprečno 1x mesečno ali še to ne. Seveda ne v JB in podobne fensi in drage lokale, se da marsikaj dobrega pojest tudi za čisto solidno ceno.
Izleti občasno, predvsem spomladi in ko je kak lep jesenski vikend, za en dan, najrajši v kak hrib ali na potep čez mejo po Italiji, včasih še kak šoping zraven.
Potovanja 2x letno, običajno za prvomajske praznike in junija, včasih znese še septembra. Po Evropi, kombinacija letalo-apartma, avto-šotor ali avto-apartma. Vmes za par dni, junija/septembra pa še malo na morje s šotorom, v Istro, ker je blizu.
Seveda si privoščiva tudi nekaj kulture - gledališče, kak koncert, operna predstava. Pa jaz se grem občasno malo pocrkljat v savno.
Imava pa relativno star avto, ne zapravljava na veliko za cunje, tudi v stanovanju bi bilo že marsikaj potrebno obnove... Ampak če ni za vse, se pač odločiš za stvari, ki ti več pomenijo. In nama vsekakor več pomeni se potepat po svetu kot sedet doma na neki nobel sedežni garnituri in se v službo vozit z avtom za 20 ali 30 jurjev...
Default avatar

Barca

Ko gremo na potovanje, izlete, dopust ... gremo zato, da nekaj vidimo, doživimo, ne zato, da občudujemo fantastično opremljen apartma ali hotel.

In raje kot večerje v elitnih restavracijah (ali pa kavbojke za 100+€, kot je bila ta vikend debata) natankamo avto, rezerviramo poceni apartma in gremo kam :)

Skratka, precej je tudi v prioritetah, kaj je komu pomembno.
Default avatar

oh ja

..ja, žalostno da je folk - večinsko - materialističen. Večina dela za dober avto in ostale materialne pritikline. Stvar prioritet pač - raje grem na izlet, kot pa najnovejši pleh in znamka oblačil ...
Default avatar

polikop

potovanja da-
izleti -čez vikende ne
pijačke-ja-kot pač nanese
večerje- absolutno ne, kuhamo sami doma, ker v tem uživamo in nabavljamo prvovrstne sestavine
koncerti, gledališče, tekme-da
šport-da

v bistvu največ denarja potrošimo za dopuste:

še najmanj zapravimo za avtomobile in cunje,
cunje kupujemo, ko kdo kaj potrebuje, ne da bi sledili modi
ok, hči najstnica dobi kaj izven tega, čeprav vse potrebuje, ker hitro raste

pa ne zasluživa ne vem kaj, nad povprečjem verjetno že, nimamo pa dolgov, živimo v lastni nepremičnini
Default avatar

fajnpotovalka

€ na € je napisal/a:
Plača malo podpovprečjem.
Potovanja pa različno. Včasih za 100€, drugič za par sto €. Potujem pa zaenkrat po Evropi. Večino držav sem že dala skozi. Najdrajžje VB, Skandinavija, ker so tudi prevozi kar dragi. Drugače pa recimo 20 dni Švedske 700€ (vse, tudi hrana, prevozi, nočitve).
V restavracije ne hodim.
Izleti ponavadi toliko kolikor gre goriva. Redko tudi kaka vstopnina, ker grem raje v naravo kot v muzej ali pa kaj podobnega.
Tečaje si privoščim ja: jezikovne, športne.
Za večerjo se ne nažiram. Pač nekaj, kar je v hladilniku. Nič dragega. Ne hodim v restavracije na večerje.
Default avatar

barcalarca

Barca, vem, kaj si hotela rečt in se strinjam načeloma. Čeprav naša filozofija je drugačna, vsaj zadnja leta. Precej semo naokrog, radi vidimo nove stvari, ampak se držimo načela, da si najdemo tudi udobno namestitev, da se s potepanja vrnemo v urejeno, prijetno bivališče in se kakovostno spočijemo. Na slabše, kot imamo doma, ne gremo.
Default avatar

mimogrede in kar tako

polikop je napisal/a:
Tudi jaz opažam, da:
- ponavadi tisti, ki imajo povprečno plačo kupujejo avte višjega cenovnega razreda na lizing, pa drage telefone na kredit... pa veliko zmečejo za cunje .... samo, da se vidi na ven.
- tisti, ki imajo pa plače nad povprečjem pa "večini" avti, telefoni in cunje ne pomenijo prav dosti ampak raje vlagajo v potovanja in izobraževanja.
Default avatar

kirti.

