Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Otroški dodatek – a to avtomatično potem pomeni tudi manj plačat v šoli za prehrano?

Otroški dodatek – a to avtomatično potem pomeni tudi manj plačat v šoli za prehrano?

Prihodnji mesec prvič dobim otroški dodatek. Zanima me če to potem avtomatično pomeni tudi manjše položnice za šolsko prehrano (če CSD javi v solo da si upravičen do dodatka). Dobim pa nekaj čez 50 evrov, če je to relevanten podatek. Šolska prehrana je bila dozdaj cca 120 evrov na mesec. Hvala za odgovore.

Ja, otroški dodatek pomeni, da potem vsepovsod prideš zraven.

hvala ti yo.

nova
Uredništvo priporoča

Niti nisi napisala za koliko otrok dobiš to višino otroškega dodatka in katera prehrana naj bi bila 120 eur.

. .......................................................................................................................................................................................... Več ljudi brez dlake na jeziku...in bi se sčasoma rodilo upanje za boljši svet... ...........................................................................................................................................................................................

za eno hčerko. Je pa to dop in pop malice in vmes kosilo.

Za sarkazem se ji zahvaljuješ :)),morda pa celo resno misli tako, kdo ve :))

. .......................................................................................................................................................................................... Več ljudi brez dlake na jeziku...in bi se sčasoma rodilo upanje za boljši svet... ...........................................................................................................................................................................................

Dobila boš po mojem subvencijo malice, dvomim pa da tudi kosila, poglej na stran ministrstva, kjer je napisano pri kolikem odstoku dohodka na osebo se kaj in koliko subvencionira.

. .......................................................................................................................................................................................... Več ljudi brez dlake na jeziku...in bi se sčasoma rodilo upanje za boljši svet... ...........................................................................................................................................................................................

Na odločbi za otroški dodatek poglej, koliko procentov … nevemžečesa … pride na družinskega člana. Če je ta procent nižji od 52. potem bo malica zastonj, če je ta procent nižji od 18, potem bo tudi kosilo zastonj. Za vse ostale malice (ki jih očitno na višino plačila imate) pa ne vem.

bom pogledala. Hvala vsem.

Če ima otroški za enega otroka nad 50, potem ima nad 36{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} na družinskega člana. torej kosilo ne bo subvencionirano.

. .......................................................................................................................................................................................... Več ljudi brez dlake na jeziku...in bi se sčasoma rodilo upanje za boljši svet... ...........................................................................................................................................................................................

Kje je ta malica 120 Eur? V McDonaldsu?

Mene pa zanima zakaj moj otrok ne dobi nit otroškega dodatka niti subvencije za prehrano. Eni dobijo dvojno, moj ne dobi nič. Moj otrok je s strani države diskriminiran. KOmu se moram pritožiti? Kater urad je pristojen za mojo pritožbo?

Mi smo ponosni, da smo sposobni sami preživeti otroke brez pomoči države.

Bi bilo pa vselkakor bolj primerno, da bi preimenovali ta socialni transfer v dodatek za otroke revnih staršev, ker drugače je poimenovanje res diskriminatorno do določenih otrok.

Mi smo ponosni, da smo sposobni sami preživeti otroke brez pomoči države.

Bi bilo pa vselkakor bolj primerno, da bi preimenovali ta socialni transfer v dodatek za otroke revnih staršev, ker drugače je poimenovanje res diskriminatorno do določenih otrok.[/quote]

Točno!!

Je pa res, da je za otroke revnih staršev vse skupaj precej neugodno…
Ko je oče mojih otrok zbolel, v posledici tega ostal brez zaposlitve in z žepnino iz ZPIZ-a, so otroci večkrat vprašali, zakaj smo revni.
Zdaj, ko so že večji, vedo, zakaj imajo subvencionirano malico in zakaj smo revni – ker je njun oče zbolel…

Mi smo ponosni, da smo sposobni sami preživeti otroke brez pomoči države.

Bi bilo pa vselkakor bolj primerno, da bi preimenovali ta socialni transfer v dodatek za otroke revnih staršev, ker drugače je poimenovanje res diskriminatorno do določenih otrok.[/quote]

Madona,to je pa povsem tipično za polno riti, ki si z delom ne zasluži niti centa, ampk vse na račun plačila za mešanje megle in potem zavistno, že tako neumno do konca, ter neramno do vseh ljudi…

. .......................................................................................................................................................................................... Več ljudi brez dlake na jeziku...in bi se sčasoma rodilo upanje za boljši svet... ...........................................................................................................................................................................................

Mi smo ponosni, da smo sposobni sami preživeti otroke brez pomoči države.

Bi bilo pa vselkakor bolj primerno, da bi preimenovali ta socialni transfer v dodatek za otroke revnih staršev, ker drugače je poimenovanje res diskriminatorno do določenih otrok.[/quote]

Hvala lepa za razumen odgovor. Tudi sama sem enakega mnenja, vendar kot si sama napisala gre za diskriminatorno poimenovanje transferja in upravičenosti do transfer. NImam pripomb, če so težave, da se za otroke ukine plačevanje malice in prehrane, če se ne more plačati. Če pa otrok prejema že tako otroški dodatek, ki je namenjen otroku in ne vem zakaj se od njega ne more plačevati tudi prehrano za šolo, poleg tega dobi pa še znižano plačilo prehrane. Dvojno nagrado za kaj?

