Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek zidna plesen – kako za vraga

zidna plesen – kako za vraga

Zidna plesen…povhn kufr jo imam. Zunanje stene in vogali plesnijo,vlagomer pa kaze vlago okoli 60{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465}. Zracim veckrat na dan po cca 5min. Stene sem ze veckrat prespricala in potem predrgnila z uno zadevo ki je namenjena temu k smrdi po varekini. Letos se mi zdi se huje kot lani. In opazam da je najslabse med prehodi poletje jesen in zima pomladi. Ravno zaradi tega ker se mi ta hudic pojavlja, na zunanjih stenah ne upam imeti pohistva kar mi prostorsko seveda kravzla zivce. Imava dva majhna otroka in si ne predstavljam zvet v tej plesni. Razmisljam kako bi res lahko izvedela v cem je in kako ga resit oz ali je najbolje bajto podret dnarja itak ni veliko za novo….bajta grajena sredi 60, na bolj mocvirnatem terenu in bojda grejo pod bajto vodni tokovi�. Prej nikoli nismo imeli teh problemov. Pravijo d so kriva pvc okna. A ona so not ze cca 18 let, pojav plesni v takem obsegu pa je nekje 7 let. Nekaj izolacije je,a ne dovolj po danasnjih standardih. Koliko jo je pojma nimam. Bi vec izolacije kaj resilo? In streha ni zracna je navadna.
Cakata naju dva intervala ciscenja ker otrok ko se cisti nimava blizu. Zascitiva dihalne poti in potem se lotiva. Najbolj me moti ker se po stenah pojavijo kar sive kosmate pike. In teh kosmatih zadev do letos se nisem videla…obstaja kdo ki ma kaj pojma o plesni in ti ve povedat v cem je problem? Izolacija al tista voda tam spodaj nekje globoko sl kj druzga…d se ne dela stroskov in se necesa lotimo potem pa ugotovimo d je vse bilo bz….ce bi zadela loto…hvala za kak namig. Trenutno kaj vec kot pravilno pucat itak ne morem…

pejt v štacuno po sanitol od spektre. S penzelnom namaži po plesni in bi moralo pomagat. če je plesen bolj debela, premažeš večkrat (lahk tud špricaš, sam penzl je bolj efektiven…pazi ko jo naneseš morš pustiti stati 24 ur). In potem začneš to plesen, ki je odmrla, odstranjevati (šphohtl) premazovanje s sanitolom in odstranjevanje s špohtlnom ponavljaš tkao dolgo, da prideš fo čiste gole stene. To ponavljanje, če je res hudo ti vzame par dni (3,4..predvsme iz vidika tistih 24 ur, ki ji hsanitol rabi)

ko je stena, površina(e) glanz čista(e) obvezno vse še nekrat premaži s sanitolom, saj se l eta vpija v steno in preprečuje nastanek plesni. Potem p abarva. in to bi moralo pomagat

malce za dušo.......https://www.facebook.com/stvari.ajdovscina/

nekaj me zanima? vam mogoče kje kaj pušča, zamaka? kaj pa spodnj, nižji prostori? če bi bili vodni tokovi problem, potem bi tud kleti znale biti plesnive?

mogoče premalo zračiš? 5 minut je malo, meni osebno premalo

za plesen je krivec tudi toplotni most, ki je lahk tud posledica različnih izolaicj (materiali, debeline…)

malce za dušo.......https://www.facebook.com/stvari.ajdovscina/
nova
Uredništvo priporoča

Bajto podret, saj najverjetneje nima hidroizolacije temeljev.
Mogoče tudi kje zamaka in potem so še toplotni mostovi….

Za silo pa odstraniti poškodovan omet in nanesti sušilni omet ter prebarvati z apneno barvo, ker je paroprepustna.
Plesen pa se pojavlja sedaj, ker so stene že hladne, zunanji zrak pa navlažen in ni tako suh, kot pozimi, zato tudi od zračenja ni tolikšne koristi.
Treba bo malo bolj kuriti in potem nasičen topel zrak izpustiti iz prostora. To pomeni, odpreti vsa okna za par minut.

Zdravo. Ne ni videti zamakanja. Pritlicje nima problemov. Prvi stuk in mansarda pa. Je sanitol bolje uporabiti v poletnih mesecih….zaradi otrok bi mi bilo lazje. Ker v takem ne bomo mogli spat najmlajsi ima 7m. S to varekino sm ponavadi pocala tako da nas potem cez vikend ni bilo doma in je mami hodila luftat. In tud zdaj ne cem. Naj pojacam kurjavo ker ne maram met vec kot 22 st v prostoru in jo drzimo bolj na 21 in ali naj kupim/izposodim se razvlazilnik…

In whitecow. Vidim da se veckrat oglasas v gradbenih temah. Imas kaj izkusenj da bi mi realno povedal ali se k hisi, ki ma zgornjo plato, (se pravi tla od nase mansarde) narejeno iz lesa, ne beton plato, da narediti prizidek in to kvalitetno? Obstajajo kake firme/majstri ki pridejo zadevo pogledat in preverit ker vidim da od nacrta so se drzali le kvadrature hise s cim in kako so jo zidali pa nimamo pojma?! Vse je bolj po svoje. Ati in stari starsi pa so mrtvi ze vec kot 20 let …mami pa o tem ne ve dosti.

Toplotni most, toplotni most in še toplotni most. Edino to je vzrok. Najdi nekoga, kateri se spozna na gradbeno fiziko. Pac nekaj malega bo treba investirati. Zgoraj napisano so samo zacasne resitve.

