Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek panika – v ponedeljek splav

panika – v ponedeljek splav

V ponedeljek sem naročena na splav. Že zdaj me grabi panika, komaj diham. Grozno sem pod stresom. V bistvu si splava ne želim narediti, obdržati pa tudi ne morem, ker bi bile posledice.
A v bolnici dajo pred posegom kakšno pomirjevalo? Me je strah, da bom kar pobegnila.

S katero metodo pa gres splavit?

… ampak katere posledice bi bile, če ne greš?

Odločila sem se za narkozo. Metoda s tabletko se mi zdi še bolj grozna.

Pa ti res ni..za zamerit .Ponavadi čez nekaj mesecev nekaj prijoka na svet, zakaj je pa avtorica proti temu, pa sama ve. Ne ji zdaj nabijat slabo vest, verjetno je premišljevala o tem že dovolj.

Drži se!!

Se pravi aspiracija? Ne dobis pomirjeval ne. Je pa vse koncamo v enem dopoldnevu in gres pol domov. Vcasih si mogu ostat cez noc ampak zdej ni vec tako, vsaj v nasi SB ni tako.

Avtorca pomiri se.Lepo pejd ma to brez panike.Ni to tak neki težak poseg.Je veliko hujših zadev.Bolje to naredit kot pa imeti uničeno življenje.Samo mirno in brez slabe vesti.

Pa ti res ni..za zamerit .Ponavadi čez nekaj mesecev nekaj prijoka na svet, zakaj je pa avtorica proti temu, pa sama ve. Ne ji zdaj nabijat slabo vest, verjetno je premišljevala o tem že dovolj.[/quote]

… ne razumem. Dojenček je pač lepa posledica, ne rečem, da vedno prijetna. Ampak verjetno ima kaj drugega v mislih. In velikokrat se zgodi, da je to nekaj hudega samo v očeh tistega, ki se paca v težavah. Zato sem vprašala, da vidim, če lahko kaj pomagam materi in detecu. Pa nič ni govora o slabi vesti – ta še kako hitro pride za človekom. Saj veš – preventiva je boljša od kurative. No, vsaj jaz imam take izkušnje. Nikomur ne privoščim, da ima slab vikend zaradi ponedeljka, sploh, če so vprašanje pomembne stvari.

Vse dobro tudi jaz želim.

Resnično dobro premisli, da ti ne bo pozneje žal. Kakorkoli že, splav je umor nerojenega otroka.
Nikakor ti nočem oteževati situacije, ampak kaj šele bo po posegu, če te že zdaj lomi panika. Nimaš moža, partnerja, ki bi ti stal ob strani? Nimaš staršev? Te nihče ne podpira*?
Želim ti vse dobro.

Nehajte ženski nabijat slabo vest že tako ji je težko.Skratka to naj naredi in brez slabe vesti.

Ne bodite nesramni, ker ne veste kaj je zadaj, morda zaradi kaksne bolezni ne sme imeti otrok.
Avtorica, zarodek se ni clovek, ne boj se in si ne ocitaj, ce ves, da druge poti ni.

Zarodek JE človek.
Če ne smeš imeti otrok, se ustrezno zaščitiš.
Vedno se najde pot.
Avtorica si bo celo življenje očitala.

Veš kaj draga avtorica… Kaj bi dala, da bi imela zdravega otroka?! Imam 2 sina. Eden se je rodil z okvarjeno ledvičko, drugi s srčno napako.
Tvoji razlogi morajo biti res hudo dobri, da si otroka ne želiš obdržati. Hudo dobri.

Sori, vsak človek se mora soočit s posledicami svojih dejanj. Če nisi bila posiljena, si prostovoljno tvegala, zanosila in sedaj nimaš razloga za paniko.
Če si otroka želiš, ga obdrži, ker se na koncu vedno najde rešitev. Vedno. Razumeš, vedno. VEDNO. Če je ne najdeš ti, ti jo pomagajo najti – samo povedat moraš nekomu.

Sicer pa srečno, kakorkoli se boš odločila.

ps: če bi ti povedala par zgodb o nezaželjenih nosečnostih, bi verjela, da se nakoncu vse uredi. Od tega, da je rodilo 15 letno dekle, pa do tega, da je 19 letnica skrivala sojo nosečnost do konca, ko je dobila popadke – bila je debela, pa se ni videlo. Vse se je na koncu izšlo. Sedaj je vse dobro.

