Med.Over.Net

Ločitev, nezvestoba in ljubezenski nasveti

Odgovarjajo: Boštjan Topovšek, Core Energetics telesni psihoterapevt, Mojster Coach Nevrolingvističnega programiranja • Mirjana Frankovič, transkacijski analitik - psihoterapevtka, doktorandka SFU Dunaj

Spletni zmenki ali "No more bad dates"

Default avatar

Elumine

No more bad dates (v angleščini)

Odprla bi debato, glede na zgornje predavanje o spletnih zmenkih. Ali imate osebne izkušnje na to temo?
Odločitve te definirajo, napake te zaznamujejo in izbira te lahko ubije.
Default avatar

Marko14

Jaz vedno pravim,da je med štirimi očmi zmeraj bolj sigurno kot online,ker dandanes večina folka uporablja fake profile,ne veš kaj stoji za ozadjem,ne ve kaj bi kdo sploh rad,itd.Sem sam probal pred dolgimi leti tudi to pot spoznavanja,sem enostavno dvignil roke nad tem.Pač sem mnenja,da morajo take stvari priti spontano,saj ne rečem da se ne da tudi online spoznati koga,samo to je zelo malo %.
"Omnia vincit amor!"
Default avatar

Elumine

Vsekakor je lažje v živo, ker človeka vidiš v svojem elementu in njegove/njene interakcije z okolico, vendar zaradi načina hitrega življenja, velikih obveznosti in spremembe miselnosti populacije postajajo spletni zmenki eden od možnih ali včasih najbolj uporabljenih opcij za izbiro partnerja/partnerice.
Default avatar

Marko14

Elumine,saj zato pa gre vse k hudiču ker folk preveč hiti :),res da so "hitri" časi,samo za srčne stvari si je treba vzeti čas in mir in iti postopoma pa da je vse spontano.Pač če enim tako paše iskati partnerja,good luck :).
"Omnia vincit amor!"
Default avatar

Elumine

Marko14 je napisal/a:
Se popolnoma strinjam s tvojim mnenjem. Živimo na žalost v časih, ko so pričakovanja okolice in nas samih vedno večja, kar se že odraža z večjim številom zamorjenih in depresivnih ljudi, ki ne zmorejo ali klonijo pod takim pritiskom.
Default avatar

Kulu

Jaz se strinjam z obema, z Elumine in Marko14

Zato pa se mi zdijo hitri zmenki ki jih delajo www.dogodkizasamske.si super.
Ker niso spletni zmenki ( v katere REEES ne verjamem) po drugi strani pa v kratkem času spoznaš velik ljudi kar je v današnjem noro hitrem življenjskem tempu zares super.
Bla sem prejšnji teden na Hitrih zmenkih.
Zaljubila se sicer res da nisem (še :) ) ampak sem pa spoznala par zanimivih fantov. Bomo vidli kaj bo zdej s tega ...
Default avatar

habahaba

Ker ravno omenjaš hitre zmenke, me zanima, ali je kdo že šel na kakšne dogodke za samske in kako se mu zdijo?

Kolegica me heca, da bova šli na tole predstavo in druženje: https://www.ona-on.com/dogodek/5382-zme ... mali-drami

Ne vem kaj in kakšno populacijo naj pričakujem, sva pa zmenjeni, da lahko večer zaključiva tudi v starem centru na kozarčku vina, če nama ne bo za tam ostat...
Default avatar

stajerc89

Ja, ne. Jaz sem spoznal enih par prek "klepetalnic" v bistvu se je vse skupaj začelo, ker sem imel v nekem obdobju v življenju preveč časa za zabit... in ja. Problem pa je bil, da so bile vse neki druga samo to ne za kar so se izdajale ali pa bi se šle večne klepete, mislim, če se nekdo ne želi po 3 mesecih v živo srečat, na javnem kraju po njeni izberi potem pa žal, meni tudi upade motivacija za odpisovanje in se porodijo kakšni drugi sumi.

No tisti dve, ki sem ju uspel pripeljati do srečanj v živo pa z eno nisem imel sreče, ker se preprosto nisva ujela, druga pa je imela svoje težave, ker je to dopisovanje začela jemati kot, da sva skupaj, pa še to bi razumel ampak ko sva prišla do točke, da je začela za vsako malenkost izsiljevati (tudi z grožnjami s samomorom) se tega več niesm želel iti, pa je bil za takšno reakcijo povod le to, da sem jaz vztrajal pri nekih svojih pogledih oziroma česa nisem verjel (kot ateist pač težko priznavam neke magije pa kaj vem kaj, pa dejansko nisem verjel... naj bi lagal?).

