Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Knjige o nosečnosti

Knjige o nosečnosti

Zdravo,
mlade mamice, nosečnice in ostale … 😉 prosim za kak nasvet, glede literature o nosečnosti. Je kakšna fina knjiga, ki se jo splača prebrati, obstaja kakšna literatura, ki vam je pomagala in vam prišla prav … karkoli. Situacija je namreč taka,da sem zaradi rizične nosečnosti doma, bolj ali manj ležim in bi rada prebrala kaj pametnega 😉 Šla sem v knjižnico, literatura, ki je na voljo je precej zastarela, letniki 1970, 1980, nekaj novejših a nič takega. Knjigarne ponujajo ogromno literature a večinoma tujih avtorjev, prilagojeno ameriškemu trgu … skratka, našla sem ogromno stvari a hkrati nič. Ima kdo kak preverjen predlog? Zelo bi bila vesela nasveta v smislu “Jaz sem prebrala to in to in mi je bilo super ker … ” Stokrat hvala.

ne vem, no, a 30 let nazaj so nosečnice počele nekaj čisto drugega, kot danes???
nosečnost je verjetno trajala 15 mesecev, rodile so pa slončka, ker to, kar lahko tam piše, je ja že čisto zastarelo.
v ameriki je bit noseča tudi nekaj čisto kontra?

če imam kak nasvet, je to
beri kaj takega, da boš v tem uživala in nehaj travmirat

V poplavi knjig je moja hčerka najraje posegala po knjigi, ki sem jo ohranila iz časa
moje nosečnosti in je letnik 1987. Kaj misliš, da smo takrat drugače negovali in
vzgajali? Ko smo po dolgih letih v hišo dobili dojenčka samo kaj hitro ugotovili, da je
še vedno najbolje ravnati po občutku in zdravem razumu. Kaj vse se danes pri dojenčku
“ne sme”, kar se je pred leti “smelo” in obratno. Sama sem si iz te knjige najbolj zapomnila
misel avtorja, ki je napisal, da so psihologi in razni terapevti najslabši vzgojitelji svojih otrok.
Tako, da tudi v tem novodobnem svetu še vedno velja, da je najbolje delati in vzgajati po zdravi
pameti.

Slovenska je Izziv poroda, zelo fajn, konkretna, s primeri, ena redkih, ki ne teoretizira in hkrati ni pocukrana.

Zame in za moje tri otroke ZAKON in daleč najbolj uporabna knjiga Materinstvo in dojenje iz srca….Ksenija Šoster Olmer…

.mi je prihranila nešteto skrbi in je eden od bistvenih razlogov, da imam tri nadpovprečno zdrave otroke….

toplo priporočam, če se jo še kje dobi….jaz je žal nisem dobila nazaj, ko sem jo posodila …

Ups, mislim da je pravi naslov Dojenje in materinstvo iz srca….avtorica je pa tudi mati treh otrok …in piše iz izkušenj…

Hvala, narobe razumete. Brati 30, 40 let stare knjige in brati neke ameriške nerealne zadeve se mi zdi nesmiselno. Neuporabno, neaktualno, zastarelo … recimo v eni knjigi iz 1974 piše, da se za ženske, ki do 25 leta ne zanosijo, kljub temu da živijo v partnerski skupnosti, priporoča psihološka obravnava, saj je nosečnost v starejši dobi rizična. To je za mene zastarela informacija. Kaj naj s tem počnem. V eni tuji knjigi piše, da je nega otrok izključno materina domena, ker otrok očeta ne sme jemati kot objekta nege ampak kot objekt avtoritete … skratka ogrooomno kr nekih nebuloz, ki mi ne koristijo. Zato sem mislila, realne izkušnje, če mi lahko katera kaj svetuje, svetuje kaj KONKRETNEGA, ne pa da pišete o rojevanju nekih slončkov in podobno. Prosim vas. Hvala.

Izziv poroda
Dojenje in materinstvo iz srca
Suuper, hvala bom pogledala. Za tole drugo pa prvič slišim. Hvala 😉

Najbolj informativna mi je bila knjiga avtorjev Klinike Mayo “Vse o nosečnosti in otrokovem prvem letu”,notri sem dobila čisto vse “strokovno-tehnične” podatke, ki so me zanimali.

Kar se pa tiče doživljanja materinstva, dojenja in teh emocionalnih reči, je pa res zelo dobra Dojenje in materinstvo iz srca.

Potem pa je bila še ena knjižica, ki je imela fantastične slike (skoraj po tednih), o razvoju otroka, ampak spet ne vem naslova, bila je novejša in taka malo futuristična, ampak res, za vizualno percepcijo odlična.

Če le lahko, pojdi na kakšno srečanje LLL. Boš dobila odlične informacije. Poglej na net kdaj imajo srečanja.

Tudi jaz imam MAYAO CLINC vSE O NOSEČNOSTI …
IN Nosečnost-vpr.in odg. od Mladinske knjige

Obilo tovrstne literature imaš navedeno na portalu iskreni.net

Oo super hvala vsem, mam kaj za guglat in iskat celo popoldne. Hvala.

New Report

Close