Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Kako do očal na recept

Kako do očal na recept

V vednost vsem, ki nosite očala in v izogib napačnim informacijam, kako je potrebna napotnica in podobno:
https://www.zps.si/index.php/osebna-nega/broure/6917-brosura-kako-do-ocal-na-recept

Seznam optikov, ki imajo pogodbo z ZZZS:
https://www.zps.si/index.php/osebna-nega/ocala-na-recept/6983-z-narocilnico-do-optika-pogodbenega-dobavitelja

Če zadeve “ne štimajo”:
https://www.zps.si/index.php/osebna-nega/zavarovanje-in-pravice-pacientov/7495-pregled-za-ocala-7-8-2015

jep, zdravstvo ti krije očala za 40 evrov
zdaj pa pojdi po optikah in poglej, kaj za ta denar dobiš 🙂
pirpodne 🙂

Kdor z malim zadovoljen ni, velikega vreden ni.

Kdor z malim zadovoljen ni, velikega vreden ni.[/quote]

zaradi mene nosi ti tiste pirpodne, jaz vem, koliko sem vredna in kaj si lahko in hočem privoščiti…
in očala so stvar, pri kateri pač ne šparam….
zato pa imam potem okvirje take, da mi res pašejo na obraz in tanka stekla. pri mojih cilindrih in razno raznih dioptrijah

Jih ne kupujem v slo. Dam manj kot 100 e za očala in so res top šit 🙂

Ni res, da dobiš na recept le 40€.
Zdravstvo ti, da neko vsoto glede na dipotrijo. Recimo meni dodajo 200€, kar pa še daleč ni dovolj za moja očala.

Pa nikoli nisem imela težav, da ne bi dobila recepta za očala.
Res pa je, da če ga danes dobiš, čez en mesec hočeš pa drugega, to pa res ne gre. Na dve leti ga dobim.

Kdor z malim zadovoljen ni, velikega vreden ni.[/quote]

zaradi mene nosi ti tiste pirpodne, jaz vem, koliko sem vredna in kaj si lahko in hočem privoščiti…
in očala so stvar, pri kateri pač ne šparam….
zato pa imam potem okvirje take, da mi res pašejo na obraz in tanka stekla. pri mojih cilindrih in razno raznih dioptrijah[/quote]

Kaj se pa potem preseravaš tukaj? Državna pomoč je namenjena tistim, ki si ne morejo privoščiti očal ter krije res najbolj enostavna očala.

Ja res je zato pa mam armanijeve in sem dala skor 400 evrov in so top.

Tebi se pa na daleč vidi, da nimaš pojma glede očal :).


mah itak ima skoraj vsaka optika sodelovanje z nekim oftalmologom, ki ti napiše recept, ki ga potem v optiki direktno vnovčiš in ti priznani znesek pač odbijejo od cene za očala.
ti pa pripada na dve leti. samo če se ti vmes dioptrija spremeni, to pač ni preseravanje… in moraš pač plačat.

ps
nimam armanijevih, so pa okvirji dolce & gabbana 😛


mah itak ima skoraj vsaka optika sodelovanje z nekim oftalmologom, ki ti napiše recept, ki ga potem v optiki direktno vnovčiš in ti priznani znesek pač odbijejo od cene za očala.
ti pa pripada na dve leti. samo če se ti vmes dioptrija spremeni, to pač ni preseravanje… in moraš pač plačat.

ps
nimam armanijevih, so pa okvirji dolce & gabbana :P[/quote]

Preseravanje ni kakšna očala nosiš, preseravanje je to razlagati v temi, ki je namenjena ljudem, ki nimajo toliko. Sram te bodi.

Ko, se mi je dioptrija hitro spreminjala, sem pa dobivala očala po potrebi in jih sploh ni bilo nič doplačat. Verjetno je bila meja 1 leto, ker se spomnim, da sem imala vsako leto nova očala pa nikoli ni bilo treba nič doplačat. Od kar se je dioptrija kolikor toliko ustalila pa imam na dve leti. Če jih polomim, je to moja krivda, ne dobim recepta.
Res pa je, da je 200€, kolikor dajo, dosti premalo.


mah itak ima skoraj vsaka optika sodelovanje z nekim oftalmologom, ki ti napiše recept, ki ga potem v optiki direktno vnovčiš in ti priznani znesek pač odbijejo od cene za očala.
ti pa pripada na dve leti. samo če se ti vmes dioptrija spremeni, to pač ni preseravanje… in moraš pač plačat.

ps
nimam armanijevih, so pa okvirji dolce & gabbana :P[/quote]

Preseravanje ni kakšna očala nosiš, preseravanje je to razlagati v temi, ki je namenjena ljudem, ki nimajo toliko. Sram te bodi.[/quote]

Glede na to, da ji zdravstvo da le 40€, če je to res seveda, ima zelo nizko dioptrijo in zato se preserava.

Se ne strinjam, po mojem mnenju je preseravnje povezano s karakterjem.

Seveda, preseravanje je vedno pokazatelj karakterja :).

Preseravanje ni kakšna očala nosiš, preseravanje je to razlagati v temi, ki je namenjena ljudem, ki nimajo toliko. Sram te bodi.[/quote]

Glede na to, da ji zdravstvo da le 40€, če je to res seveda, ima zelo nizko dioptrijo in zato se preserava.[/quote]
ja, imam nizko dioptrijo, ampak kaj ti pomaga dioptrija, če pa imam še cilinder gor, pa če imam zaradi visoke dioptrije na enem očesu iz otroštva eno oko nefunkcionalno, kljub temu, da je dioptrija kao nizka???
z levim očesom si na blizu praktično ne morem pomagat.

in oprostite, da sem omenila dejstvo, da si lahko privoščim malo več za svoj denar. nihče od vas mi ne bo dal nič poleg. rezervnih oči pa tudi nimam.

Nobenega ne zanima kaj počneš s tvojim denarjem, zato se temu reče preseravanje…

Ne flancaj neumnosti no. Če imaš nizko dioptrijo, ti stekel oz. leč ni potrebno tanjšati. Kar pomeni, da so samo steklca lahko za 300€ cenejša kot pri nekomu, ki ima visoko dioptrijo.
Nekdo z visoko dioptrijo mora dati tanjšati stekla oz. leče in to kar nekaj stopenj, zato so samo stekelca po 300 in več € pa se ni treba prav nič preseravat.
To kar pa ti piše pa ja, to pa je preseravanje.

pa saj ne moreš verjet, kake tečnobe ste tu gor.
ok, imam očala za 200 evrov z okvirji DG vred, ful se preseravam z njimi, dajte mi bit še malo fauš no

Namen moje objave je bil posredovati nasvete, kako brezplačno do pregleda pri oftalmologu oziroma do recepta za očala in seveda tudi do brezplačnih očal. Za tiste, ki to želijo in potrebujejo.
In res ne vem, zakaj se takoj najde kdo, ki mora vse skritizirat ali pa se hvalit, kako nosi očala za nekaj 100 evrov (bistvo očal je pa itak, da dobro vidiš, ne pa če so armani al pa dolče banana…).

Okvirji dobrih znamk so čisto poceni (cca 100€) v primerjavi z brušenjem in tanjšanjem leč. To stane najmanj 140€ po leči. Leče premium stanejo še bistveno več.

New Report

Close