Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Vprašanje glede zavarovanja

Vprašanje glede zavarovanja

pozdravljeni.
že nekaj časa sem bila zaradi finančne stiske brez zavarovanja (razen obveznega in dopolnilnega zdravstvenega). sedaj pa sem dobila službo in se imam namen ponovno zavarovati. katero zavarovanje mi svetujete (nezgodno)?

hvala za pomoč.
lp

iz kakšnih razlogov rabiš nezgodno zavarovanje?
imaš kakšne obveznosti, kredite, nepreskrbljene otroke?

to je treba upoštevat…
če imaš kredite, nepreskrbljene otroke, moraš imeti visoko vrednost za nezgodno smrt. če tega nimaš… zakaj bi plačeval zavarovanje za to, da bo nekdo drug potem kasiral ob tvoji smrti.
v tem primeru skleneš zavarovanje samo za visoko nadomestilo za invalidnost.

dnevne odškodnine so bolj ali manj brezvezne…

NOBENO….sami nateguni. Ko bo treba kaj dobit imajo sto izgovorov, če slučajno spet izgubiš službo,boš spet nehala plačevat…na koncu bo pa to vzrok,ker nisi redno plačevala. Če pa hočeš denar prej ven pobrat, moraš bit pa en strašen socialni problem brez vsega ,pa še to dobiš eno tretjino vsega vplačanega. Zavarovalnice niso zastonj v takih palačah ,ko misliš,da vse to plačuje. Raje daj vsak mesec 50 evrov v štumf in bo tam ko boš rabila.

se zelo strinjam z vama, popolnoma. hvala za mnenji, sama sem istega. 😉 me vesli, da še kdo razmišlja kot jaz, tle se namreč vsi pogovarjajo, da se je “treba” zavarovat …
sem mislila, da imate vsi še neka zavarovanja sklenjena.

se pravi, samo zdravstveno (obvezno, dopolnilno) in to je to?

še enkrat:
ali imaš nepreskrbljene otroke?
potem rabiš nezgodno zavarovanje. kaj če se ti kaj zgodi in umreš?
isto velja za kredit. boš pustila kredit za odplačat dedičem?

ali že postaneš invalid?
v tem primeru rabiš odškodnino- zato bi rekla nezgodno zavarovanje z visokim skladom odškodnine za invalidnost in to je vse.

tisto, ki nekaj sanja o predčasnem izplačilu? to so naložbena zavarovanja, te pa res odsvetujem. če hočete varčevat, varčujte, ne pa da se zavarujete in pričakujete ne vem kak znesek v privarčevanem….

jaz imam zavarovanje v višini najetega kredita. če umrem, dediči niso obremenjeni z mojim kreditom.

kaj to pomeni ?????,da imaš zavarovan kredit ali si življensjko nezgodno zavarovan brez vezave na kredit??? Ker če imaš zavarovan kredit, to ne pomeni ,da ga tvoji dediči ne bodo plačali za tabo. Za tabo ga že plača zavarovalnica,ampak potem terja dediče.

a znaš brat?
pogovarjamo se o nezgodnem zavarovanju
sem nezgodno življenjsko zavarovana, višina ob nezgodni smrti znaša toliko, kot imam najetega kredita. če umrem v nesreči, upravičenec – dedič dobi premijo, ki bo pokrila moj kredit.

to nima veze z zavarovanjem kredita pri zavarovalnici (česar itak nimam, ker je kredit zavarovan s hipoteko)
ampak to je zavarovanje banke in ne zavarovanje mojih dedičev.

to so osnovne finančne zadeve, ki moraš imet porihtane, če imaš najet kredit….

New Report

Close