Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Splošno Urgenca vprašanje ščitnica

vprašanje ščitnica

Spoštovani

Diagnosticirano imam kronično vnetje ščitnice. Nekaj let so bili hormoni normalni, sedaj pa sem imela TSH ravno na meji. Dobila sem tablete Euthyrok 25 mg – najmanjšo dozo. Težav, razen izpadanja las in povišanega holesterola, ne čutim. Še to ne vem, če je vzrok ščitnica. Brala sem sicer, da v Ameriki začnejo zdraviti že pri vrednosti nad 3, torej veliko prej kot pri nas.
Preden jih začnem uživati (sem velik nasprotnik zdravil), vas sprašujem:
1. Ali je, po vašem mnenju, že mejna vrednost TSH vzrok za začetno dozo tega zdravila?
2. Ali se ščitnica nekako poleni, če ji “pomagaš” z zdravili?
Malo čudno vprašanje, odgovor pa mi bo pomagal.
hvala in lep pozdrav

TSH ni hormon ščitnice, je nadzor ščitnice od “zgoraj” in povišan pomeni, da ščitnica deluje premalo. Da bi si z jemanjem ščitničnih hormonov škodovali, se ne bo zgodilo.
Lep pozdrav

Lep pozdrav - - - - - - - - Sašo Rebolj, dr. med.

[sup][/sup]

Še nekaj me zanima, če lahko. Ali Euthyrox deluje takoj in se učinek kmalu pokaže (npr. kot analgetiki) ali deluje na daljši rok kot npr. antidepresiv?

nova
Uredništvo priporoča

Euthyrox nadomešča primankljaj naših lastnih hormonov ščitnice in ne zdravi bolezni. Ti hormoni pa vplivajo na številne presnovne procese v telesu in šele delovanje teh lahko na nek način “opazimo”. Za “regulacijo” teh je potreben čas in učinek seveda ne nastopi v tričetrt ure, kot recimo pri analgetikih.
Lp

Lep pozdrav - - - - - - - - Sašo Rebolj, dr. med.

New Report

Close