SANITOL NIMA vonja. niti ne nevarne, ker je na kisikovi osnovi. prostor mora biti zračen in bože ne daj ga kasirat v oko….če pa pade na kožo ni panike.

še nekaj..kaj p afasada, okenske police? so police mogoče počene, kot bi jih prelomil? majo kakšno “črto”? kaj p afasada? je kje kaj poškodavana? lahk da vam preko kakega takeg amedija vlaga/voda vstopa v steno oz notranjsot? KOlega j emel recimo počeno okensko polico (preklano) in je enkrat letno (ko je bil močan dež + veter) mel poplavo na hodniku (blok)

malce za dušo.......https://www.facebook.com/stvari.ajdovscina/

Ne police so cele zunaj in znotraj. Fasada je cela. No edin razpok vidim na mestu kjer do “strokovno” prizidali garazo za avto k hisi. In ce bi bi to garazo podrli in potem naredili prizidek. Nekoc seveda…

glede prizidka…tkole bom rekel. Kolega ma v svoji hiši tako narejeno. Samo nima v zgornjem štuku (torej nad temi tlemi) nobene vode, niti ni masovno (po teži) fajn obremenjeno.

ma 2 spalnici in nad njima še nekakšno podstrešje (kot nek kabinet za shrnjaevat razno kramarijo) in stvar pije vodo. je pa dal nove trame, čez trame pa deske, čez njih pa pod (neko imitacijo)

pomoje to lahk nardiš, sam težava zna biti kolikšna je lahk bremenitev teh zadev

mi smo to (temu kolegu) delaili sami, les smo kupovali na žagi (hudo ceneje kt pa v štacunah) in to je blo to. stene so opeka vse drugo pa les. je bila pa to prenova hiše (zgoirnji štuk + podstrešje)

jaz bi na tvojem mestu šel na podsvojo streho.net, ali pa na alter.si, foirum dom in gradnja. Tle maš osebo – modija (vincent) , ki tud ureja podsvojo streho in to bo znal precej bolje povedat kot jaz. Oz te vsaj praviln ousmeriti, kam se obrniti. V glavnem kar smo delali lesenega ni blo panike, les iz žage, posušen, samo obremenitev teh tal je pa potem druga muzika. Les (za trame sm zihr, za deske ki jih položiš za tla ne ne ravno) morš zaščititi – premazat

malce za dušo.......https://www.facebook.com/stvari.ajdovscina/

a se ti na tej/teh stenah, ki mejijo na garaži in oz je poškodovana pojavlja plesen? Voda iz strehe “zamaka” na steno hiše al odteka stran?

malce za dušo.......https://www.facebook.com/stvari.ajdovscina/

To je toplotni most. V vogalih so običajno AB (armirano betonske) vezi in tako je prehod toplote ob zidu in betonu različen. Zrak ima pri različnih temperaturah različno količino vlage in ta se pač odlaga na steni.
Morala bi priložiti fotko.
Toplotno izoliraj zunanjo steno.Recimo z novo fasado;-)

Na lej, pokliči najbližjo in ti bojo svetovali zastonj. tudi kako je z viri financiranja povprašaj.(nepovratna sredstva, namenski krediti…) :http://gcs.gi-zrmk.si/svetovanje/pisarne.htm

Že v naprej pa ti povem, da je vzrok TI fasada, ki je nepravilno dimenzionirana in najverjetneje tudi narobe izvedena. Poleg tega hiše kot naprave ne znate pravilno/primerno uporabljati, imate neurejeno notranje zračenje, površno izdelana izolacija na podstrehi in še se bo našlo. Tudi to, da če pritličje nima problemov še ne pomeni, da vlaga ne potuje iz tal po zidu gor. Verjetno bo treba tudi hišo odkopat do temeljev in kvalitetno izvest drenažo.

Vsakršen vložek v blaženje posledic je vstran metanje denarja in časa, če prej ne boste odpravili vzrokov.

Vem kako zgleda, ker smo jo imeli v stanovanju toliko, da bi jo lahka prodajali. Ko smo se preselili v 40 let staro hišo me je resno skrbelo, da ne bi imeli istega problema. Bajta je bila na novo ometana, mi pa preseljeni dva meseca kasneje. Kljub suši v denarnici sem takoj kupila električni razvlaževalnik. Ko na merilcu preseže vlaga 60{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} ga vklopim. In zaenkrat je ok. Upam, da bo tako še v bodoče.

Vsekakor pokliči kakšnega strokovnjaka na ogled,
ker z odstranjevanjem plesni ne boš nič rešila, treba je odpraviti vzrok za nastanek plesni
glede na to da si napisala da je hiša na močvirnem zna biti problem kapilarna vlaga

Plesen je na zunanjih stenah na vzhodni in zahodni strani. Najvec po vogalih nekaj jo je tud po steni.

Ali s sanitolom odstranim tudi nanose beljenja? Ker potem bo treba se izravnalno potegnit….hvala vsem

dobi se tudi sanitol za zunanjo uprabo. Ne beljenja ne odstraniš, problem je ker se plesen razbrava in znaš met flek. Odvisno kako močna je plesen..če je neka manjša zadeva, potem do neke obarvanosti (vsaj ne velike) ne bi smelo priti..če je zadeva konkrtena, boš pa naredila liso, flek.

tisto liso lahk kasneje prebarvaš pa je.

morš pa prej rešiti vzrok, kej ti zadeva ne štima

malce za dušo.......https://www.facebook.com/stvari.ajdovscina/

New Report

Close