Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek kaj jedo vaši otroci popoldan doma

kaj jedo vaši otroci popoldan doma

smo se včeraj nekaj pogovarjale..jaz kuham vsak dan kosilo, nekje ob 16 ga jemo…mož in dva otroka..ene mame pa sploh ne kuhajo…otrok od kosila v šoli, ki je lahko že ob 12.30, ne je do večera nič več…potem pa kakšna suha večerja..ponavadi nekaj na kruhu..ali, kar je še slabše, čokolino, kosmiči polni sladkorja itd..
smo potem ene spraševale, če ni otrok lačen…pa pravijo, da ne, itak je kosilo v šoli, ampak kdaj..ob 12, 13..potem pa na poti do kakšne dejavnosti pojedo kakšno žemljo…
pa smo mi vsi suhci..da ne bo pomote.

v šoli ima še popoldansko malico, potem doma skupaj jemo okoli 18.00 ure – ponavadi kakšne solate, hrenovke, včeraj smo npr. jedli solato, zraven sem nekaj čevapov spekla na brzino

Včasih naredim palačinke.

Kakor je, skratka, vsi trije jemo kosilo v šoli/službi, potem doma še nekaj na easy. Vmes je pa zdrava malica (jogurt, sadje……)

Če otrok zjutraj je zajtrk, v šoli malico in še kosilo, je popolnoma dovolj, če popoldne poje kak kos sadja ali jogurt za popoldansko malico in potem še nekaj za večerjo.

nova
Uredništvo priporoča

Pri nas osmošolec kosila v šoli, ampak pravi, pa ne samo on, večina, da so porcije premale. Vodja prehrane pravi, da je količina po smernicah ministrstva. Če boste te smernice iskali, so narejene tako, da je upoštevano, da otrok zajtrkuje, malica in kosila, popoldanska malica in večerja. Mogoče dekleta, ki gledajo na vsako kalorijo zdržijo samo s šolskim kosilom, našega pobere. Res je, da aktivno trenira 6x tedensko + tekme. Ko pride iz šole poje malico, okoli 16ih je kosilo, ki ga kuham vsaki dan. Zvecer po treningu najprej beljakovinski sejk in potem vecerja. Pa mu kvecjemu kaka kila se manjka – 175 cm, 54 kg

poznam pa tudi jaz take, ki ne kuhajo, ker kao otroci jedo v šoli…. tudi ok, če pri njih laufa tak sistem

lp

Odvisno od dneva in sezone. Ampak na naši bivši OŠ so imeli dva odmora, in sicer en za malico, drug za sadno malico z daljšim odmorom. Pred šolo obvezen zajtrk doma. Nato kosilo … In računaj, …v 6-7 urah od budilke 4 obroki hrane! Večerja vsi skupaj okoli 17:30/18h

Kaj pa vem. Moji so vsi popoldne z nama jedli še enkrat kosilo (ob 17h), pa še okoli 19h kaj.
Pa to ne tiste jogurtke. kar kaj konkretnega. so pa fantje, suhi kot trlice, športno ne aktivni (nič ne trenirajo), so pa zunaj in se preganjajo kar tako…

Mojim otrokom, ki so zdravi, normalno aktivni pač nikoli ni bilo dovolj šolsko kosilo ob 12.30 in večerja. Mi smo vedno imeli popoldan, okoli 16h domače kosilo, ki pa res ni bilo sestavljeno iz juhe, glavne jedi, priloge, solate in sladice pač pa glavna jed s prilogo in morda solata.
Tudi midva z možem v službi malicava sendvič ,jogurt ali kaj podobnega malega in potrebujeva popoldan kosilo. Tople malice med službo ne jeva, ker se gostilniške hrane hitro preobješ in ker je to enostavno prevelik strošek – za ceno dveh toplih malic na dan imamo doma kosilo za štiri osebe in včasih še večerjo.

