Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek kako se znebiti bolh pri 2- mesečnem pasjem mladičku?

kako se znebiti bolh pri 2- mesečnem pasjem mladičku?

Preizkusili smo že vse od šampona, ampule, biokill, sedaj še ovratnica, vendar žal neuspešno. Poskrbeli smo tudi za čiščenje pesjaka kjer biva.
Ima kdo še kakšen dodaten nasvet, izkušnjo??

Vet bo pa ja vedel kako se tej stvari streže.

Jst sem v škaf (npr. za perilo) dala vodo in malo alkoholnega kisa. Seveda kr dosti zredčila, in potem kužka počasi polivala s to mešanico, pa pazila na gobček in oči za vsak slučaj. To sem počela ene 10 min, se je prav videlo kako so bolhe crknjene plavale po vodi. Potem pa ga v bani skopala normalno, z šamponom in dobro sprala. Mačka sem po istem postopku in se tako rešila bolh, srbelo pa ne kužka, ne muca ni nič.
Pesjak bi pa jst našpricala tudi s kakšno takšno mešanico…

Dvomesecni kuža v pesjaku?

Mi smo tudi poskusili z vsemi mogočimi ampulami, pa ni nič pomagalo, sploh pa je največja laž, da držijo tudi takrat, ko se žival zmoči!

Slab mesec nazaj je tudi k nam prišel nov izdelek, tablete COMFORTIS, ki resnično pobijejo bolhe. V trgovinah in lekarnah ga ne boste dobili, morali boste iti k veterinarju. Veterinar da kužku ali muci tabletko (jakost odvisna od teže živali) in bolhe enostavno pocrkajo. Mi smo čez eno uro začeli česati s kožuščka MRTVE bolhe, tiste, ki še niso bile mrtve, pa se niso mogle kaj dosti premikat. Zadeva drži en mesec, pred tem obdobjem nova tabletka ni dovoljena. Mi smo že 3 tedne brez bolh, tok tok 😉

Nove tablete – članek

O izdelku

Video

Problem ej v tem, da so bolhe v pesjaku in okolici. Zelo malo bolh je dejansko na samem psu. Četudi ga vi poštimate in bolhe z njega odpravite, jih dobi takoj nazaj zaradi tega ker so v okolici pesjaka, v pesjaku, na deki kjer leži… vse to je potrebnno razkužiti in z insekticidom prešpricati. Za tako amlega psa ampule e pridejo v poštev, ker je premajhen – premlad, tudi tablete proti bolham in klopom so verjetno še premočne zanj. Bolhe živijo v 3 ciklusih, odrasla bolha, ličinka in jajčece. Razvijajo se v nekje 3 tednih vsaka in zato je potrebno kar 3 do 4x vse prešpricati, da se pobije vse tri razvojne oblike bolh. http://www.aler.si/clanki/kako-se-ucinkovito-znebiti-bolh.html http://marmelina.si/za-dusco-privezat/ljubljencki/znebite-se-bolh srečno.

Reklama?

@lastnicaa, zdaj pa te LEPO prosim, preberi to, razmisli malo in pamet v glavo.Saj običajno se mi ne da na široko pisriti po forumih, pa ti bom, zavoljo malega kužka. Predvsem ti polagam na srce…ne zastrupljaj svojega nedolžnega bitjeca s kemijo. Ni potrebe za to! Najprej, bolhe res živijo večinoma v okolici, to pomeni, da se hodijo le hranit na žival, zato je potrebno počistit okolico (in ja, kaj dela 2mesečni mladiček v pesjaku??). Kupi v Sparu mali parni čistilec, stane 20-30 € in ga imaš za vedno. Para pobije bolhe in vse njene razvojne oblike. Je ekološko in najcenej, ne špricaj z neko hudo strupeno kemijo. No, lahko uporabiš tudi neke spreje na naravni osnovi (zoo trgovine), delujejo na podlagi eteričnih olj, ki bolham ne dajo dihati, dobesedno, zato pocrkajo.

Potem pa kužek: kupi v zoo trgovini glavniček z gostimi kovinskimi zobmi (za izčesavanje bolh) in čim pogosteje prečesi kužka z njim. Bohico izčeše, ostane na glavniku in jo hitro stisneš z nohtom. Bolho ubiješ TI, namesto da bi jo strup, ki ga nafilaš v svojega psa, rezultat pa je isti. Če ti bolha uide, nič zato, takoj bo spet na tvojem psu in jo ponovno izčešeš , skratka ponovi vajo. Psu bo pasalo česanje, ti pa boš bobila vse bohe.

Vedeti je treba, da VSA kemija zastruplja živalski organizem, na dolgi rok uničuje zdravje, povzroča raka etc., kemijska, farmacevtska industrija in veterinarji pa služijo. Na človeški neumnosti. Bolhe so od vekomaj bile in vekomaj bodo, ti pa si dolžna, da poskrbiš za svojo žival. Verjetno kužku želiš samo dobro, zato se potrudi zanj. Rada ga imej in mu prizanesi s strupi. V telesu in v okolici. Pa srečno! In verjemi, iz izkušenj ti govorim, zmaga 100{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} zagotovljena.
Pa še to, sploh prihaja zima in zunaj bo bolham odklenkalo, notri pa naredi, kot sem napisala.

Če ciljaš na moj post, te moram razočarati. Je pač tako, da imamo doma nekaj mrcinic, pač psa in 2 muci, s katerimi smo do zdaj vedno imeli probleme, sploh v obdobju od junija do septembra, zato pač dobro vem, kakšen problem so bolhe. Denarja za ampule smo zmetali še in še, haska pa nobenega. Zato sem nad temi tabletkami navdušena, ker dejansko res pomagajo.

Je pa res, da je potrebno pomiti po tleh, posesati preproge ipd, ker bolhe imajo 3-tedenski ciklus, zato je potrebno paziti na čistočo po tleh, kavčih, ipd.

Da bi se bolh lahko znebil le s čiščenjem, pa je iluzija… Žal!

Zakaj takšna reakcija ob dejstvu, da psiček, biva zunaj v precej velikem pesjaku skupaj s svojo mamo??
Je tudi bolj tašne pasme, ki je primerna za bivanje zunaj.

Hvala za nasvete, bom ga danes peljala kar k veterinarju in se pozanimala iz prve roke, ker bolhe so res grozna nadloga!

New Report

Close