Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek solanum- brazilski koralni grmiček

solanum- brazilski koralni grmiček

Dobila sem tale grmiček v lončku in po dveh tednih je nenormalno, koliko listja mu je odpadlo. Imam ga v kuhinji na mizi, je svetlo in sobna temperatura.
Kako naj skrbim za tole rastlinico, da bo lepo uspevala? Se mi je zdelo, da so se listi malo obesili, sem ga zalila, pa mu jih je ful odpadlo in zdaj kljub vlažni zemlji še kar odpadajo. Kako naj ga prezimim v stanovanju?

[img]https://fbcdn-photos-h-a.akamaihd.net/hphotos-ak-xat1/v/t1.0-0/s480x480/12036395_825987207522408_361445836574448665_n.jpg?oh=10320d0cbda970e63e2221110198fc69&oe=5694D767&__gda__=1453295011_ee770e3edcdc43bed216663798939b04[/img]

Morda pa je celo preveč zalit? Jaz ga imam zunaj do kakih 5 stopinj, poleti zalivam enkrat tedensko oz. po potrebi, vmes še manj. Prezimim ga v hladni kleti in ga med prezimovanjem morda 3X zalijem. Pomladi ga kar precej porežem, presadila ga nisem že kake tri leta, bo treba. V bistvu je zelo nezahteven, skoraj ne vem da ga imam.

Imaš zdaj še zunaj ali si že pospravila v klet?
Mojemu ful odpadajo listi, ima pa kar nekaj na pol zrelih plodov, tudi še kak cvet in zelene plodove. Če ga dam na zaprt balkon, kjer je najnižja zimska temperatura -5, bo preživel ali ga raje malo zadekam?

nova
Uredništvo priporoča

Tukaj imaš nekaj nasvetov: http://rastline.mojforum.si/rastline-about6329.html

Rastlinica je kar “požrešna” glede zemlje in vode. Potrebuje presajanje vsako pomlad, gnojenje in precej obilno zalivanje čez poletje, čez zimo pa ves čas vlažno zemljo in hladnejši prostor. Idealni za zimovanje so kaki dovolj svetli hodniki.

Kolikor je zdaj odpadlo listja, ga je odpadlo. Pazi za naprej, da zalivaš redno, pa ne preveč naenkrat. Z nekaj sreče bo rastlina dovolj lepa do božiča. Pa tudi če se bo osula, nič hudega. Ko kroglice odpadejo (ali vsaj večina), jo močno porežeš – 1/3 do 1/2 dolžine. Spomladi presadiš v svežo zemljo in postaviš ven (na vrt, na balkon, na okno…), da se na novo obraste.

Pazi, če imaš otroke, ali pa mačko ali psa. Cela rastlina je strupena. Kroglice so sicer zelo pekoče, tako da se jih ravno najesti ne moreš, ampak previdnost ni odveč.

New Report

Close