Ženske, ki pravijo da imajo otroci dovolj kosilo v šoli, starši pa toplo malico v službi, so enostavno lene.

moj ta večji otrok je šele v drugem razredu, pravi suhec..pa pride iz šole “sestradan”..že jaz se spomnim iz šole, kakšne so bile porcije..ponavadi si šel po repete…malica popoldan v šoli pa je bolj tako tako…lahko so samo jabolka narezana, kakšne žemlje zraven..pa če otrok vzame 3 rezine jabolka..je to vse…od tega se ne moreš najest..pa drugače ima moj strašno rad sadje…tako da, mi obvezno jemo ob nekje 16-16.30 kosilo doma…jaz imam malico v službi ob 11, mož pa nič, ker je na svojem…če si kaj kupi, si kupi, če si ne, si pač ne…pa smo tudi vsi šlank…ob nekje 19.30 jemo še večerjo..seveda takrat ne kuham na veliko…kakšen kruh, mlečn riž, jajca, tudi čokolino kdaj jesta otroka, šmarn..itd.
se pa tudi jaz čudim, da mame mislijo, da se otrok naje od hrane v šoli, da ima dovolj do 19.00 zvečer…po moje absolutno ne…moja dva, ki sta že tako suha, bi pobralo..

Ponavadi si okol 4h vržeta mal zmrznjenega pomfrija v fritezo, da je vsaj nekaj toplega. Zvečer pa pridemo tako ali tako vsi domov, pa pade prava večerja.

Malico, pa sadje, pa malo prigrizka( bobike varjanta) in večerja z obvezno solato.

Ženske, ki pravijo da imajo otroci dovolj kosilo v šoli, starši pa toplo malico v službi, so enostavno lene.

Ni nujno. Lahko imajo še kakšno drugo obveznost, kot pa stanje za štedilnikom.
Ni treba posploševati in obsojati.

No, če je pa katerikoli materi kakršnakoli druga “obveznost” pomembnejša od lastnega otroka, in njegovih osnovnih življenskih potreb (hrana), si pa zasluži ša kaj drugega, ne samo obsojanja.

Pri nas enako.

Otroka imata v vrtcu kosilo, ampak ko prideta domova sta NORO LAČNA in…

Mi ne kuhamo popoldne kosila, ker prepozno pridemo iz službe (16.30). Otroke gre okoli 15.30 v šolo iskat moj oče in jih pripelje domov, kjer jim moja mama ponudi malico. Večinoma jesta sadje, jogurt, včasih palačinke ali kako domače pecivo, včasih mini sendvič. Potem ju pridem jaz iskat in odpeljem domov (16.30) in se gresta igrat ven ali opravita doma še svoje obveznosti za šolo ali vadita inštrument ali preprosto nič ne počneta, 2x tedensko ju peljem v glasbeno šolo – ta dva večera je za večerjo kaj na hitro (jajca / toast in solata), ostale dneve, ko popoldne ni obveznosti in sta zunaj ali vadita ali kar koli, pa jaz skuham oz. pripravim zgodnjo večerjo: včasih mineštrico, včasih juho, včasih spečem kako meso (perutničke, piščančje prsi, bedrca, telečji zrezek ali kotlet), včasih je kakšna pašta na hitro, včasih dušen riž in zelenjava/meso, vedno je na mizi mešana solata (zelena, radič, zelje, korenje, fižol, stročji fižol) – kar pridelamo ali izmenjamo s sosedi ali kupimo/izmenjamo sezonskega pri sosedu, ki več pridela. Količinsko to seveda niso porcije za se nažret. 2x tedensko ju mož popoldne pelje na plavanje in tedaj jaz pripravim večerjo, ker prideta lačna.

Mož in hčerka sta suha, po konstituciji tudi med visokimi in suhimi (morda tudi malo presuha), midva s sinom pa normalnih postav.

Moja dva pravita, da se v šoli najesta in dobita kolikor želita. Se pa pri nas kuha vsak dan in redko kdaj jesta z nama. Po navadi kako sadje popoldan, zvečer pa še večerja.

