Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Volk na Ljubljanskem barju

Volk na Ljubljanskem barju

Med včerajšnjim tekom sem naletela prav na zgoraj omenjeno žival, najprej sem mislila, da je kakšen pes ali srna, nato pa sem opazila, da ni ne pes ne srna. Ker me je ta žival nezaupljivo gledala, povrh pa sem bila tudi čisto sama, sem naredila počasi par korakov nazaj, nato pa sem se obrnila in počasi šla in gledala nazaj vsake toliko časa. Žival me je kar gledala in mirno stala. Še nikoli me ni bilo tako strah, čeprav je bilo rečeno, da volk ljudi ne napada. Je bil kar precej velik, a hvala bogu, je šel potem naprej med koruzna polja. Samo občutek je pa res grozen. O.O
A ste imeli tudi vi kakšno srečanje z volkom na Ljubljanskem barju? Ne vem, kako bo v prihodnje. Veliko tečem sama po Barju, da ohranjam tekaško kondicijo, pa tudi fajn mi je tam teči … Sedaj pa razmišljam, da bi tekla le po naselju. Sem že videla šakale, divje prašiče, srne, celo jelena z ogromnimi rogovi in štorklje. Skratka cel živalski vrt. Saj je fajn, da so živali, samo tisti občutek, ko srečaš kakšnega volka ali medveda (no, medveda zaenkrat še nisem srečala), je pa res sila neprijeten.

A si prepričana, da je bil volk? Lahko, da je bila samo pes. Je kar nekaj pasem ali mešancev, ki spominjajo na volka.

Po videzu (ko sem prišla domov, sem šla takoj pogledat na internet) in pripovedovanju enega lovca, ki sem ga danes vprašala, izgleda, da je bil volk. Zato me zanima, če je še kdo videl volka na Barju? Priznam, da si ne upam več tja sama tečt.

Ja, si srecala volka. Prejsnji teden so enemu kmetu volki tam pozrli skoraj celo credo. Ostalo mu jih je 16. Ta trop volkov imenujejo menišijski trop, ki pride skoraj do naselja.

Na katerem koncu Barja pa je bilo to? Sprašujem, ker sem veliko tam s psom, blizu Bevk. Do zdaj sem videla samo srne in lisice.

Na katerem koncu barja si pa bila? Ker jaz živim tudi na barju, pa me je kar malce streslo….

Na Ljubljanskem barju živijo tudi šakali. Mogoče je bil pa šakal. Na hitro je precej podoben volku.

https://sl.wikipedia.org/wiki/{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465}C5{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465}A0akal
https://www.dnevnik.si/1042260632

Glede na to, da si omenila lovcu in celo objavila tukaj, se nikar ne boj. Jih kmalu ne bo več.

Namesto, da bi bila vesela, da si videla redko žival…

Tipičen komentar človeka, ki živi po možnosti v bloku, nima nobenega drugega premoženja, je verjetno delavec v JU z zagotovljeno plačo, ki se rekreira s hojo od štacune do štacune in ugotavlja kako so luštni medevdki, pa divji prašički seveda pa volkci, ki jih gleda na TV.
To 100 {04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} ni človek, ki živi od kmetijstva, kjer mu živali naredijo veliko škodo na premoženju, uničujejo njegove pridelke,živino in premoženje. Seveda naša država gnila kakor je kljub temu, da so sredstva za povračilo škode, ki jo povzroči divjačina, tega denarja niiiiiiii ha ha kako znano to zveni.

Tudi sama se veliko rekreiram in v našem koncu je kar pogosto prisoten tudi medved. Zakaja Avstrija, Italija, Švica, Nemčija nimajo prosto živeče te divjadi? Zakaj je Rožnik takoj padel, sam, da je prekoračil mejo?

Na Ljubljanskem barju živijo tudi šakali. Mogoče je bil pa šakal. Na hitro je precej podoben volku.

https://sl.wikipedia.org/wiki/{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465}C5{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465}A0akal
https://www.dnevnik.si/1042260632%5B/quote%5D

Tole na sliki na Wiki sem jaz videla. Sem mislila da je lisica, ker je bilo bolj majhno, šakal pa naj bi bil večji. Ampak po barvi je bilo podobno temu.

romanavictrix in volk, to je bilo na vzhodnem predelu Barja (Ig).

MedMax npr., poznam šakale, sem jih videla parkrat v živo. Teh živali se ne bojim. 🙂 Tista žival, ki sem jo videla predvčerajšnjem med tekom, je bila drugačna od šakala: precej večja, bolj sivo-rjava, s širokim vratom. Zato sem tudi šla preverit na internet in vprašat enega lovca.

