Forum.Over.Net

Starševski čvek

Postavite nemogoče vprašanje in dobili boste neverjetne odgovore! Anonimno in brez registracije. Največje slovensko virtualno mesto. Če ni objavljeno v tem forumu, se ni zgodilo!

čas mladosti in lepote

Default avatar

je minil

pri 45 je pričela tudi kariera stagnirati in upadati, danes pri 48 popolna razvalina, pa še pred 5 leti je trdila, da se to njej ne more zgoditi. Kaj pravite, bi tako sestro, svakinjo, prijateljico sprejeli v svoj dom? Se taka oseba kdaj postavi nazaj na svoje noge?
Najina skupna preteklost je polna madežev, poniževanj, obreganj in pametovanj, zanjo sem bila popolna kmetavzarka, ki nič ne zna in je popolnoma nerazgledana, vsi njeni imenitni "prijatelji" so jo zapustili, nihče ji ne pomaga, pa tako jih je kovala v zvezde, se nanje zanašala, bila prepričana, da je nedotakljiva.
Če ji pomagam, mi bo to pobralo veliko energije in časa, ki bi ga sicer namenila sebi in svojim, če ji ne, kdo ji sploh še ostane?
Default avatar

nehaj težiti

spet ti težiš, enkrat se že odloči. ti boš morala s tem živeti, ne mi. treba je samo umret nič drugega.
Default avatar

brezmadežna

je minil je napisal/a:
pri 45 je pričela tudi kariera stagnirati in upadati, danes pri 48 popolna razvalina, pa še pred 5 leti je trdila, da se to njej ne more zgoditi. Kaj pravite, bi tako sestro, svakinjo, prijateljico sprejeli v svoj dom? Se taka oseba kdaj postavi nazaj na svoje noge?
Najina skupna preteklost je polna madežev, poniževanj, obreganj in pametovanj, zanjo sem bila popolna kmetavzarka, ki nič ne zna in je popolnoma nerazgledana, vsi njeni imenitni "prijatelji" so jo zapustili, nihče ji ne pomaga, pa tako jih je kovala v zvezde, se nanje zanašala, bila prepričana, da je nedotakljiva.
Če ji pomagam, mi bo to pobralo veliko energije in časa, ki bi ga sicer namenila sebi in svojim, če ji ne, kdo ji sploh še ostane?
Če bi me prosila za pomoč, bi jo sprejela in ji pomagala. Vrzi kamen vanjo, če si ti brezmadežna. Če pa se naslajaš nad njeno nesrečo, nisi sama nič drugačna od nje. Svetnica.
Default avatar

Takole

Naredi tako, kot ti veli srce. Ne Mon.
Default avatar

1raglja

A temu se zdaj reče pomoč, ko se naslajaš nad tujo nesrečo?
Privoščljivka si in nobena mati Tereza.
-----------------------------------------------------------------------------------------------
Če znaš življenje izkoristiti, je dovolj dolgo. (Seneka)
-----------------------------------------------------------------------------------------------
Default avatar

takole bom rekla

Pravijo, da jo do 40.leta vsak dobi po glavi.Zato, da nismo preveč vzvišeni.
Eni prej, eni kasneje.
Nekdo je pomagal tebi, ti pomagaš naprej drugemu.
In roka dobrote in pomoči gre naprej.
Brez tega bi bil svet pust in prazen.Eni to vejo že dolgo, drugi šele spoznavajo.
Default avatar

pravijo ...

takole bom rekla je napisal/a:
Pravijo, da jo do 40.leta vsak dobi po glavi.Zato, da nismo preveč vzvišeni.
Eni prej, eni kasneje.

Nekdo je pomagal tebi, ti pomagaš naprej drugemu.
In roka dobrote in pomoči gre naprej.
Brez tega bi bil svet pust in prazen.Eni to vejo že dolgo, drugi šele spoznavajo.
Zanimiv rek ... ga prej nisem poznala. Se ga pa je vredno zapomniti.
Default avatar