Moja dva imata kosilo v šoli okoli 13-ih in dejansko nista lačna do okoli 17-ih. Morda pojesta malo sadja vmes. Večerjata med 17-ih in 18-ih in to ne prav veliko. Sploh sin ni nikoli prav hudo lačen, hči pa po treningih sicer zmlati kak sendvič, preostale dneve sta čisto zadovoljna z jogurtom, šmornom, mlečnim grisom, prepečencem z namazom… male količine, smo vsi navajeni, da ne pomlatimo nekih strašnih obrokov, sploh pa ne zvečer.

a ni problem, da je večina najstnikov predebela???

Tudi jaz se čudim, naša dva nista neka pretirana jedca, vendar sta že od vrtca dalje okrog 17. ure čisto sestradana. Kuham vsak dan, tam nekje okrog 18. ure imamo kar konkretno kosilo-večerjo. Osebno poznam nekaj žensk, ki zatrjujejo, da se pregurajo samo z gresom in čokolinom. Nekaj takih otrok smo imeli priliko videti tudi doma in glej ga šmenta, pojedli so več kot naši in prosili še za repete.
Verjamem, da imajo nekatere mame drugačne prioritete, vendar sem mnenja, da je kosilo z družino zdravilno tudi še za kaj drugega kot samo želodec. Pri nas gre za obred druženja z družino, po kosili pa se radi še malo družimo, bodisi za mizo, bodisi na kavču. Če otroka odpraviš z banano in jogurtom, ki ga poje za računalnikom v svoji sobi, ga najbrž ne bo konec, vendar meni v tej zgodbi nekaj manjka.

Po tem branju dobiš občutek, da vsi jejo non stop in vsi suhi ali še presuhi.

Mislim, da sem se pred cca 1 mesecem oglasila z težavo, da je otrok non stop lačen….Pa so bolj ali manj vse skale, da mu dveh kosil res ni treba, da ne kuhajo doma… Sedaj pa 80 odstotkov drugačni odgovori…

Je pa res, da sem se oglasila popoldan, mogoče pa je v tem razlika.

Priznam, ne kuham doma še enega kosila. Kaj vi med vikendom, ko ste najbrž doma, tudi 2x kuhate kosilo ali kaj? Moji se v šoli najejo, doma pa si pripravimo po željah. Rada kuham, pečem itd., ampak kosilo 2x dnevno, to pa ne.

Bi bilo zanimivo vedet, kaj in koliko ti zlakotnjeni otroci dejansko v šoli pojedo. Verjamem, da kakšen ne poje kakšnih vampov npr., pa potem rajši doma v fritezo zmrznjen pomfri zabriše, ja…


kako mi je bilo to lepo prebrat.
Moj do sedmega razreda tudi ni skoraj nič jedel doma, zdaj pa poleg šolskega kosila še kosilo doma, pa še večerjo, pa še sadje vmes – je pa deveti razred in bi lahko imel kakšno kilo več.


Ni bistvo, če kdaj česa ne poje, lačen pride domov tudi, ko poje VSE. Res pa je, da repeteja na naši šoli ne dajejo.
In ni težava v enem, na naši šoli ga ni sestanka, kjer ta težava ne bi bila omenjena. Ker se ne spremeni ničesar, jih vedno manj kosila v šoli, saj dobijo za malenkostno doplačilo veiko več (imamo pač v bližini veliko trgovin, menz ipd.) ali pa mame predpripravijo kosilo in si otrok po šoli dokuha doma.

lp

Saj v bistvu tudi, ko je moja hčerka hodila v šolo, nihče ni kosilal.

Pa ne le to! Vsem mamam so otroci prva in zadnja skrb, vse priletijo iz službe direkt za štedilnik, v katerega prelijejo svojo dušo, da se potem družina lahko usede in ob branju Svetega pisma poje kosilo s tremi hodi.
Smrk, ganljivo…

New Report

Close