Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Rak Kako živeti z rakom? Rekonstrukcija z lastnim tkivom

Rekonstrukcija z lastnim tkivom

Januarja sem bila na konziliju za rekonstrukcijo dojke z lastnim tkivom.Rekli so mi, da je čakalna doba približno leto dni.
Kakšne so vaše izkušnje? Koliko prej te obvestijo?
Vem, da imajo kirurgi plastiki različne čakalne dobe.Kako naj zvem, kdaj približno pridem na vrsto in koliko jih je pred mano?
Hvala za vse odgovore!

Najbolje, da pokličeš.
Jaz sem dobila datum po pošti dva meseca nazaj…najprej sem bila na konziliju lansko leto avgusta in nato še januarja. Rekonstrukcijo bom imela oktobra. Eno mojo znanko so klicali en mesec prej, da imajo prosti termin poleti, da je ena odpovedala in če hoče ali pa potem jeseni, če bi zavrnila…..seveda se je takoj odločila, da gre.. S tem, da je ona imela ekspander in nato vloženo lastno tkivo.

Jaz sem se odločila, da bom tukaj na forumu opisala kako izgleda rekonstrukcija, potek, zapleti…vse.

Hvala za informacije, bom poklicala.

Oj Mici, oktober je pred vrati, torej si skoraj dočakala “prenovo”. Za Novo leto boš lahko že veselo plesala z izzivalnim dekoltejem. (malo heca) Fino je, da greš sedaj, ko ni več vroče in boš lažje prenašala oklep čez trebuh in joške – pooperacijski nedrček in hlačke. Vsekakor naj ti ne bo žal denarja za kvaliteten nedrček. Ravnokar sem si ogledala Liscin program in je super. Ko sem bila jaz na rekonstrukciji ga še ni bilo in smo si morale pomagati z raznimi športnimi modrci, hlačke pa so nam po meri naredile fizioterapevtke. Priporočam pa ti, da že s seboj v bolnico vzameš Cubitan beljakovinske napitke – za vsak dan enega, ki zelo pomagajo pri celjenju.

Torej čakamo tvoja poročila in držimo pesti, da ti ne bo treba pisati o zapletih. Po novem letu pa ne pozabi pobarati zdravnika za priporočilo za Dobrno, ki ti po rekonstrukciji pripada.

Oj Mici, oktober je pred vrati, torej si skoraj dočakala “prenovo”. Za Novo leto boš lahko že veselo plesala z izzivalnim dekoltejem. (malo heca) Fino je, da greš sedaj, ko ni več vroče in boš lažje prenašala oklep čez trebuh in joške – pooperacijski nedrček in hlačke. Vsekakor naj ti ne bo žal denarja za kvaliteten nedrček. Ravnokar sem si ogledala Liscin program in je super. Ko sem bila jaz na rekonstrukciji ga še ni bilo in smo si morale pomagati z raznimi športnimi modrci, hlačke pa so nam po meri naredile fizioterapevtke. Priporočam pa ti, da že s seboj v bolnico vzameš Cubitan beljakovinske napitke – za vsak dan enega, ki zelo pomagajo pri celjenju.

Torej čakamo tvoja poročila in držimo pesti, da ti ne bo treba pisati o zapletih. Po novem letu pa ne pozabi pobarati zdravnika za priporočilo za Dobrno, ki ti po rekonstrukciji pripada.[/quote]

Hej,

Hvala za napotke, si me prav razveselila s sporočilom :), definitivno grejo beljakovinski napitki z mano, ker mi je tista hrana v UKC zanič.
Ja moderc bom kupila in nato terjala Zzzs…..je v pripravi predlog, da bo to kril Zzzs, baje bo do konca leta sprejeto….sedaj pa račun s podatki in potrdilo kirurga treba vložiti in dobiš povrnjen denar…..imam pa kar nekaj športnih nedrčkov že tako ali tako….bodo za kasneje, ko se bo vse zacelilo.

Se spomniš koliko časa si nodila kompresijske hlačke in nogavice. Si nogavice dajala vsak dan gor dol. Ene dobim v bolnici, druge bom kupila.

Moja cimra iz onkota je bila operirana dva meseca nazaj ekspander in nato lastno tkivo in je dobila toplice zavrnjene, seveda bom jaz vseeno vložila z zdravnico.

Ja za novo leto bo že globok dekolte in pokončna drža 😉

Glede toplic – zavrnjeno dobiš, če si v zadnjih X (ne vem točno koliko) letih zdraviliško zdravljenje že koristil zaradi iste bolezni.