Privoščim si delavnice, kupujem knjige, tega kar precej. Nato pa tudi zapravim za kako obleko, ruto, šal in bižuterijo in podobne 'neumnosti', kupim pač nekaj, zato ker mi je všeč in lepo, ne zato ker nujno potrebujem. Ven jest grem v okviru druženja s prijateljicami, recimo 1-2X na mesec, res pa tudi vsaj 1x na teden naročam hrano na dom. Prirejam tudi doma večerje za družbo, pice, sladice, kupim svečke, prtičke...Kupim kak okras za dom, vazo, dišavo, sliko, odejo, pregrinjalo, skratka, uživam v lepih stvareh in udobju in si jih privoščim v nekih zmernih mejah in v nekem srednjem cenovnem razredu.
Default avatar

Barca

barcalarca je napisal/a:
Tudi poceni je lahko udobno in jaz osebno ne potrebujem npr.metrskega plazma TV-ja v apartmaju, niti pomivalca (obvezno pa želim teraso ali vsaj balkonček tudi pri smučanju pozimi), če to pomeni, da je apartma 30% cenejši.

Res pa je, da iščemo (oz.predvsem jaz) apartmaje še kje drugje, ne samo prek bookinga, sem npr.letos našla za kratek sprehod iz centra Priena (Chiemsee) apartma za skoraj 40% ceneje, kot pa so bili primerljivi isti čas prek bookinga, pa je bil čisto solidno opremljen + brezplačna kolesa :)
Default avatar

kaj boš s podatkom?

€ na € je napisal/a:
če te že zanima....
ja, tu in tam gremo jest v kakšno res dobro restavracijo. ta teden recimo, ko je teden restavracij, so vrhunski meniji že za 15 eur po osebi in greva jutri zvečer ven. sicer pa če jemo zunaj, jemo raje za kosilo. večerja je malce pretežka.

pa to ne pomeni, da sama nič ne kuham. ampak 365 dni na leto pa mi tega vseeno ni treba počet. če želim, lahko uživam v 300 dneh kuhanja na leto

dopusti... ja pridejo en glavni, letni, za 14 dni in kakšni trije za podaljšani konec tedna
v planu še imam par potovanj po svetu, kar nekaj sem jih pa že realizirala (zda, mehika, jv azija, sredozemlje)
tu in tam greva z možem na kak koncert v opero, v gledališče, tudi kak rock koncert v tujini pade
za tamalo bom vzela abonma v lutkovnem, ko bo dovolj velika
redno si privoščiva masaže, hodiva na plesne vaje, jaz hodim še na pilates, tu in tam kakšno razvajanje v savnah
možu je dosti do tega, da ima dober avto in si je privoščil dober avto. jaz sem z mojim malo manj dobrim in malo bolj starim čisto zadovoljna in ga ne želim menjat
predvsem pa mi je v največje zadovoljstvo, da sva lahko kupila hišo, jo opremila po svojih željah, da lahko živimo tako, kot si želimo.
Default avatar

leelee_nepr.

laracr je napisal/a:
Nekako tako je tudi pri meni, pa naj bo v igri aerobika preko kuponkota ali napol zastonj nizkocenovni let v Lizbono. Kdor teh opcij ne pozna, mogoče misli, da živim blazno razkošno :)
Default avatar

fajnpotovalka

mimogrede in kar tako je napisal/a:
Verjetno se hudo motiš. Ampak ti že veš.
Samo en namig: imam skoraj povprečno plačo. Avto imam 12 let star, koliko je vreden ne vem, je pa nov take kategorije nekje 9000-10.000. Moj očitno ni kaj veliko več vreden.
Telefon: ne kupim, ga dobim v službi. Takega za 6€.
Za cunje zelo malo zapravim. Kot sem že omenila rada pa potujem, se izobražujem.
Ko sem bila na psu glede denarja (kot otrok, mladostnica) pa nisem imela ne enega, ne drugega. Ne telefona, ne dopustov, ne izletov, ne drage hrane, ne dragih oblačil.
Default avatar

Yo_

laracr je napisal/a:
Kolk imaš pa ti dopusta?