je minil

Čemu obsojanje, ne poznate me, ne naslajam se, zakaj bi se, ni nobenega haska, ne zame ne zanjo!
Moje življenje se je sedaj malo umirilo, otroka sta že večja, mož je ozdravel, jaz dobila kolikor toliko zanesljivo službo, nimamo obilja, imamo pa za dostojno življenje. Ni problem pomagati 1x, 2x, problem je ker ne vem, kje se to konča. Naj spet pozabim nase, na svoje ožje, je to fer do njih, do mene....je sploh fer do koga? Jezna sem, jezna zelo, nanjo, nase, jezna ker ne morem kar zaključiti, jezna ker nikoli ni nikogar poslušala, jezna ker je tako kot je, ker bi lahko bilo drugače!
Zbiram pogum, da se obrnem vstran, res ga, vem da bi bila to prava odločitev, ne vem pa ali bom lahko živela, če si bo kaj naredila, ne vem:(
Default avatar

tkle bom rekla

je minil je napisal/a:
Čemu obsojanje, ne poznate me, ne naslajam se, zakaj bi se, ni nobenega haska, ne zame ne zanjo!
Moje življenje se je sedaj malo umirilo, otroka sta že večja, mož je ozdravel, jaz dobila kolikor toliko zanesljivo službo, nimamo obilja, imamo pa za dostojno življenje. Ni problem pomagati 1x, 2x, problem je ker ne vem, kje se to konča. Naj spet pozabim nase, na svoje ožje, je to fer do njih, do mene....je sploh fer do koga? Jezna sem, jezna zelo, nanjo, nase, jezna ker ne morem kar zaključiti, jezna ker nikoli ni nikogar poslušala, jezna ker je tako kot je, ker bi lahko bilo drugače!
Zbiram pogum, da se obrnem vstran, res ga, vem da bi bila to prava odločitev, ne vem pa ali bom lahko živela, če si bo kaj naredila, ne vem:(
Še enkrat preberi svoj prvi post in se nehaj zavajat.
Default avatar

jezna nase

jezna si nase, ker imaš eno tako ubogo življenjce, ki ti ga ves čas furajo drugi. Če se prav spomnim, ti ni všeč, da se ta ženska vselila nazaj k svoji mami in sedaj je očitno tebi odžrla nekaj prostora, na katerega si računala.
Default avatar

takole bom rekla

je minil je napisal/a:

Vem, da nočeš napisati vsega,tudi jaz ne bi.
A če je to tvoja sestra, jaz nikakor ne bi gledala stran.Ali pa sorodnica.Ali pa nekoč dobra prijateljica.
Ljudje se vseeno malo spreminjamo.In ko jih dobiš po glavi, takrat te vseeno spametuje.Trpiš in začneš na nekatere stvari gledati drugače.To se velikokrat dogaja tam po 40.letu, ali okrog 45.leta.Dobiš nova spoznanja, vrednote postavljaš na novo, zaključuješ z nekimi stvarmi in potegneš črto.Se opogumiš in ločiš, ko vidiš, da že leta ne moreš naprej.

Zakaj na nikogar poslušala?
In njena vzvišenost in večvrednost?
Se je tega naučila doma ?
Največ obnašanja dobimo v domačem vzorcu, nekaj pa je tudi v genih.
Default avatar

lepo te prosim

je minil je napisal/a:
če bi bilo to res, ne bi nakladala nekaj o preminuli lepoti in mladosti
kaj pri vragu imaš jezna za bit nanjo???
ženska je sprejemala svoje odločitve in očitno nosi posledice. ničesar ti ni dolžna in če se odločiš, da zdaj ne boš skrbela zanjo (kaj je nepokretna, ali kako??), je to čisto tvoja stvar

ne vidim pa razloga, da bi ti morala zdaj biti jezna. kaj ti daje to pravico?
Default avatar

čč

Vprašaj se, če bi ti ona stala ob strani, če bi bilo v obratno smer. Glede na to, kar si napisala, ne. Ne imej slabe vesti, misli nase in na svojo družino. Tako pač je.
Default avatar

je minil

jezna nase je napisal/a:
jezna si nase, ker imaš eno tako ubogo življenjce, ki ti ga ves čas furajo drugi. Če se prav spomnim, ti ni všeč, da se ta ženska vselila nazaj k svoji mami in sedaj je očitno tebi odžrla nekaj prostora, na katerega si računala.
?????
Kaj sem računala, odkod pa tebi to? Kam se je vrnila, saj je svoj del prodala z živo materjo vred in jo naredila dobesedno za brezdomko!
Ja moje ubogo življence pač je kako je, svojega bremena nisem nikoli prelagala na druge, za svoje starše sem skrbela do zadnjega skupaj z svojim bratom, ona je svoja pustila, ni imela časa, je imela življenje, midva z može pa samo neko življence a ne?
Default avatar