LolitaM hvala….ja sem malo pobrskala…..pripada 1x na dve leti zaradi iste bolezni.
Prej sem koristila zaradi operacije dojk, sedaj bom pa zdravnici rekla, da napiše zaradi operacije trebuha…bomo videla potem, probala bom vseeno, no bi bilo čist fino 🙂

Oj Mici, oktober je pred vrati, torej si skoraj dočakala “prenovo”. Za Novo leto boš lahko že veselo plesala z izzivalnim dekoltejem. (malo heca) Fino je, da greš sedaj, ko ni več vroče in boš lažje prenašala oklep čez trebuh in joške – pooperacijski nedrček in hlačke. Vsekakor naj ti ne bo žal denarja za kvaliteten nedrček. Ravnokar sem si ogledala Liscin program in je super. Ko sem bila jaz na rekonstrukciji ga še ni bilo in smo si morale pomagati z raznimi športnimi modrci, hlačke pa so nam po meri naredile fizioterapevtke. Priporočam pa ti, da že s seboj v bolnico vzameš Cubitan beljakovinske napitke – za vsak dan enega, ki zelo pomagajo pri celjenju.

Torej čakamo tvoja poročila in držimo pesti, da ti ne bo treba pisati o zapletih. Po novem letu pa ne pozabi pobarati zdravnika za priporočilo za Dobrno, ki ti po rekonstrukciji pripada.[/quote]

Hej,

Hvala za napotke, si me prav razveselila s sporočilom :), definitivno grejo beljakovinski napitki z mano, ker mi je tista hrana v UKC zanič.
Ja moderc bom kupila in nato terjala Zzzs…..je v pripravi predlog, da bo to kril Zzzs, baje bo do konca leta sprejeto….sedaj pa račun s podatki in potrdilo kirurga treba vložiti in dobiš povrnjen denar…..imam pa kar nekaj športnih nedrčkov že tako ali tako….bodo za kasneje, ko se bo vse zacelilo.

Se spomniš koliko časa si nodila kompresijske hlačke in nogavice. Si nogavice dajala vsak dan gor dol. Ene dobim v bolnici, druge bom kupila.

Moja cimra iz onkota je bila operirana dva meseca nazaj ekspander in nato lastno tkivo in je dobila toplice zavrnjene, seveda bom jaz vseeno vložila z zdravnico.

Ja za novo leto bo že globok dekolte in pokončna drža ;)[/quote]

Se oproščam za zamudo, a sem bila odsotna. Kolikor se spominjam, sem nogavice nosila še cca tri tedne dokler sem si dajala injekcije fragmina ali heparina. Na vrhu nogavice je silikonski trak, ki drži nogavico, mene je pa prav hinavsko ožgal – alergija na silikon in sem komaj čakala, da se jih rešim. Sem jih pa nosila noč in dan razen, ko so mi jih oprali. So pa zelo hitro suhe, tako da ne vem, če ima smisel kupovati še ene.
Dosti več časa pa sem nosila kompresijske hlačke. Sigurno dva do tri mesece pa še potem sem večkrat oblekla elastične hlačke za oblikovanje postave. Jaz sem se dobro počutila v njih in me niso motile, poznam pa gospo, ki ni videla trenutka kdaj jih bo lahko slekla.

Kar pa se toplic tiče, sem nalašč napisala, da se pogovarjaj po novem letu, ko bo že leto 2016 in približno dve leti po tvoji prvi operaciji. Se pa naknadna rekonstrukcija z lastnim tkivom smatra kot samostojna operacija, ki zahteva ponovno razgibavanje ramenskega obroča, ti pa se vsekakor sklicuj še na limfidem po prvi operaciji.

Hvala , Žedalaskozi.
A potem se tiste injekcije dajejo samo tri tedne, ne tri mesece?
Ali te je bilo kaj strah operacije ali kakšnih zapletov?
Mene je vseeno malo strah, kaj če se reženj ne prime, oziroma odmre? Ali pa kakšna embolija?
Sicer še nisem slišala za take primere, do sedaj so se vse pohvalile…
Žedalaskozi, koliko časa po konziliju pa si bila na vrsti za operacijo?
Hvala ti za vse odgovore in karkoli boš napisala!

Hej,

Hvala za napotke, si me prav razveselila s sporočilom :), definitivno grejo beljakovinski napitki z mano, ker mi je tista hrana v UKC zanič.
Ja moderc bom kupila in nato terjala Zzzs…..je v pripravi predlog, da bo to kril Zzzs, baje bo do konca leta sprejeto….sedaj pa račun s podatki in potrdilo kirurga treba vložiti in dobiš povrnjen denar…..imam pa kar nekaj športnih nedrčkov že tako ali tako….bodo za kasneje, ko se bo vse zacelilo.

Se spomniš koliko časa si nodila kompresijske hlačke in nogavice. Si nogavice dajala vsak dan gor dol. Ene dobim v bolnici, druge bom kupila.

Moja cimra iz onkota je bila operirana dva meseca nazaj ekspander in nato lastno tkivo in je dobila toplice zavrnjene, seveda bom jaz vseeno vložila z zdravnico.