Skratka, končalo se je pri tem, da sem še par mesecev po tem ko sva končala preveril tu in tam kako je z njo, ker sem imel v nekem trenutku že skoraj jaz slabo vest in nisem vedel če bo res storila kakšno neumnost... in pa, da verjetno res najdeš koga spodobnega na internetu ampak na teh portalih so po moje spodobni ljudje v manjšini (če iščeš nekoga za povprečno, da ne rečem normalno, razmerje).

Omeiti še velja, da na teh portalih redko prideš do profilov brez slik, ker so skriti nekje zadaj, profili ki imajo slike pa imajo slike iz neta, iz drugih istih portalov ali pa so tam že leta, skratka nič kaj preveč spodbudno, tisti, ki se jim ne da naložit niti slike ali profila izpolnit pa verjetno tudi niso aktivni... razen če imaš voljo cele dneve čepet na teh portalih pa klikat in plačevat naročnino za prazen nič. Sicer pa mene že search po profilih ni prepričal pa sem nastavil samo kriterja starost in lokacija, če že ostane kak profil ki že od daleč ne zgleda fejk je pa neaktiven.
Default avatar

Kulu

Jaz sem ta mesec sicer ponovno mislila iti na Hitre zmenke, ker bi šla tudi kolegica, ampak žal ravno ta teden delam popoldne (včasih lajf res ni fer :( )

Tko da u bistvu zdej razmišlam, da bi šla na Bar Hop, ker pride ravno na soboto pa sem takrat fraj
http://www.dogodkizasamske.si/o-dogodkih/bar-hop.html

A bo šel kdo? :)
Default avatar

teeaaa

Mene zanima kako to sploh zgleda, deluje? Sla bi zaradi firbca, samo ne sama:)
Default avatar

bozickus

Hm...hitri zmenek je cool, vendar..kaj pravzaprav želiš od njega?

Kot rekreativec rad zahajam v naravo sam ali v družbi hčerkice.
Ljudje, moški in ženske, bi radi šli poleg. Vendar čas za rekreacijo je moj čas, v katerem najdem mir in energijo.
V svoje življenje pustim vsako osebo, ki ima kanček pozitive in vzstrajnosti v življenju. Takšen sem jaz osebno.
Nazadnje, ko sem šel na 52 km turo, sem šel sam, ker poznam svoje sposobnosti.
Ko pa sva šla z znanko skupaj na Kum, je bila ona prva na listi.
Hitri zmenki so zame out. A kdo ve..mogoče pa najdeš nekoga primernega zase. ;)
Default avatar

JOŽE OBLAK

Upam da se bo nasla kakšna punca za zmenk ljubezni .
Naj mi piše kje se bi dobila ter katero uro .
Jas samo čakam ali boš resnično lepi ter primerna zame .
Default avatar

Adelina12345

Spletni zmenki. Imam nekaj izkušenj.
Prek ona on sem spoznala tri ljudi, enega samo na kratko, zdel se mi je okej oseba.

Drugi je sedaj že moj bivši. Bila sva "v razmerju" kar je po njegovem pomenilo zgolj to,da lahko redno seksa. Veseli me, da sva končala, ker je bil res "poseben" in ima polno kompleksov.

Tudi tretji je bil enak prejšnjemu, šlo mu je samo za seks, čeprav bi se lahko zavleklo v 3 leta kot je dejal, ko je omenil svojo bivšo.

Nato sem šla na twoo, tam sem tudi spoznala nekaj ljudi. Eden izmed njih sploh ni imel svoje slike na profilu in iz čistega zanimanja sem se po nekem času z njim dobila. Že takoj me je hotel zvleči v hotel, kjer bi se "pogovarjala". Seveda bil je poročen in dosti star.

Moja prijateljica je spoznala nekaj ljudi prek twooja, vsem šlo samo za seks. Našla je tudi fanta, ki ima temno preteklost.

Sama imam partnerja ki sem ga spoznala na twooju in skupaj sva že nekaj časa, se ujameva in definitivno me nima samo za seks.

