Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Bi živeli na Bledu ali v Bohinju?

Bi živeli na Bledu ali v Bohinju?

Življenje v mestu ima veliko prednosti, a tudi slabosti … onesnažen zrak, hrup, gužva, malo neokrnjene narave, večinoma blokovska naselja…
Če bi imeli možnost selitve v hišo, ali bi se preselili na Bled ali v Bohinj?

bohinj je prečudovit, je pa zelo oddaljen od civilizacije. Če bi res imela tam tudi delo in da postaneš ful vpet v njihovo življenje potem morda še.
Bled je precej bliže, ni pa tko lepo, pa precej pojužnjakan kot preostala Gorenjska.

No ja, saj bohinjci so čist ok ljudje, nič ne rečem, imajo pa nek svoj prav (tako kot vsi, ki živijo po takih bolj odročnih krajih – recimo Jezerjani, Kroparji, tam kakšna Selška dolina čist gor pod nebom…..). Ta dolina je krasna, če ti ni potrebno hoditi v službo, dogaja se pa bolj malo (no, razen Kravjega bala.))) ). Za nekoga, ki mu veliko pomenijo obiski gledališča, kina, kofetkanje s prijatelji, žuriranje definitivno ni.

Na Bledu pa poleti ni prav luštno, sploh če stanuješ nekje ob cesti do Bohinja.

Če je tebi tam ok se kar preseli tja. Mene Gorenjska na splošno sploh ne gane. Gorenjska pač, pre mrzle zime, preveč snega za moj okus,… jaz pač nebi tam živela.

Glede na to, da delam v Ljubljani, ne bi živela v nobenem od teh dveh krajev.
V Bohinju bi mogoče imela vikend, živela pa tam ne bi.

Sem slabih 10 km iz centra Ljubljane, pa mi je še predaleč. Torej, Bled, Bohinj… ali karkoli drugega… niti slučajno.
Če bi se mi na jackpotu usuli kakšni milijoni, da ne bi vedela, kam z denarjem, bi mogoče v Bohinju, kje blizu jezera, kupila kakšno majhno hiško za občasno bivanje. Za malo oddiha med enim in drugim potovanjem 😉

če bi se namenila iz mesta, hiška samo na Primorskem,
vse do Tolmina, od Ljubljane pa niti 10 km navzgor.

Sem razbrala, da vam je v večini Bohinj lepši kot Bled in če bi imeli zbiro … bi se odločili za Bohinj?

Kaj je zate Bohinj? Bled je kraj, Bohinj ni. Je večje območje.

Če bi se že kam selila iz svojega domačega kraja, bi se edino na obalo. Gorenjska in vsi mrzli kraji odpadejo.

Avtorica sprašuje o dilemi med Bohinjem in Bledom. Tak odgovor je neuporaben.

Jaz sem kar precej časa preživljala na bohinjskem koncu. Prav želela si ne bi tam živeti, ker ljudje so res posebni. Z življenjem Bledu pa sicer nimam svojih izkušenj, ampak se mi zdi, da tam bi pa lahko živela. Je vse bolj odprto in bližje do mest in mestec.

Odraščala sem na Bledu, potem pa sem se pri 23ih odselila. Kot pravi večina, Bohinj z okolico je res lep in manj obljuden, ima pa zame dosti več minusov. Oddaljenost od ostalih večjih krajev, poleti obupna gužva na cesti (kar je tudi minus Bleda, ampak si vseeno bližje prvi avtocesti). Povezave z javnim prevozom (če imaš namen imeti otroke), pomanjkanje družabnih prireditev (ki jih tudi na Bledu ni nevem kaj, ampak spet, si bližje večjim krajem), pomanjkanje večjih trgovin.
Eden omenja, da je Bled precej bolj pojužnjakan kot ostala Gorenjska…. se ne strinjam.. Bled je kvečjem poljubljankan in še kaj, vsaj jaz opažam, da se priseljuje vedno več ljudi iz osrednje Slovenije in se po letu življenja tam obnašajo, kot da so bili na Bledu že njihovi praprapradedki.
Glede oddaljenosti od LJ, traja pa natanko 35 minut, da prideš v jutranji konici do Šiške.

No ja, saj bohinjci so čist ok ljudje, nič ne rečem, imajo pa nek svoj prav (tako kot vsi, ki živijo po takih bolj odročnih krajih – recimo Jezerjani, Kroparji, tam kakšna Selška dolina čist gor pod nebom…..). Ta dolina je krasna, če ti ni potrebno hoditi v službo, dogaja se pa bolj malo (no, razen Kravjega bala.))) ). Za nekoga, ki mu veliko pomenijo obiski gledališča, kina, kofetkanje s prijatelji, žuriranje definitivno ni.

Na Bledu pa poleti ni prav luštno, sploh če stanuješ nekje ob cesti do Bohinja.[/quote]

No jaz pa živim v Bohinju od rojstva in me ne spraviš ven. Mi nobeno “dogajanje” ne odtehta okolice, kjer živim. Sicer pa, do LJ ali npr. o Beljaka je slaba ura vožnje, tako da za tiste parkrat letno, ko grem v gledališče, muzeje ali na sprehod po mestu, ni predaleč.
Je veliko lepše se pripeljat iz službe vsak dan v kraj, kjer imaš naravo na dosegu roke, mir (razen pač 2 mesecev, kar pa v bistvu popestri monotonost družabnega življenja). S trgovinami nisem obremenjen, ker jih pač ni. Ko kaj rabim, se zapeljem v šoping center v kako mesto, to kupim in basta. Nimam nobene potrebe po sprehajanju po trgovinah in pasenju na izložbah. Prav tako nimam potrebe po visenju po barčkih, ker mi je to eno bolj neumnih zapravljanj časa in denarja.
No ja, zato pa pravite, da smo “malo posebni” hehe.

