Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Stranski učinki antidepresivov – izkušnje

Stranski učinki antidepresivov – izkušnje

Sama jemljem antidepresive že nekaj let.
Nekaj časa sem odlašala, ko nisem zmogla več ne v trgovino ne na govorilno, v službo že nekaj časa ne, in ko so bile doma še edino, kar sem počela, vaje za sproščanje, sem se “vdala”.
Ko mi je končno spel takrat neskončni ogromni projekt “priti do zdravnika”.

Tesnoba je izginila, napada panike že dolgo nisem imela. A zaenkrat zdravil še ne upam v celoti upustiti; samo misel na tisto obdobje je, milo rečeno, grozna.

Pa tukaj večkrat preberem o stranskih učinkih teh zdravil. In me zanimajo izkušnje tistih, ki jih jemljete.
Predvsem otopelost se pogosto izpostavlja. Sama pa je ne čutim niti najmanj.
Še vedne izredno intenzivno čustvujem (kar je verjetno pripomglo k moji neobvladljivi anksioznosti).
Mogoča zmanjšana želja po spolnosti – kar pa bi lahko bila tudi posledica bližajoče se menopavze. Z orgazmom nobenih težav, čeprav je tudi to omenjeno kot pogosti stranski učinek.
Le nekaj kg sem pridobila takoj po začetku jemanja, kasneje ne več.

In ponovno živim! Hodim med ljudi, se smejim, zabavam, sposobna sem opravljati svoje delo, spet zmorem v kino, gledališče, k frizerju, v trgovino, na dopust,… Pa tudi jokam, ko mi je težko.

Zanima me, kako stranske učinke antidepresivov doživljate ostali. Predvsem, če čutite otopelost in kako se pri vas to kaže.

P.S. Da se antidepresivi predpisujejo prepogosto, “kot bombončki”, da jih ne bi smeli predpisovati splošni zdravniki, in ostale, tukaj pogoste trditve, podpiram. Da se ne bo zdaj kdo s tem po nepotrebnem ukvarjal. 🙂

jaz sem jemala ene 2 leti cipralex in zelo so mi pomagali,stranski učinki so bli le kake 2 tedna nič kej grozni da nebi mogla druga dela upravljat.če me bo še kdaj “zvilo” jih bom spet začela jemat

Jaz sem jemala Cymbalto. Edini omembe vreden stranski učinek je bilo nočno potenje. Pred leti sem zdravilo na pobudo psihiatrinje in pod njenim nadzorom postopno opustila.

nova
Uredništvo priporoča

Jaz jemljem eglonyl eno t. na dan , počutje super, sproti rešujem težave, vendar pustit se jih zaenkrat še ne upam, je bilo prehudo. Res pa je da naj bi bil eglonil antipsihotik ne antidepresiv, tako da to je to
je pa dogajanje isto kot pri tebi, panika za v trgovino, panika sama spat,ker me bo kar pobral,,,,,,

Prijateljica je jemala Prozac, počutila se je bolje, vendar je precej izgubila željo po spolnosti.

Hvala vsem!!

Ni mi (bilo) jasno, na kaki osnovi je govora o otopelosti. Ker moja intenzivnost čustev in občutkov je še vedno – preintenzivna. 🙂
Samo delam in živim lahko ponovno.

ADji niso namenjeni stalnemu jemanju, ampak pomoč za izhod v krizi. To so povedali v Nočnem klubu strokovnjaki. Od 6 do 12m je maksimum. Jaz sem jih nekoč in enkrat v življenju jemala 6 m. Toliko sem se spravila k sebi, da sem se odločila, da ne bom nikoli več posegla po njih. Stranski učinki so bili nočno potenje, driska, glavobol, hujšanje.

Potem ti zagotovo niso uszrezali.

Sama imam informacijo, da naj bi jih jemal NAJMANJ 6 mesecev.
Zares sem zafunkcionirala po dobrem letu. Mogoče se zato tako bojim prenehanja.
In, ker vseh težav, ki so me pripeljale v neskončno stisko, še nisem rešila (ene še nekaj let ne bom, ker ta hip pač ni izvedljivo).

Glej, moja izkušnja je zelo slaba. Bila sem utrujena, veliko jokala in evo dobila Prozac. Potem sem eno leto zadeta hodila naokrog, imela več energije. Vendar, tako sem bila “odbita”, da sem prekinila. in veš kaj, potem nisem več spala oz. zelo slabo, utrujena pa še vedno(naj napišem da nikoli prej nisem imela težav s spanjem)

Potem sem na srečo sama našla osnovno bolezen in žal, žal,nekaj let živela z nespečnostjo. Ali veš koliko flora vsebuje Prozac? Majke. Da človek na recept hodi naokrog zadet v svojo škodo.

Vsekakor otopijo predimenzionirane obcutke krivde, ki so pri depresiji pogost pojav.
Ker pa je vsak clovek unikum in svet zase, je o stranskih ucinkih na psiho tezko posplosevati.

Vsekakor otopijo predimenzionirane obcutke krivde, ki so pri depresiji pogost pojav.
Ker pa je vsak clovek unikum in svet zase, je o stranskih ucinkih na psiho tezko posplosevati.[/quote]

Aaaa, to z občutki krivde pa bo verjetno zelo držalo – zato mnogi šele ob pomoči antidepresivov rešijo obremenjujoče odnose oz. jih uspejo prekiniti.

Lahko se poistovetim s teboj avtorica.
Bilo je tako hudo, da me bog obvaruj ponovitve.
Zoloft uživam 8 let, stranskih učinkov ni, počutim se super.
Malo sem se zredila in spim po najmanj 9 ur. Ne vem če je temu krivo zdravilo.
Če bo treba bom živela z zdravili do konca dni. Raje kakšno leto manj, kot pa trpljenje, ki sem ga dala skozi.

New Report

Close