Torej moje splošno mnenje je,da ljudi preko spleta ni za spoznavati, ker jim gre samo za seks oziroma so 'posebni', a vendarle tam obstajajo redki ljudje, ki so fajn. Splet ravno ne bi priporočila, razen če iščete avanture ;)
Default avatar

M.E.

Zdravo :)

Da delim še svoja spoznanja o spletnem zmenkovanju.
Prijavljena sem bila na ona-on, Badoo, Twoo. Pravo ime, prava starost (okoli 30).
Naj povem, da sama rada spoznavam nove ljudi in se prepuščam toku.
Se pravi se ne opredeljujem med avanturistke ali husband hunterke :D
V roku enega leta sem si dopisovala z veliko moškimi, dobila sem se z 10imi.
Z dvema nisem več v stiku-v reali sta bila malo posebna. Ostali so fajn fantje.
Vzajemna simpatija je bila z dvema.

ONA-ON
Tam so predvsem moški, ki iščejo resno zvezo. Precej je že malo obupanih.
So pa večinoma vljudni in prijazni. Dobre možnosti tudi za prijateljstvo.
Če si neplačnik si ne moreš normalno dopisovat. Predlagam takoj izmenjavo maila.

BADOO in TWOO
80% avanturistov.
Precej vezanih. Nekateri prikrito iščejo sex, drugi pa kar odkrito. (Tudi ženske baje niso nedolžne)
Nekaj se jih želi tudi samo pogovarjati. Kar nekaj je ločenih očkov.
In če uspeš ločit zrno od plevela, lahko najdeš tudi zelo solidne moške s častnimi nameni :)
Naletiš pa tudi na razne psihopate-bolj redko sicer.
Večina vseh teh ljudi laže o svojem imenu in starosti, nekateri še o marsičem drugem.
Nekaj je tudi feik profilov, ampak mislim, da jih ni tako težko prepoznati.

Pri vsej stvari mi je žal, da je razmerje med M in Ž tako nesorazmerno.
Punce (tudi brez sexi fotk) dobimo vsaj 10x več sporočil kot moški.
Posledično smo lahko izbirčne, velik procent moških že takoj izvisi.
Ti so potem razočarani in nestrpni, ter delajo še večje napake :)

MOJI NASVETI ZA MOŠKE:
Osebno se mi dopadejo moški, ki v uvodnem sporočilu napišejo nekaj zanimivega.
Sporočil: "Kako si? Motim? Še ne spiš? Imaš čas zame?" imamo punce malo morje.
Definitivno opazim, če je omenjeno kaj, kar je napisano v mojem profilu, po možnosti na humoren način z ? nakoncu. Tudi vključitev imena ni slaba ideja.
Tako se ženske počutimo, da se moški res zanima za nas in da nismo ena od stotih, ki jim piše(čeprav je res haha). Meni osebno so predolga uvodna sporočila izguba časa.

Seveda tudi fotka igra pomembno vlogo.
Fantje, ne slikajte se zadeti v postelji, politi od pira, z zaročenko pod roko, hobotnico na glavi, zakamuflirani ali z ustreljeno srno med nogami. Lahko pa je okusno humorna slikica.
Vžgejo direktne fotografije obraza(z nasmeškom in brez očal) in pa kakšna iz katere se vidi v čem uživate (tukaj sex spuščamo) npr.potovanja, hribi, nogomet, kitara.. 10 selfijev tudi odpade.

In pa pazite se prodajalk ljubezni :P

MOJI NASVETI ZA PUNCE:
Punce, v kolikor si želite biti malo bolj spoštovane z moške strani, ne objavljajte sexapilnih fotografij. Če ste si ogledale idealen plen, pa ni slabo, če prve všečkate, pišete.
Po mojih izkušnjah to naredi tipom "kabeeem" :D
Če "klikne", bodite odprte za debato, sprašujte, pojdite malo "revežu" naproti ;)
Vsako žaljenje in perverzije(v kolikor vam ne sede), zatrite v kali=blokada.
Imejte samospoštovanje.
Zmenkujte po občutku, vsekakor pa na javnih mestih. Prej pa še zaupajte nekomu s kom in kam greste, previdnost ni odveč. Mislim, da mi glede domačega naslova ni potrebno opozarjati.

