Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Ali se sploh zavedate, koliko naravnih lepot ima Slovenija?

Ali se sploh zavedate, koliko naravnih lepot ima Slovenija?

Namesto, da se ukvarjate s politiko, begunci, prihajajočo vojno itd., pomislite, koliko naravnih lepot ima Slovenija! Skorajda ni turista, ki ne bi bil navdušen nad našo prelepo deželo! Ne morejo verjeti, da je na tako majhnem koščku Zemlje, kot je Slovenija, toliko različnih naravnih lepot! Mi pa ne cenimo tega, kar imamo, in se raje obremenjujemo z vsakodnevnimi težavami. Dajte, zapeljite se do Bleda, Bohinja, Postojnske jame, Pirana, Maribora … in pozabite na težave ter se sprostite. Skratka, uživajte v naravnih lepotah, ki jih ima Slovenija! Priporočam! Ne bo vam žal!

Se zavedamo,več kot se jih ti,ker naravne lepote niso zgolj te kamor hodijo turisti. Da se pa moramo ukvarjati sz vsem tem je pa razlog ravno v tem, da bi še naprej lahko bili deležni občudovanja narave in sploh še imeli življenje. Še kaj ni jasno?

. .......................................................................................................................................................................................... Več ljudi brez dlake na jeziku...in bi se sčasoma rodilo upanje za boljši svet... ...........................................................................................................................................................................................

Veliko naravnih lepot je v naši deželici.

Skoraj vsaka drzava ima naravne lepote redke so tiste ki nimajo nic “za pokazat”. Slovenija ni v bistvu nic posebnega razen tega da imamo veliko gozdov in vode…
Slovenija se v medijih prikazuje kot mala “kao” idilicna drzavica na soncni strani Alp. Slovenija ima” vse”ala gore, morje, prostrane planjave, otoke, gozdove. Narava je lepa in neokrnjena. Ampak tudi recimo Nemcija ima vse to gore, morje, prostrane planjave ter gozdove. Narava je pravtako lepa in neokrnjena da ne govorimo o drugih evropskih drzavah ki pa imajo se kaj drugega kot samo “neokrnjeno” naravo in je kvaliteta zivljenja neprimerno boljsa. Imajo delovna mesta imajo zdravje in imajo priloznosti. V Sloveniji pa vlada klientelizem, denar se deli po principu “poznam poznas”, kontrole od nikoder ce pa je, je pa na placilnem seznamu ljudi ki ze od same osamosvojitve spretno vlecejo vrvice.
Ne pove pa se o zaplankanosti in dolgocasnosti Slovenije ..
Zatezeni dolgocasni mrkih obrazov in seveda vecvrednost, puritanstvo, sovrastvo do nepoznanega…
Verjemi v tujini v razvitih evropskih drzavah od Avstrije navzgor je kvaliteta zivljenja neprimerno boljsa pa tudi ce si na minimalcu prides bolje ces kot pri nas.

kamorkoli grem in kamor se ozrem: odpadki, zasvinjana voda, neurejeni gozdovi, pločevina na travnikih … bom kakšnega krta vprašal, če je spodaj kaj bolje — ker zgoraj ljudje svinjamo

Tak si ti?

Če si pripravljen kreniti izza štirih sten, lahko mnogo lepot narave (morda prvič) opaziš že npr. v bližnjem gozdu.

Tak si ti?

Če si pripravljen kreniti izza štirih sten, lahko mnogo lepot narave (morda prvič) opaziš že npr. v bližnjem gozdu.[/quote]

Dalec od tega… zaradi tega pa govorim o mojih videnjih tebe in ostalih 🙂 Bliznji gozd pa zame ni neki visek dogajanja kot tudi ne BTC …

Tak si ti?

Če si pripravljen kreniti izza štirih sten, lahko mnogo lepot narave (morda prvič) opaziš že npr. v bližnjem gozdu.[/quote]

Ni treba daleč. Ni treba obiskat, ogledat si samo stvari, ki se jih priporoča in hvali. Ogromno je majhnih, čudovitih kotičkov.

Tak si ti?

Če si pripravljen kreniti izza štirih sten, lahko mnogo lepot narave (morda prvič) opaziš že npr. v bližnjem gozdu.[/quote]

Ni treba daleč. Ni treba obiskat, ogledat si samo stvari, ki se jih priporoča in hvali. Ogromno je majhnih, čudovitih kotičkov.[/quote]

Kot povsod drugje kjer je tega se veliko vec… A mislite da imamo samo pri nas cudovite skrite koticke lol?
Vidi da sem prav napisla o “nasi” vecvrednosti 🙂

Tak si ti?

[/quote]

Dalec od tega… zaradi tega pa govorim o mojih videnjih tebe in ostalih 🙂 [/quote]

Sem tokrat malo prilagodila citat in izpustila lepote gozda, za katere praviš, da jih najdeš tudi drugje. A glej, ti sama si v prvem odgovoru izpostavila lastnosti ljudi tukajšnjega prostora na način, ki se mi zdel potreben odgovora.

Ker navajaš karakteristike, ki niso meni lastne, bi težko govorila o “tvojih videnjih mene in ostalih”. Vsak gleda in vidi skozi svoje oči tisto in tako, kot sam želi.

Takih, ki sčasoma postanejo čisto tvoji. In ko na njih začneš srečevati tudi druge ljudi, se odgrne pot do novih…

To je obsedenost. Katera država pa ni lepa, da nima naravnih lepot?

To je že meni nerodno poslušati, da vsak, ki pride k nam pravi: -kako lepa je vaša država-
Qurac je lepa. A ni npr. Soseda Hrvaška lepša, pa Avstrija, Italija, pa Madžarska…..

Če bi imela pogoje priti do Maribora, Ljubljane, celo do obale, se tudi jaz ne bi jezila, sekirala zaradi neumnosti tistih, ki nam te pogoje postavljajo.
Včasih bi človek tudi kaj drugega, kot izlet s kolesom…

New Report

Close