Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Rojstni dan samo še preko fejsbuka

Rojstni dan samo še preko fejsbuka

Vsake toliko me FB opozori da ima ta in ta danes rojstni dan. Tej osebi se tisti dan usuje na desetine čestitk. Te čestitke so plehke in neosebne. Večinoma samo prisiljen “vse najboljše” in pika. Tudi sama sem pred časom imela objavljeno kdaj imam rojstni dan, kar nekaj kolegov in znancev mi je takole suhoparno voščilo. Ko sem pred tremi leti ukinila to objavljanje rojsnega dneva, koliko se jih je še spomnilo name??? NITI EDEN. Niti eden sam se ni spomnil da imam rojstni dan, niti najbližji “prijatelji”. Toliko o tem, koliko komu resnično pomeniš. Ali tudi vi voščite osebi samo zato, da bi bili lepi pred drugimi, ali zato ker vam ta oseba res nekaj pomeni??
Prenehajte s to plehkostjo. Zapomnite si rojstne dneve, vsaj najbližjih in pridite voščit osebno!

Zadostuje mi, da mi voščijo samo najbližji.Zame je to dovolj.

A ti to, koliko nekomu pomeniš, opredeljuješ s tem, ali se spomni na tvoj rojstni dan? Meni je dosti več vredno, če me nekdo pokliče kar tako, češ da bi rad klepetal z mano.

nova
Uredništvo priporoča

ja, jaz sem imela objavljen RD na FB in ja, takrat so mi voščili vsi živi, večina kar tak…
in sem to ukinila

ampak še vedno dobivam voščila… od tistih, ki vejo, brez, da jih na to kdo spomni.

Rajši imam tri iskrene čestitke kot pa 200 preko fb.

in ja, marsikomu pa to veliko pomeni- koliko je priljubljen, kako ga imajo ljudje radi itd. podobno kot z lajkanjem slik.

Pomisli sama pri sebi koliko rojstnih dni od drugih pa se ti spomniš brez fb opozorila?Jaz naprimer se spomnim samo od res najbližjih svojcev,od vseh prijateljev pa moram priznati da ne pa jih imam veliko ki mi res veliko pomenijo in tudi ne pričakujem od njih da si bodo mojega zapomnili zato mi je to opozorilo na fb res super in sem vesela res vsake čestitke ki jo dobim še posebej od meni dragih ljudi a od kakšne sošolke iz oš,ki je nisem videla niti se slišala z njo že 15 let njeno “suhoparno”voščilo kakršnokoli že je nepomeni nič.

Avtorica, ko te berem, je pa tako kot bi jaz napisala. Cel kup čestitk na FB, ko sem odstranila podatke, mi ni voščil nihče. Razen mame, osebno.
Želela bi si kake čestitke za RD, amapk ne dobim nobene. Tiste prek FB me pa ne zanimajo.
Ok, saj ok, če na FB vidiš, da ima nekdo RD. Ampak, če ti oseba res kaj pomeni, ga pokličeš, se oglasiš ali vsaj nek osebni mail napišeš. Tisto plehko pisanje na zid pa meni prav nič ne pomeni.
Nočem pisat voščil na FB. Če vidim, da ima nekdo RD pa mi ta oseba kaj pomeni, v glavi pa nisem imela, da ima RD, ga pokličem in voščim. Na zid pa ne pišem.

Meni se pa ne zdi nič moteče, če nekdo napiše “vse najboljše” na moj FB zid. Kaj bi pa ti še rada – da ti našteje vse svoje želje in zasede pol zidu, da ti bo izkazal dovolj veliko prijateljstvo? Imate pa probleme, joj. Ko boš ločila FB od realnega življenja, se te kaj takega ne bo več dotaknilo. Če ti pa v življenju nihče ne vošči brez predhodnega opozorila na FB, bi se pa jaz malo zamislila sama nad sabo. Moji najbližji prijatelji vedo kdaj imam jaz rojstni dan tudi brez opozorila. Popolnoma pa razumem, da si kolegi tega podatka na zapomnijo, tako kot si jaz ne zapomnim rojstnega dneva od vseh znancev in mi je opomnik na FB kar praktična zadeva za te stvari.

Jaz na FB nimam objavljenega datuma rojstva zato preko FB niti ne dobim čestitk. Vesela pa sem tistih osebnih ali pa preko telefona. In ja tudi jaz voščim samo tistim prijateljim in sorodnikom na katere se spomnim brez FB in ki mi kaj pomenijo. Je pa res da za kakšnega pa tisti dan ne napišem voščila pa ga potem pokličam kak dan ali dva kasneje.

Kakšno voščilo pa si ti želiš? Tako z neskončnim cmokanjem in darilom v višini najmanj 50€?

Imam objavljen datum na FB in mi vošči cela množica. Tisti, s katerimi smo v bolj tesnih odnosih, mi voščijo preko sms, me pokličejo ali pa preko privat sporočil na FB. Množica suhoparnih voščil me ne moti, niti me ne veseli, se pa na vsako posebej zahvalim – iz vljudnosti.
Osebno mi je fajn, da so na FB objavljeni datumi RD, ker v današnji naglici pozabim tudi na svoj, kaj šele na RD koga drugega. Tako pa me vsaj FB opomni. No, zdaj s pametnimi telefoni so objave datumov s FB povezane tudi na telefonski opomnik, ampak spet – izvirajo iz FB.

