Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek hči je dobila odločbo o prejemu zoisove štipendije

hči je dobila odločbo o prejemu zoisove štipendije

Moja hči je dobila včeraj odločbo o prejemu Zoisove štipendije.
Nič pa ne piše ali jo dobi že ta mesec oz. jutri, ker smo desetega v nedeljo, ali jo prejme šele naslednji mesec dvojno?

Mogoče kdo ve?
Hvala za odgovore.

Dobila jo bo 29.2.2025.

A je ze dobila? Lani so bile decembra/januarja.
Kateri letnik je?

Najbrž šele januarja ali februarja. Koliko se spomnim, je pravi obrok vedno zamujal, potem pa dobiš trojno štipendijo ali še več in je fajn.

je 4. letnik.

Glede AOD in HMH….hvala za res izvirne odgovore, verjetno zato vidva nista bila nikoli niti blizu tega ;)…

Lansko leto je dobila odločbo konec oktobra in je dobila novembra štipendijo za dva meseca..zato sprašujem 😉

Zaradi takih odgovorov, pa ti nisi bila nikoli blizu. Očitno se hči ni vrgla po tebi.

Zaradi takih odgovorov, pa ti nisi bila nikoli blizu. Očitno se hči ni vrgla po tebi.[/quote]

A ti je na rep stopila???

Po moje bo jutri že nakazilo.
Č ne, pa novembra dve skupaj.

Najbolj sem vesela za nadarjene otroke, ki so tako zelo nadarjeni, da mamice po forumih sprašujejo, kdaj bo nakazana štipendija. Predvidevam, da je mala že polnoletna ali pa ne fali dosti. Menda bi lahko že znala uporabljati google. Ali mamica rabi njeno štipendijo? In drugo leto bomo brali post od taiste mame, kako za svojo nadarjeno hčerko išče počitniško delo. Mamica, tvoja punca je veliko bolj samostojna, kot ti misliš! Pusti ji dihat!


Mogoče pa mamica zadnje prihranke čuva za avtobusno karto in bi rada vedela če si bo morda pa lahko kupila jesenske čevlje ali pa hčerki.
Eni ste res pametni da vam škodi. Imate samostojne otroke, jim pustite dihat…mogoče me je glih vaš sin včeraj prosil za malondrobiža tamle na parkirišču. Čist samostojno diha.
Avtorica-težko je tu dobiti pameten odgovor.


Mogoče pa mamica zadnje prihranke čuva za avtobusno karto in bi rada vedela če si bo morda pa lahko kupila jesenske čevlje ali pa hčerki.
Eni ste res pametni da vam škodi. Imate samostojne otroke, jim pustite dihat…mogoče me je glih vaš sin včeraj prosil za malondrobiža tamle na parkirišču. Čist samostojno diha.
Avtorica-težko je tu dobiti pameten odgovor.[/quote]

Preverjeno (na lastni koži oz. sinu), da tale mamica ne čaka evrčkov za karto ali jesenske čevlje, ker v tem primeru ne bi čakala na Zoisovo štipendijo, ampak bi se odločila za državno, ki je precej višja. Moj sin, četrtošolec, bi letos dobil 88 Zoisove štipendije, državne bo prejemal pa 152. Jasno, da smo se odločili za državno.

In največja svinjarija je, da se Zoisova in državna izključujeta.

A je res, da se državna vrača – zoisova pa ne?


Mogoče pa mamica zadnje prihranke čuva za avtobusno karto in bi rada vedela če si bo morda pa lahko kupila jesenske čevlje ali pa hčerki.
Eni ste res pametni da vam škodi. Imate samostojne otroke, jim pustite dihat…mogoče me je glih vaš sin včeraj prosil za malondrobiža tamle na parkirišču. Čist samostojno diha.
Avtorica-težko je tu dobiti pameten odgovor.[/quote]

Preverjeno (na lastni koži oz. sinu), da tale mamica ne čaka evrčkov za karto ali jesenske čevlje, ker v tem primeru ne bi čakala na Zoisovo štipendijo, ampak bi se odločila za državno, ki je precej višja. Moj sin, četrtošolec, bi letos dobil 88 Zoisove štipendije, državne bo prejemal pa 152. Jasno, da smo se odločili za državno.[/quote]

Po novem zakonu je osnovna zoisova štipendija 120,00 za dijake in 140,00 za študente. Dodatno se lahko prišteje še dodatek za bivanje in za posebne potrebe (npr. dislektike …). Hčerka od moje znanke je lani dobila štipendijo za prvi letnik študija v višini 270,00 (osnova + dodatek za bivanje + potrjena disleksija);

Preverjeno (na lastni koži oz. sinu), da tale mamica ne čaka evrčkov za karto ali jesenske čevlje, ker v tem primeru ne bi čakala na Zoisovo štipendijo, ampak bi se odločila za državno, ki je precej višja. Moj sin, četrtošolec, bi letos dobil 88 Zoisove štipendije, državne bo prejemal pa 152. Jasno, da smo se odločili za državno.[/quote]

Po novem zakonu je osnovna zoisova štipendija 120,00 za dijake in 140,00 za študente. Dodatno se lahko prišteje še dodatek za bivanje in za posebne potrebe (npr. dislektike …). Hčerka od moje znanke je lani dobila štipendijo za prvi letnik študija v višini 270,00 (osnova + dodatek za bivanje + potrjena disleksija);[/quote]

Ja, in to drži za vse mlajše od četrtega letnika. Žal.

New Report

Close