Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Predplačniški mobi račun porablja denar sam od sebe… prosim pomoč

Predplačniški mobi račun porablja denar sam od sebe… prosim pomoč

Fant mi je podaril pametni telefon. Imam ga šele kakšne tri tedne. Kmalu za tem, ko sem ga kupila, sem ga napolnila (imam predplačniški sistem, ker se mi ne splača imeti naročnine) z 10 €. Rabim zelo malo, večinoma me drugi kličejo, pa za kakšen sms, doma pa ga uporabljam za brskanje po internetu preko brezžičnega omrežja, imam doma T2 in je brskanje brezplačno. Skratka, moralo bi biti še vse na računu.

Včeraj, ko sem hotela klicati, mi je pred klicem povedalo, da imam na računu manj kot en evro….

Od kje porablja? Sumim na internet, ker nisem ravno vestna in ne izključujem programa, s katerim gledam na internet. Bi se dalo nastavitve narediti tako, da bi mi internet vleklo le preko brezplačnega wirelessa? Kako se to naredi?

Hvala vsem, ki boste kaj v pomoč.

Poglej, da se ti telefon ne priklaplja na internet preko mobilnega omrežja, ampk preko Wi -fi. drugo, če dobivaš kake sms, si kam dajala številko za kake akcije, igrice, ipd. ,potem to moraš nujno ustavit. Mislim da moraš poslat sms na tisto številko z besedo stop, sicer pa več najdeš o tem na netu, ker ne vem točno.

. .......................................................................................................................................................................................... Več ljudi brez dlake na jeziku...in bi se sčasoma rodilo upanje za boljši svet... ...........................................................................................................................................................................................

Podatkovno povezavo izklopi.Ali pa imaš roaming vključen.

lahko, da imaš kake neumne sms naročnine vklopljene.
vprašaj operaterja glede tega

kar se pa interneta tiče, si pa izklopiš podatkovno povezavo in imaš samo wifi vklopljen. to je v osnovnih nastavitvah, sin bi moral to znat.
pri predplačniških karticah je to super drago, če prek omrežja srfaš….

Vsak android telefon ima malo drugačen dostop do nastavitev – a bistveno je, da izklopiš vse možnosti background dostopa do interneta (iz ozadja), vse avtomatske sinhronizacije omejiš le na wi-fi in nastaviš da te za vsako povezavo vpraša za dovoljenje.

Sms-jev nimam vklopljenih, potem bi bilo verjetno problem že pri prejšnjem mobiju, kije bil čisto navaden.

Prosim še nadaljno pomoč, katero zadevo izključit:
– ali mobilne podatke
– ali podatkovno gostovanje
– ali omrežni način (kaj naj nastavim wcdma/gsm, ali samo wcdma ali samo gsm)
– uporaba telefona kot modema (ni povezanih naprav po usb-ju)

Ali kaj drugega?

Normalno, da ti kuri internet. Praviš, da ga pozabiš izzklopit, se pravi, da ga uporabljaš in takrat ti kuri impulze na polno. Za ilustracijo, moja hčerka je v 2 dneh skurila 5 evrov, ker ji zadeve niso bile čisto jasne. Izklopi podatkno povezavo, ker se ti tole pa res ne splača.

Pravite, da naj izklopim podatkovno povezavo – ampak katero od tega je to?
– mobilne podatke
– podatkovno gostovanje
– omrežni način (kaj naj nastavim wcdma/gsm, ali samo wcdma ali samo gsm)
– uporaba telefona kot modema (ni povezanih naprav po usb-ju)

mobilne podatke – izklopi
podatkovno gostovanje – izklopi
uporaba telefona kot modema – izklopi
obvezno izklopi wcdma – nastavi samo gsm

to ti omogoča klice, ne pa podatkovne povezave
vendar, ko ti bo kdo poslal kak MMS, moraš ponovno vklopit to opcijo, da ti sliko potegne dol

Vse od naštetega.

New Report

Close