Res znate nabijati slabo vest in pisarite vse sorte. Morda pa avtorica ve, da je z zarodkom kaj narobe.
Zarodek je prve tri mesece brez duse, zato je tudi iz zdravstvenega vidika nek dolocen rok za abortus.
Avtorica, oglasi se in povej,kaj je, da moras na ta poseg, drugace se ti bo zmesalo, ko bos vse te globokoumne brala.

Prve tri mesece brez duše?? A je to kaka novodobna šala??
Ima telo, srček in mamica ga čuti. Je živo bitje in splav je umor lastnega otroka.
Tisti, ki ne prenesete drugačnega mnenja, ne pišite javno intimnih zadev.
Tako ste sodobne, a kondoma pa ne znate natakniti?
Zakaj te zanima njen razlog? Kaj pa, če je varala, pa mora to zakriti?

Škoda, da si nisi priskrbela pomirjevala že za danes. Bi ti pomagal preživeti to noč. Jutri pa v bolnici kar sama vprašaj in sem prepričana, da ti bodo takoj nekaj dali. Ne šparaj jezika in jih prosi za pomoč in če po posegu ne boš vredu jim to tudi povej in ne sili domov. Drži se.

Prosim, ne splavit, vedno se najde še druga pot. Poišči pomoč in pogumno!
Zarodek je človek, je tvoj otrok.

Za avtorico sicer ne vem, ampak poznam en drug primer in je bil popolnoma upravičen splav. Ženska je namreč zanosila z narkomanom in so ugotovili, da nekaj ne bo v redu z otrokom, pa je splavila. Edino pravilno. Kaj bi imela od tega, da se rodi invalid ali pa prizadet otrok.

Dobro razmisli preden se odpraviš o doma v ponedeljek. Naj bo to začetek in ne konec, ne umor lastnega otroka. Kajti točno to je, pa naj druge še tako pravijo da ni, ti boš živela s tem in nihče drug., ne one, ki te sedaj nagovarjajo, daj, daj, daj ubij otroka, saj nima duše, nima……. Avtorica, je bil tisti trenutek užitka vreden tega? Ženske, pa kje ve živite? Si mladoletna, posiljena? Ne? Kje je potem tvoj izgovor? Bo potem spet tako kot je bilo? Samo užitek, posledice lahko itak ubiješ?
http://www.zavod-zivim.si/ Pokliči prosim.

… nikoli se tu nobena ženska ne bi oglasila s tako intimnimi zadevami, če ne bi bila v stiski in najverjetneje v tem zosu bolj ali manj SAMA in NEGOTOVA.

Verjetno potrebuje vsaj kakšno toplo besedo, vzpodbudo. Kadar se nekdo tako oglasi, se oprijema zadnje bilke rešitve, za katero čuti da ni v splavu. Če se ženska zdaj tako sekira, kaj bo potem. Raje ne pomislim.

Prosim, pojdi jutri še do koga, ki mu zaupaš in se pogovori. Samo to.

Ne skrbi, prav si nardila. Od rojevanja 10x več žensk umre kot zaradi splava. Če ni pogojev, jih ni. Pa ne verskih fanatikov poslušat.

Ženske zakaj zagovarjate možnost izbire, zdaj pa tu eno pregovarjate? Očitno se je tako odločila, verjetno tudi po tehtnem premisleku, navsezadnje sama ve, kateri razlogi so za, kateri proti in kaj je pretehtalo. Samo ne modrovat zdaj, kako se vse uredit in kako je vse krasno, ne drži to vedno.
Mogoče veste, kako se počuti ob tem vašem pisanju, malo se zamislite, da ne boste navsezadnje imele ve tudi koga na vesti. Pa samo dobro ste hotele.

Aja, še to. Delali so anketo med tistimi, ki so splavile. So jih vprašali, ali jim je žal, da so splavile. 90 {04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} jih je reklo, da ne.

Potem so vprašali še tiste z otroki, če jim je žal, da majo otroke. Jih je dosti več reklo, da jim je žal, da majo otroke.

To seveda ni garancija zate, ampak samo tako za pomiritev in informacijo.

Eno zelo pametno misel sem prebrala nekoč, namreč, če mama ve, da ne more imeti otroka, je to treba spoštovati. Odločitev je res težka in nihče ne gre na splav kar tako, namesto na telovadbo.
Ne poslušaj vseh teh, ki ti nabijajo krivdo, nosečnost oz. dojenček je pač njihova travma.
Če ti veš, da je to prava pot, ji sledi.

New Report

Close