Moja najboljša prijateljica je Blejka. Tam rojena, staršem, ki so tudi od rojstva Blejci. In bi dala vse na svetu, da se spravi od tam. Tako snpobovskega folka, kot ga ima tam – v vrtcu, šoli… vei mislijo, da so nekaj posebenga in več. V ljublčjani pri nas – blizu centra pol tega ne zaznavam, kar mi ona vsakodnevno pripoveduje. Poleti gneča za kozlat, trgovine vse ven iz samega mesta, povsod mora z avtom, ker je vse daleč. Pa je sorazmerno iz centra. Skratka, če bo uspelo, bo v enem letu ven, rašana Bleda.
Bohinj je pa pač… v bohinju. daleč od vsega. lepo za počitnice, za živeti tam, pa…

Kako pa zgleda takšno obnašanje?

No ja, saj bohinjci so čist ok ljudje, nič ne rečem, imajo pa nek svoj prav (tako kot vsi, ki živijo po takih bolj odročnih krajih – recimo Jezerjani, Kroparji, tam kakšna Selška dolina čist gor pod nebom…..). Ta dolina je krasna, če ti ni potrebno hoditi v službo, dogaja se pa bolj malo (no, razen Kravjega bala.))) ). Za nekoga, ki mu veliko pomenijo obiski gledališča, kina, kofetkanje s prijatelji, žuriranje definitivno ni.

Na Bledu pa poleti ni prav luštno, sploh če stanuješ nekje ob cesti do Bohinja.[/quote]

No jaz pa živim v Bohinju od rojstva in me ne spraviš ven. Mi nobeno “dogajanje” ne odtehta okolice, kjer živim. Sicer pa, do LJ ali npr. o Beljaka je slaba ura vožnje, tako da za tiste parkrat letno, ko grem v gledališče, muzeje ali na sprehod po mestu, ni predaleč.
Je veliko lepše se pripeljat iz službe vsak dan v kraj, kjer imaš naravo na dosegu roke, mir (razen pač 2 mesecev, kar pa v bistvu popestri monotonost družabnega življenja). S trgovinami nisem obremenjen, ker jih pač ni. Ko kaj rabim, se zapeljem v šoping center v kako mesto, to kupim in basta. Nimam nobene potrebe po sprehajanju po trgovinah in pasenju na izložbah. Prav tako nimam potrebe po visenju po barčkih, ker mi je to eno bolj neumnih zapravljanj časa in denarja.
No ja, zato pa pravite, da smo “malo posebni” hehe.[/quote]

Radovljiška občina je moja domača občina, zato tiste konce zelo dobro poznam, veliko časa sem v mlajših letih preživela tudi v vašem koncu (mimogrede, kot je že en zgoraj omenil, Bohinj kot kraj ne obstaja), smo ga kar nekaj tudi prežurali tam v mladinskem domu – če pomislim, kakšne so bile to potem vožnje domov, me kar strese.)))), nekaj sošolk v srednji sem imela iz teh krajev, tudi nekaj kolegov, z enim sva še vedno v stiku in ja, ste posebni:)))). (pa da ti prišepnem, tudi moji sokrajani – bivši – sodijo v to kategorijo).

Je pa razlika, ali si tam rojen ali bi se priselil – in o tem sem jaz pisala.

Če bi bila finančno preskrbljena grem takoj v Staro fužino. Neverjetno kako mi je tam všeč.

________ Flectere si nequeo superos, Acheronta movebo.

Kje pa je to? Sliši se kot jesenice?

Kje pa je to? Sliši se kot jesenice?[/quote]

Google reši veliko stvari. 🙂 Drugače je pa to ena luštna vasica iz katere vodijo pešpoti v še lepše konce.

________ Flectere si nequeo superos, Acheronta movebo.

Nebi, ker mi je tam premrzlo in prevlažno za moje telo, tudi poleti je voda bohinjskega jezera zame prehladna, bolj je zame višja toplota in suha vročina.

Pa tudi zato ne, ker sta turistično skozi vse leto preveč obljudena -tako s strani tujih, kot domačih turistov.

Čeprav za skrit in pobegnit od divjine in vsakdanjega vrveža mi je pa naprimer en teden v okoliških kravjih, kozjih in ovčjih “postojankah” s sirarnami prav prijetno.

Jaz pa živim že od rojstva na Bledu in mi je zelo všeč. Poleti se vsak dan kopam v jezeru, tudi če mam službo. Vsak dan, na plaži, tam klepetamo, plavamo. Pozimi molim za sneg, saj imam takoj čez cesto urejene tekaške poti. Polja in polno poljskih sprehajalnih poti imam pred nosom. Lahko plavam v welnes živi ali park hotelu, prav tako imam savne, imamo halo za drsanje, kafičev z kofeti, kot jih hočem, čeprav grem raje na kavo do mame ali k prijateljici. Imamo fitnese, vodeno telovadbo, stadion, pustolovski park, hribčkov in hribov v bližini kar jih hočem. Edino v trgovino hodim v Lesce in za v službo potrebujem avto. Drugo vse peš ali kolo. Kaj bi v Ljubljani? Rada sem na Bledu. Tudi Bohinj je ok, a je bolj od rok.

New Report

Close