Otroški dodatek, se mora preimenovati v dodatek za otroka v primeru nezmožnosti vzdrževanja lastnega otroka – tako bi tudi odvrnili marsikoga da bi ga vzel. In zajeti vse, tudi dvigniti višino da se šolska prehrana plača iz njega. In nobenih drugih znižanj. Danes pa vsak ki ne preseže 1000€ na družinskega člana dobi vsaj 20€ mesečno otroškega dodatka. To znese 240€ na otroka na leto za kaj? Zato da se ta denar daje na varčevalne račune otrok. Zakaj pa moj ne dobi od države 240€ na leto? Za devet let osnovne šole to znese 2160€. Hvala lepa država za ta denar, ki ga moj otrok NE DOBI.

In kam res topelje, da imamo polno tovrstnih popolnoma puhloglavih zavistnih bedakov, ki se trkajo po prsih, ker dobijo plačilo za nekaj česar si niso zaslužili in se niti tega ne zavedajo, da jih lahko že jutri doleti, da bodo brez vsega, kot je mnoge take že do sedaj doletelo in čedalje več jih bo…Namesto, da bi bili pričakovano tiho,se še napihujejo kot žabe in so nesramni…

. .......................................................................................................................................................................................... Več ljudi brez dlake na jeziku...in bi se sčasoma rodilo upanje za boljši svet... ...........................................................................................................................................................................................

A bejž, kar tiho naj bom in naj delam naprej a ne. In plačujem vse povprek, zato da ene riti sedijo doma na toplem kauči in berejo časopis in vlečejo vse povprek. In subvencija gor in socialna dol, in otroški in znižano plačilo varstva, in znižano plačilo šole. Pa kdo misliš da vse to plačuje. Delam kot konj po cele dneve da živim še 4 druge zraven. Ins edaj ti hočeš še da sem še tiho. E pa NE BOM več tiho, ker imam polno rit vsega, kar gledam okrog in okrog sebe in ko se ljudje ki sedijo na svojih ritih in se praskajo cele dneve delajo norca iz mene, ker hodim iz službe ob šestih sedmih zvečer. Demokracija je dragi slovenski brat. In imam pravico povedati kar mi paše, dokler ne žalim nobenega s svojim pisanjem. In v tem mojem pisanju ne žalim nikogar, se pa menda lahko sprašujem ZAKAJ ENI DA, ENI PA NE?

Draga “ta država je v pizdi” – ko bi vedela, kako hitro padeš z vrha v realo….č samo izguba službe je dovolj, da se ti vse sesuje. Boš potem še tako nesramna?

A bejž, kar tiho naj bom in naj delam naprej a ne. In plačujem vse povprek, zato da ene riti sedijo doma na toplem kauči in berejo časopis in vlečejo vse povprek. In subvencija gor in socialna dol, in otroški in znižano plačilo varstva, in znižano plačilo šole. Pa kdo misliš da vse to plačuje. Delam kot konj po cele dneve da živim še 4 druge zraven. Ins edaj ti hočeš še da sem še tiho. E pa NE BOM več tiho, ker imam polno rit vsega, kar gledam okrog in okrog sebe in ko se ljudje ki sedijo na svojih ritih in se praskajo cele dneve delajo norca iz mene, ker hodim iz službe ob šestih sedmih zvečer. Demokracija je dragi slovenski brat. In imam pravico povedati kar mi paše, dokler ne žalim nobenega s svojim pisanjem. In v tem mojem pisanju ne žalim nikogar, se pa menda lahko sprašujem ZAKAJ ENI DA, ENI PA NE?[/quote]

A res delaš, bejž no? V penzijo boš šla pa spočita in še potem “delala”, kar tisti, ki resnično delajo ne bodo zmogli. Zgolj primer rutinske upravne delavke, ki naprintajo neke paiprje in podpišejo za gradnjo hiše dobijo plačano dosti več, kot pa tisti, ki zgradijo hišo, napeljejo instalacije…Ali pa vremenarka li kaka druga, ki se” trga od dela”,izusti nekaj neumnih besed in razkazuje joške na televiziji, zasluži bistveno več kot tisti, ki pridelujejo hrano…..

Boš delala in to kmalu, če boš imela kaj in prosila za skorjo kruha, verjemi, prihaja do tega, da se bo v bližnji prihodnosti svet s krvjo očistil, kot se je vedno v zgodovini..

. .......................................................................................................................................................................................... Več ljudi brez dlake na jeziku...in bi se sčasoma rodilo upanje za boljši svet... ...........................................................................................................................................................................................

No pa se vpršmo kdo je nesramen:

JAZ: Na forum napišem, kaj mi ni prav in se sprašujem zakaj nekdo nekaj dobi moj otrok pa ne? Delam, plačujem davke in od države ne dobim NIČ.

