Starševski čvek

Se je kdo znebil jeze s pomočjo

Default avatar
knjig? Se to da izključno na ta način? Ali se je problema lotil z druge strani- v čim večji meri odpravil vzroke jeze, kolikor se pač to da.
Ljudje so drugo poglavje, z njihovimi obnašanji se je treba samo sprijazniti,če to zmoreš.
Default avatar
Če že iz knjig, obstajajo celo težke knjige, kjer so študije plemen odkrile, da je temperament vezan na okolje, kaj šele jeza in podobna čustva. Torej, v svoje okolje odraščanja poglej, zakaj takšna jeza, le čemu? Če je trenutna, isto. Opazuj se in vse ti bo jasno :)
Default avatar
Literatura ti lahko pomaga, a vseeno rabiš "mojsta" s katerim treniraš, da odpraviš težavo. Lahko poskusima tudi tukaj zdaj. Jaz te za nekaj razkurim in ti se obvladaš z avtokontrolo.
xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx
boljše živet v lahki diktaturi kot v težki demokraciji

več na blogu, http://www.fj-produkt.com/
Default avatar
Ne sprašujem po izvoru jeze. To mi je jasno. Zanima me kako jo odpraviti, ker me ovira v življenju. Velikokrat pa tudi reši, vsiljivcev na primer.
Ampak bolj kot koristna, mi je moteča.
Enim menda pomaga yoga, pomaga kratkoročno. Vsakodnevno pa je še ne prakticiram, da bi lahko govorila o njenem dolgoročnem učinku. Šport zaradi določenih zdr. razlogov odpade. V učinke izzy telovadbe pa dvomin in v neko razstezanje.
Default avatar
vilid je napisal/a:
Tezko me razjezi neznanec, zlasti na spletu. :)
Kje je meja med avtokontrolo in tlačenjem čustev-jeze??
Default avatar
silviana je napisal/a:
Z mojim dovoljenjem predlagam, da me ostro napadeš. Jaz se bom branil. Poizkusi.
ps
za bralce
to je zgolj vaja

Default avatar
Ne bo šlo, nimam idej, ker te ne poznam , tudi kot "monovca" ne... :))
Ne vem kako razmišljaš, nimam nobene predstave, asociacije, kaj naj bi nick vilid pomenil.
Pa še prijazen deluješ. ;)
Default avatar
silviana je napisal/a:
ime in priimek pomeni nik. Razmišljam tako, da vse ljudi razumem, ne glede na njihovo osebnostno stanje.
Asociacija se ti je pojavila prav sedaj, ko me sprašuješ in se zanimaš.

Default avatar
Imel sem izpade jeze, pa se je vse poleglo odkar jemljem antidepresive, a ni to zanimivo? Čisto umirjen sem, redko kdaj dvignem glas, je pa res, da sedaj več preklinjam brez dretja, svima po vrsti jebem mater, ampak to naredim z normalnim glasom pa nobenih dramskih izpadov nimam več oz zelo zelo poredko.
Default avatar
Zanimivo je napisal/a:
Prav je tako, čemu bi trošil energijo po nepotrebnem.

Default avatar
Zanimivo je napisal/a:
Hmm, ne bi enačila jeze z depresijo. Sem če ze, nezadovoljna, pa še ta občutek se zmanjšuje. Morda gre tudi enostavno za navado oz. za edino vedenje, s katerim kaj dosežem pri ljudeh, ki mi niso blizu, mi pa vseeno dihajo za vrat in se jih ne resim, če se ne razburim. Ubogi moj srček.. :).

Tole me je npr. nekega dne totalno razkačilo:

http://med.over.net/forum5/read.php?151,10372333
Default avatar
silviana je napisal/a:
Sem prebral link. Meni se je zasmilila ženska in bog naj ji oprosti, saj ne ve kaj počne.tako si v glavi mislim, pa čepprav nisem kristjan. Tudi mene kdo oblaja, a žal zamanj.

Default avatar
silviana je napisal/a:
Tiste tvoje teme se pa dobro spomnim, že takrat sem se spomnil na naše sosede, ki so se obnašali vzvišeno in so kar nekaj pametovali, ampak sem jih spravil v red, tako da me od takrat niti pozdravijo ne več haha :). Ampak jih nisem nadrl ali karkoli, malo sem jih "podjebaval" na fini način, zdaj dajo mir.