PS: Vesela bom, če še ostali online zmenkovalci pristavite svoj lonček k mojemu postu ;)

Pozdravček,
M.E.
Default avatar

uporabniskoIme

Bo kar držalo, da je najbolje zunaj v živo na štiri oči, ker v trenutku veš ali sta si fizično privlačna, ampak težava nastane proti poznim tridesetim letom, saj je še posebej punc zelo malo zunaj, pa tudi vsakodnevne obveznosti nas začnejo omejevati.

Se pa seveda da spoznati tudi preko spleta, pa tukaj ne gre samo za točno namenske spletne zmenke, spoznati se je možno kar preko facebook-a. Najbolje je, če se na hitrem dobiš, in če videz ustreza ohranjaš kontakte. Kar nekaj znancev se je že spoznalo na tak način, fb ima tudi možnost spremljanja npr. po katerih dogodkih se oseba (prijatelj) giblje, hitro se opazi tudi ali je oseba že zasedena ter v kakšnem krogu ljudi se giblje ipd.. Kar se tiče iskalcev avantur, je tudi v živo dokaj podobna zgodba.

Ena je omenila, da bi bilo bolje, če bi kdaj tudi ženska naredila korak oz. dala pobudo. Se strinjam, že v osnovi je zgrešeno, da samo moški pristopajo, ampak v živo še nekako opaziš pobude punc, preko spleta pa je praktično nemogoče in stvar deluje popolnoma na slepo. Včasih punce jamrajo, da do njih pristopajo samo napačni fantje, pa vzemi stvar v svoje roke, pa kdaj sama pristopi, saj ne rabi biti tako zelo direktno. Malo verjetno, da bo odziv nesramen, bo pa presenetljivo ;-).
Default avatar

še moje izkušnje

Preko spleta sem spoznala cca 25 moških. To je seveda mišljeno v obdobju več let, ne v 1 mesecu :)
Moram povedat, da izkušnje, kjer se bi na zmenku prikazal popolnoma drugačen moški, kot se je opisal, nisem nikoli imela. Namreč zelo dobro zaznam lažnjivce, neresneže, oddane, nasilneže že kar preko neta po nekaj stavkih. Tako da sem imela "slabe" izkušnje samo z nekaj kandidati, kjer sem že prej točno vedela, da so čudaški, a sem vseeno iz firbca šla. Ampak to je vsega skupaj morda bilo 5 tipov.

Vsi ostali so bili zelo vredu fantje, res, z urejenim podstrešjem, inteligentni, resni v namenih in z enimi smo si izmenjali kilometrske maile ter se odlično ujeli- ampak žal samo online. Ob srečanju v živo preprosto tiste iskrice ni bilo in morda najslabše je spoznanje, da si si z nekom lahko pisal res ogromne maile, a v živo pogovor nikakor ne steče. Pa se recimo nisva dobila samo 1x, da bi šlo za začetno tremo, pač pa večkrat. In nikoli ni stekel pogovor.

Zato sem sama nehala biti na klepetalnicah, ker preprosto to ni zame. Sem spoznala, da moram človeka tudi videt in mora biti vsaj neka energija simpatije med nama, da zadeva funkcionira. Preko interneta tega nimaš in tista pisarija nikakor ni to kar je v živo. Vem, da marsikomu ta zadeva laufa in so si simpatični preko neta in potem takoj tudi v živo, a pri meni to niti v 1 primeru ni bilo tako. Pa se ni nobeden od nas sprenevedal pri dopisovanju in smo vsi dejansko bili kar smo, a vseeno v živo se ni z nikomer izšlo.

Aja, še to. Se ne strinjam s trditvami, da so na enih portalih samo ljudje, ki iščejo sex in na drugih samo takšni, ki iščejo resno zvezo. Tudi sama sem recimo na Twoo spoznala moškega, ki išče resno zvezo in je zelo ok oseba. Je seveda na vsakem portalu potrebno ločiti zrnje od plev in sama sem vedno oddane, avanturiste in čudake takoj blokirala.

Moderatorji

Boštjan Topovšek , Core Energetics telesni psihoterapevt, Mojster Coach Nevrolingvističnega programiranja
Bostjan_Topovsek
Mirjana Frankovič , transkacijski analitik - psihoterapevtka, doktorandka SFU Dunaj
MirjanaFrankovic