Ja za novo leto bo že globok dekolte in pokončna drža ;)[/quote]

Se oproščam za zamudo, a sem bila odsotna. Kolikor se spominjam, sem nogavice nosila še cca tri tedne dokler sem si dajala injekcije fragmina ali heparina. Na vrhu nogavice je silikonski trak, ki drži nogavico, mene je pa prav hinavsko ožgal – alergija na silikon in sem komaj čakala, da se jih rešim. Sem jih pa nosila noč in dan razen, ko so mi jih oprali. So pa zelo hitro suhe, tako da ne vem, če ima smisel kupovati še ene.
Dosti več časa pa sem nosila kompresijske hlačke. Sigurno dva do tri mesece pa še potem sem večkrat oblekla elastične hlačke za oblikovanje postave. Jaz sem se dobro počutila v njih in me niso motile, poznam pa gospo, ki ni videla trenutka kdaj jih bo lahko slekla.

Kar pa se toplic tiče, sem nalašč napisala, da se pogovarjaj po novem letu, ko bo že leto 2016 in približno dve leti po tvoji prvi operaciji. Se pa naknadna rekonstrukcija z lastnim tkivom smatra kot samostojna operacija, ki zahteva ponovno razgibavanje ramenskega obroča, ti pa se vsekakor sklicuj še na limfidem po prvi operaciji.[/quote]

Hvala ti za odgovore, potem pa ne bom kupila dodatnih nogavic, moderček bom pa kupila dodatnega, le takega, ki ga bom še kasneje nosila in se spredaj zapenja.

Od operacije bo 2 leti februarja…pa saj mi bo zdravnica svetovala.

Evo še dva tedna 🙂

Ja, če se prav spominjam sem dobila ob odhodu iz bolnišnice recept za dve škatli Fragmina s po 10 injekcijami, torej če prištejem še tistih sedem dni v bolnici je to skoraj 4 tedne. Zdravila s protitrombotičnim delovanjem, ki preprečujejo nastajanje strdkov se uporabljajo v času, ko bolnik miruje in je nevarnost nastanka strdkov povečana, s pričetkom gibanja pa se nevarnost bistveno zmanjša in ga zato zdravniki predpisujejo le še preventivno. Na čas jemanja, ki je lahko od enega tedna do več mesecev pa prvenstveno vpliva vrsta operacije. Če se ne motim je najdaljša pri operaciji zamenjave kolena.
Na konziliju sem bila jaz junija in je bila tudi takrat čakalna doba cca 1 leto, a sem imela srečo, da je pacientka, ki bi morala biti operirana po programu konec oktobra odpovedala operacijo, jaz pa sem se morala praktično v štirih dneh odločiti za poseg in pridobiti potrebne izvide. Bilo je malo frke, a se je izplačalo.
Sem pa jaz pred rekonstrukcijo kar nekaj let nosila prsno protezo. Dokler nisem začela razmišljati o rekonstrukciji, mi sploh ni bila moteča, po odločitvi za pa nisem mogla dočakati trenutka, ko se je bom znebila. Tako da je bila rekonstrukcija zaželjena in težko pričakovana. Na morebitne možne zaplete sploh nisem pomislila. Edini pomislek pri meni je splošna narkoza saj mi krade spomin in sem se morala odločiti kaj mi je bolj pomembno. Vsekakor pa, če bi se morala še enkrat odločati, sem brez pomisleka za.
In če si na operacijo odstranitve dojke MORALA za ohranitev zdravja in življenja, glej na rekonstrukcijo kot nekaj kar HOČEŠ in bo bistveno pripomoglo k pozitivni samopodobi in s tem kvaliteti življenja.

O kako si ti prijazno to napisala…res hvala za vse informacije 🙂
Ja definitivno komaj čakam, da zabrišem to protezo nekam, ker me moti in mi ni čisto nič udobna.

Pred enim mesecem sem imela rekonstrukcijo z lastnim tkivom.Vse je potekalo v redu, po enem tednu sem šla domov, počivala, vsak dan dobila eno injekcijo.S katerimi sem zdaj končala.
Kompresijske nogavice sem vrgla čez rame in so letele kakih 200 km stran od mene.So mi bile zelo zoprne.Zarezovale so se mi v noge ali pa so mi stalno lezle dol, me včasih tudi grizle in pikale.Zoprno do konca!
Celi se mi v redu, včasih čutim nekakšen pritisk v novi dojki, včasih je vse v redu, spim pa še z dvema blazinama malo višje.Avtomobila še ne vozim, še ne upam.Včasih me boli hrbtenica.

Ali mi lahko poveste tiste z izkušnjami, kdaj ste začele voziti avto, z masažo nove dojke, s čim ste se namazale, s katero kremo, kdaj ste postale fit?
In kako je potem s kopanjem , kdaj greš npr, .lahko v bazen, kako je na morju?Ste dobile navodila, se je treba česa bolj paziti? Je možno, čeprav je sedaj vse v redu, da kasneje pride še do kakšnega zapleta?
Hvala vsem za dragocene informacije !

Odgovora ni bilo, ker nobena ni opazila.Avto že previdno vozim, pa vsak dan sem bolj fit.Česar pa še ne vem, bom vprašala zdravnika na kontroli.

New Report

Close