Nekdo: prejema vse mogoče socialne tranferje – 280€ pomoči (sploh ne vem koliko je najnižja socialna pomoč), 150€ otroških dodatkov, znižano plačilo šolske (iz 120 na 50–> 70€ dodatno do države) prehrane, zastonj vrtec (polna cena je 300€ za starost nad 3 leta –> odatnih 300€): skupaj 800€ za NIČ dela.

In sedaj TI meni reči, da sem jaz nesramen???? Halllooooo a se vam je že vsem mal skisal. Menda tolk en zasluži medicinska sestra v kliničnem centru, ki dela na tri izmene.

Ljudje pošteno delajo ,pa nimajo za preživetje in potem se puhloglavke šopirijo, da jim one plačujejo subvencije in otroške dodatke, ker so dobile plače iz njihovega dela,kjer je bilo dejansko nekaj ustvarjenega in prodanega.

. .......................................................................................................................................................................................... Več ljudi brez dlake na jeziku...in bi se sčasoma rodilo upanje za boljši svet... ...........................................................................................................................................................................................

A bejž, kar tiho naj bom in naj delam naprej a ne. In plačujem vse povprek, zato da ene riti sedijo doma na toplem kauči in berejo časopis in vlečejo vse povprek. In subvencija gor in socialna dol, in otroški in znižano plačilo varstva, in znižano plačilo šole. Pa kdo misliš da vse to plačuje. Delam kot konj po cele dneve da živim še 4 druge zraven. Ins edaj ti hočeš še da sem še tiho. E pa NE BOM več tiho, ker imam polno rit vsega, kar gledam okrog in okrog sebe in ko se ljudje ki sedijo na svojih ritih in se praskajo cele dneve delajo norca iz mene, ker hodim iz službe ob šestih sedmih zvečer. Demokracija je dragi slovenski brat. In imam pravico povedati kar mi paše, dokler ne žalim nobenega s svojim pisanjem. In v tem mojem pisanju ne žalim nikogar, se pa menda lahko sprašujem ZAKAJ ENI DA, ENI PA NE?[/quote]

A res delaš, bejž no? V penzijo boš šla pa spočita in še potem “delala”, kar tisti, ki resnično delajo ne bodo zmogli. Zgolj primer rutinske upravne delavke, ki naprintajo neke paiprje in podpišejo za gradnjo hiše dobijo plačano dosti več, kot pa tisti, ki zgradijo hišo, napeljejo instalacije…Ali pa vremenarka li kaka druga, ki se” trga od dela”,izusti nekaj neumnih besed in razkazuje joške na televiziji, zasluži bistveno več kot tisti, ki pridelujejo hrano…..

Boš delala in to kmalu, če boš imela kaj in prosila za skorjo kruha, verjemi, prihaja do tega, da se bo v bližnji prihodnosti svet s krvjo očistil, kot se je vedno v zgodovini..[/quote]

Ti pa mešaš zdej hruške in jabolke. Ti sam men povej zakaj OTROK dobi, nek drug OTROK pa ne dobi. Kaj ima OTROK veze s dohodkom svojega starša itd…. Ti ne razumeš bistva problematike, Vsi ste se naslonili samo na mojo nesramnost, dejstva pa govorijo čisto drugače.

A res delaš, bejž no? V penzijo boš šla pa spočita in še potem “delala”, kar tisti, ki resnično delajo ne bodo zmogli. Zgolj primer rutinske upravne delavke, ki naprintajo neke paiprje in podpišejo za gradnjo hiše dobijo plačano dosti več, kot pa tisti, ki zgradijo hišo, napeljejo instalacije…Ali pa vremenarka li kaka druga, ki se” trga od dela”,izusti nekaj neumnih besed in razkazuje joške na televiziji, zasluži bistveno več kot tisti, ki pridelujejo hrano…..

Boš delala in to kmalu, če boš imela kaj in prosila za skorjo kruha, verjemi, prihaja do tega, da se bo v bližnji prihodnosti svet s krvjo očistil, kot se je vedno v zgodovini..[/quote]

Ti pa mešaš zdej hruške in jabolke. Ti sam men povej zakaj OTROK dobi, nek drug OTROK pa ne dobi. Kaj ima OTROK veze s dohodkom svojega starša itd…. Ti ne razumeš bistva problematike, Vsi ste se naslonili samo na mojo nesramnost, dejstva pa govorijo čisto drugače.[/quote]

A otrok nim veze z dohodkom straša? Pa ti si čisto zblojena. Potem ga pa ne imej, če nim zveze s tabo.

. .......................................................................................................................................................................................... Več ljudi brez dlake na jeziku...in bi se sčasoma rodilo upanje za boljši svet... ...........................................................................................................................................................................................

Pak k kakim razlagam se boste še zatekali? A ni nikoli rit dost polna? Zdajže otrok nima zveze z dohodki staršev,ma ne moreš večverjet, kaj je v sicer praznih glavah glavah napuha in pohlepa…

. .......................................................................................................................................................................................... Več ljudi brez dlake na jeziku...in bi se sčasoma rodilo upanje za boljši svet... ...........................................................................................................................................................................................

New Report

Close