takole bom rekla

Ljudje se učimo vse življenje.
in če nekdo pade, kje piše , da se ne more pobrati?
Pobere pa se lahko samo s pomočjo podpore.Ljudje smo socialna bitja in kdor ima podporo od drugih, psihično, fizično ali pa oboje, se lahko spet dvigne.
Nikoli ne vemo, kdaj bomo mi rabili pomoč.In ko smo v stiski, ponujena roka še kako pride prav.Lahko je prav ta roka tista, ki nam spet povrne veselje in vero do življenja.
Default avatar

leelee_nepr.

Očitno vsi razen mene veste, za kaj se tu gre. Ker jaz ne razumem nič. O kom je tu sploh govora? Predvidevam, da o svakinji, ampak izrecno to nikjer ne piše.

In v čem je pravzaprav problem? Svakinja se je postarala in ni več lepa? Kakšno pomoč tu potrebuje?
Default avatar

takole bom rekla

je minil je napisal/a:
jezna nase je napisal/a:
?????
Kaj sem računala, odkod pa tebi to? Kam se je vrnila, saj je svoj del prodala z živo materjo vred in jo naredila dobesedno za brezdomko!
Ja moje ubogo življence pač je kako je, svojega bremena nisem nikoli prelagala na druge, za svoje starše sem skrbela do zadnjega skupaj z svojim bratom, ona je svoja pustila, ni imela časa, je imela življenje, midva z može pa samo neko življence a ne?

Nekaj je bilo prav gotovo narobe, hudo narobe z njeno vzgojo.Očitno ji doma niso postavljali mej in jo niso po prstih, ko je preveč segala z roko v marmelado.
Tega se je navadila in je tako funkcionirala...
Zavožena vzgoja je hudič.Posledice so lahko dolgotrajne...
Default avatar

Pikapoka17

"čas mladosti in lepote"
Čaki mal tako hiter in pr teh letih pa tud še ni usega konc??? A nau treba delat do 65???
Mladost seveda mineva, ampak lepota se pa da ohrant, če sm mal žleht:))
Default avatar

takole bom rekla

Jaz bi ji pomagala .Ampak v nekem okviru.Se pravi, da bi se skupaj vsedli za mizo in ti bi povedala svoje meje.Do kam in do kod greš lahko.In da bo morala pri tem dobro sodelovati.Nekatere stvari bi dala na papir, pa jih podpišita.
Pa naj brca in se trudi.Kot se moraš tudi ti.

Zdaj bo obratno.Zdaj boš ti glavna , kmetavzarka je zrasla in je zdaj spoštovanja vredna.Zdaj bo to sprevidela.
Ja, nekateri morajo imeti težko šolo v življenju in globoko pasti, da najdejo sami sebe in da sprevidijo, da drugi ljudje niso nobeni kmetavzarji zarukani , ampak pametni ljudje.

Vse se vrača, vse se plača.Veš, vse bo plačala.Vse neumnosti.
In upam, da kljub vsemu v njej bije toplo srce, ne kamen.
In da ti bo hvaležna.

In še nekaj :res ne vem, kakšna je bila njena vzgoja.Ampak :Kdor ne dobi, ne zna...
In očitno ta ženska ni znala biti drugačna.Škoda, res.
Default avatar

je minil

takole bom rekla je napisal/a:
je minil je napisal/a:
jezna nase je napisal/a:
?????

Nekaj je bilo prav gotovo narobe, hudo narobe z njeno vzgojo.Očitno ji doma niso postavljali mej in jo niso po prstih, ko je preveč segala z roko v marmelado.
Tega se je navadila in je tako funkcionirala...
Zavožena vzgoja je hudič.Posledice so lahko dolgotrajne...
O tem je brezpredmetno razglabljati, mož je hitro odšel od doma in se ni rad vračal domov, tudi ni pričakoval nobene pomoči od doma, vedel je, da je pri njegovih starših že vse odločeno, kasneje je sicer bilo kot je bilo, in bilo je kruto, ampak smo preživeli v upanju da je vse za nami, pa ni, kot je videti:(