Lahko da je bil mladič. 🙂 Tudi jaz jih dostikrat vidim, šakale in lisice.

Tipičen komentar človeka, ki živi po možnosti v bloku, nima nobenega drugega premoženja, je verjetno delavec v JU z zagotovljeno plačo, ki se rekreira s hojo od štacune do štacune in ugotavlja kako so luštni medevdki, pa divji prašički seveda pa volkci, ki jih gleda na TV.
To 100 {04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} ni človek, ki živi od kmetijstva, kjer mu živali naredijo veliko škodo na premoženju, uničujejo njegove pridelke,živino in premoženje. Seveda naša država gnila kakor je kljub temu, da so sredstva za povračilo škode, ki jo povzroči divjačina, tega denarja niiiiiiii ha ha kako znano to zveni.

Tudi sama se veliko rekreiram in v našem koncu je kar pogosto prisoten tudi medved. Zakaja Avstrija, Italija, Švica, Nemčija nimajo prosto živeče te divjadi? Zakaj je Rožnik takoj padel, sam, da je prekoračil mejo?[/quote]

Raje se ne lotevaj ugibanja, ker ti ne gre.

Ne delam v JU, redno hodim po gozdu, kjer se slišijo zvoki divljega prašiča in tudi drugem gozdu, ki ima celo opozorilno tablo o medvedih. Pa bi bila še vedno vesela, če bi videla volka. Ker ga na žalost res lahko gledam samo po tv. Predvsem pa ne gledam vsega skozi denar.

Na odobeljeno pa samo WTF

No – če je bil res volk – in če te je zdaj strah, tekala bi pa še vedno – si v kakšni od lovskih trgovin ali army shopih nabavi tekaški/kolesarski poprov spray za živali. Sicer so malo večji a lahko jih nosiš med tekom z elastičnim trakom pripete na nahrbtniku ali pa roki oz. ramenu.

ena radovednica, hvala za odgovore. V članku na Dnevniku sem prebrala, da so volkovi tudi v okolici Bevk. Tam kjer se jaz zadržujem, je sicer kar dosti prometa ( kmetje, sprehajalci, gozdarji..) , tako da lahko samo upam, da se volkovi temu šundru umaknejo.

romavictrix, ni za kaj. 🙂 Aja, pa še to sem ti pozabila napisati, šakali imajo kar precej velika ušesa. 🙂 Tako da se tudi po tem loči od volka.
Rok-1, hvala, nisem vedela, bom morala res iti po sprej, da bom lahko potem brez strahu tekla po Ljubljanskem barju (pretečem namreč tudi po 20 km ali več, zato vidim skoraj ves živalski svet). 😀

Lahko bi bil volk. Še bolj verjetno pa kakšen češkoslovaški volčjak. Vsaj eden je kar pogost obiskovalec Barja, je pa precej volčjega videza 😉
http://www.wolfdog.org/

Lahko bi bil volk. Še bolj verjetno pa kakšen češkoslovaški volčjak. Vsaj eden je kar pogost obiskovalec Barja, je pa precej volčjega videza 😉
http://www.wolfdog.org/%5B/quote%5D

Na katerem delu Barja pa se nahaja? Me ni strah psov, se jih sploh ne bojim. 🙂 Ponavadi so psi tudi bolj radovedni (malo te povohajo, potem pa gredo naprej) ali pa ljudi čisto ignorirajo, ta pa je bil tak čuden, me je zelo sumničavo gledal, pa precej velik je bil in stal je na tistem mestu kar dolgo časa. Imel je tudi dolge noge in širok vrat oz. cevast trup. Ne bi ga rada spet srečala … 😉

Ma to sem bil jaz 🙂 volk polde ja sem te gledu si kr luštna bejba 😉

Sorodnica stanuje na Lavrici ( Škofljici) in pravi, da so jih drugi sprehajalci tudi videli na tistem delu Barja – tam kjer so ponavadi sne in kjer ponavadi ljudje vozijo svoje pse malo bolj v divjino Barja.

A tudi tam so volkovi?

A tudi tam so volkovi?[/quote]

Volkovi so tam, kjer je za njih tudi hrana….

ena radovednica, tam okoli Matene npr.

Volkovi so čisto blizu naselij, kjer jaz živim. Nekaj metrov stran. Na obronku barja. Tam so že nekaj let. Lansko leto in letos jih je samo več, kot ponavadi.

Sem bila na čisto drugem koncu in ne tam okoli Matene.

New Report

Close