Zakaj so AD-ji pri meni dosegli tak učinek, ne vem točno. Mogoče je ravno finta v negativnem depresivnem razmišljanju, da le to vodi potem do izpadov jeze in ker zdaj veliko bolj pozitivno razmišljam o sebi, tudi nimam potrebe po izpadih.
Default avatar
vilid je napisal/a:
Človek, ti si hud mazohist. Najprej ona sporočila, zdaj tole ... Pa ni nam blo treba tega vedet, no. :-)
------------------------------------------------------------------------
"I shut my eyes and all the world drops dead;
I lift my eyes and all is born again." (S. P.)
Default avatar
Niso to tako lahke in preproste zadeve, tudi z "jogo" ne oziroma sploh ne . Praviloma se vse skupaj konča s potlačitvijo jeze, kar je pa še neštetokrat slabše, kot pretirano izražanje le te. Delat se da, ampak je dolgotrajno (leta in leta garanja) na transformaciji energije čustvenega stanja jeze v drugo obliko energije, ampak za kaj takega moraš biti na povsem drugem nivoju zavedanja, pa še ta prava rešitev problema to ni. Treba je rešit izvor - zakaj prihaja do take čustvene reakcije (nima niti veze ali močne ali šibke, pač za jezo gre), kaj je tisto v tebi, da potem nek dražljej deluje kot trigger in sproži to čustvo. Pa spet, če gre za nekaj iz te inkarnacije, se kar da, če je vir v preteklih življenjih, bo pa težka, a spet .. se da. Poiskat pravo osebo in začet delat na sebi. Čas trajanja ... več let.
Default avatar
Jezo se da predelat, vendar moraš kar resno pristopit. Trajalo bo nekaj let.

Pomaga lahko terapija ali terapevtska skupina.

Ključno pa je, da odkriješ vzrok jeze in da si sam popraviš škodo, katera ti je bila enkrat v življenju povzročena in je bila vzrok za jezo. Verjetno pa ima vsak svoj način, kako se pregrize skozi fazo jeze - ni recepta - če bi bil, bi bilo to zelo iskano - ker vsak nosi v sebi eno procijo jeze. Ko si enkrat škodo popraviš, se jeza zelo zmanjša ali celo izgine.
Default avatar
Avtorica, ni tvoj problem potlačena jeza, temveč izredno slaba samopodoba. Jeza pa posledica, potlačena pa zato, da sploh lahko družbeno funkcioniraš. Seveda si tudi lažeš, da ni dovolj dobrega moškega zate, ter da nimaš časa za njega. Si kot školjka na kamnu, ni te možno odpreti brez poškodbe.

Prvo boš morala ozavestiti odnose iz tvojega otroštva, tem ljudem povedati kaj so narobe delali, da danes tako trpiš. (dati ven jezo-lahko z tehniko praznega stola) To bo v tvojih čustvih ustvarilo prostor za tebe, da se boš lahko sama sebe vzljubila. Še prej boš po-doživela razočaranje, žalost.

Sosedi si pa lahko samo hvaležna ker te opominja, da ne živiš svojega resničnega življenja, temveč si le kulturno vljudna, kot večina. Sama pa veš, kako bi grdo imenovala take ljudi.
Default avatar
silviana je napisal/a:
Dokler človek ne sprejema svojih vrednot in svojega pogleda na svet, si težko predstavlja, da morejo obstajati ljudje z drugačnimi vrednotami in dojemanjem sveta, saj jih dojema zgolj kot bolje izučene igralce. Vir človekovih razočaranj so človekova pričakovanja.
--
Ja sam Daba. Prijatelji me zovu 'romi, jer 'romim na levu nogu.
Default avatar
LaReinaSofia je napisal/a:
Nikoli se nisem skrival in če že tle gor čvekam, je prav da veste s kom imate opravka. Spoznali ste me po pisanju oziroma ocenjevanju druge osebe.

Default avatar
Vilid ti veliko preveč pretiravaš:(( velikokrat si težko razumljiv, humor ti gre dobr. Si kot nek noj z glavo u pesku in za vsako ceno vztrajaš pri svojih principih...in zakaj bi ti nam sploh predstavljal druge osebe? Tuki je čvek in ne terapevtska skupina...