Ma, glej, ljudje vejo, da imajo napisane rojstne dneve na fb in se na to zanašajo. Prej so jih imeli pa napisane v telefonu ali koledarju, no, če imajo fb povezan na koledar in telefon, imajo to še vedno.

V glavi imaš rojstne dneve sovvoje družine in še par ljudi, pa še to samo, če se ne rodijo vsi približno na isti datum. Jaz recimo v otroštvu nikoli nisem bila ČISTO ziher, ali ima rojstni dan moja babica ali ena od boljših prijateljic v šoli – ena je imela roj. dan 1. februarja, druga pa 2. Še zdaj ne bi dala roke v ogenj …

In večina olikanih ljudi vošči, če vidi, da imaš rojstni dan. Meni se je že zgodilo, da mi je voščila kakšna uradnica, ko je iz formularja videla, da imam tiste dni rojstni dan. A me je motilo, ker se ni spomnila sama? Ne, bila sem veselo presenečena.

Druga stvar (ki se meni dogaja, zato govorim iz osebnih izkušenj) je pa lahko, da sicer točno veš, kdaj ima kdo rojstni dan, samo nisi čisto na tekočem z datumi in misliš, da bo npr. 23. september šele jutri ali pa da je bil že včeraj, ali se pa samo megleno zavedaš, da je september. Tudi takšni obstajamo. Ne pove nič o našem odnosu do vas, samo o našem odnosu do koledarja.

Meni je pa čisto dovolj, če mi nekdo napiše samo Vse najboljše. Ne rabim celega spisa. Vsaj toliko je tej osebi do mene, da si vzame par sekund. Bolj me užali, ko ljudje ignorirajo moj rojstni dan čeprav visijo cel dan a FB in vem, da vidijo tisti opomnik.

Imam FB, pa sem rojstni dan dala ven, ker čestitk množice ljudi, ki mi niso nič, ne rabim. Imam ogromno stikov bivših sošolcev in ljudi iz okvira moje službe … Kaj bom z njihovimi čestitkami?
Čestitke od ljudi, ki mi nekaj pomenijo, dobim vedno in samo te štejejo. FB čestitke in celo želje, da bi jih dobil, so pa plehkost serijsko. Če že pošljem prek FB, gre na privat, ne pa “glejte me, čestitala sem!”

Tudi jaz sem dala datum stran iz podobnih razlogov. Val čestitk od ljudi, s katerimi drugače med letom ne spregovoriš niti besede. Pa ubistvu me ne moti gesta kot sama, seveda sem vsake čestitke vesela. A po drugi strani mi je res absurdno.

Mi je pa jasno, da se večina zanaša na fb, sploh tisti, ki si nikoli niso ravno trudili zapomniti datumov, zato me sedaj vsaka čestitka, ki ni od mame ali sestre, pozitivno preseneti. Jaz imam memoriziranih približno 20 rojstnih datumov sorodnikov in 10 prijateljev. Pa vem, da sem v veliki manjšini.

sem imela eno leto, potem sem ukinila, iz razlogov, ki ste jih že omenili. so mi pa nejasni tisti, ki voščijo “vse naj”. kaj naj?? najboljše? najgrše? najhujše?

No, saj mi je jasno zakaj nekateri nočete voščit. Ker se vam zdi brezveze in plehko. Jaz pač nisem takšnega mnenja in rada vsaj čestitam ampak zdaj tudi jaz ignoriram tiste, ki razmišljajo tako. Nočem jih več motit s svojo čestitko. To jim je moje darilo za rojstni dan heh.

Če se s temi ljudmi sploh ne pogovarjate in jim tudi nočete čestitat, zakaj jih sploh imate na FB??? Za zbiranje lajkov in prijateljev? Jaz takšne duhove odstranim in imam posledično bolj ožji izbor FB prijateljev. Zato me to ignoriranje zelo užali.

Ne eno ne drugo, večinoma zato, ker so me dodali oni in sem sprejela iz vljudnosti, ker se pač iz nekega obdobja poznamo. In kdo ve kdaj pride kakšna obletnica valete, ko se je treba zorganizirat, pa če kdaj kdo kaj specifičnega rabi in te lahko kontaktira na privat.

Tudi firbcam po njihovih profilih ne, dobro enkrat že, potem se pa od njihovih objav odjavim.

Ne eno ne drugo, večinoma zato, ker so me dodali oni in sem sprejela iz vljudnosti, ker se pač iz nekega obdobja poznamo. In kdo ve kdaj pride kakšna obletnica valete, ko se je treba zorganizirat, pa če kdaj kdo kaj specifičnega rabi in te lahko kontaktira na privat.

Tudi firbcam po njihovih profilih ne, dobro enkrat že, potem se pa od njihovih objav odjavim.[/quote]

Brezveze, če se potem takoj odjaviš.

Kot sem rekla, večinoma so ljudje iz preteklosti ali službe, s katerimi smo se poiskali, mogoče kdaj spet počvekali in to je to. Jaz lajkam ne, očitno sklepaš po sebi. Najbolj debilna aktivnost na FB je prav lajkanje, za tem pa množične čestitke za rojstni dan. Zato se mi je FB zagabil in sem večinoma prešla že na druge komunikacijske kanale, ki so bolj zasebni, še vedno pa komot.

New Report

Close