Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Gibala/Gibalni sistem Revma Sulfasalazin in Celebrex (dolgoročno jemanje in uživanje alkohola) + naravna zdravila

Sulfasalazin in Celebrex (dolgoročno jemanje in uživanje alkohola) + naravna zdravila

Pozdravljeni,

stara sem 22 let in julija letos so mi postavili diagnozo Spondiloartritis, HLA B27 pozitivna. Sprva mi je revmatolog želel predpisati zdravilo Methotrexat ampak sem zdravljenje s tem zdravilom zavrnila zaradi stranskih učinkov, ki so pri mladih osebah še večji. Na koncu sem dobila kombinacijo zdravil Sulfasalazina in Celebrexa. Stanje se mi je tekom teh dveh mesecev izboljšalo. Bolečine so še vedno prisotne ampak primerjati se ne morejo z bolečinami pred nekaj meseci.
Naslednja vprašanja so za osebe, ki imajo izkušnje s temi zdravili. Imam kar nekaj vprašanj na katera si ne vem sama odgovoriti, niti poiskati na internetu, zdravniki pa niso enotni glede odgovora na moje vprašanje.
Moja vprašanja so:
1. Ali je jemanje zdravil dolgoročno ali je možna prekinitev z zdravljenjem? Ker sem z zdravili začela pri mladih letih me zelo skrbi, da bi tablete morala uživati celo življenje. Vsi vemo, da uživanje kakršnega koli zdravila prinaša tudi negativne stvari za sabo, kljub pozitivnim učinkom.
2. Ali je uživanje alkohola nevarno v kombinaciji s Sulfasalazinom in Celebroxom? To vprašanje sem postavila revmatologu in osebnemu zdravniku. In to vprašanje mi je zelo nerodno postaviti, ker ne želim dati vtisa da brez alkohola ne gre, ampak ob posebnih priložnostih, zabavah je vedno prisoten alkohol in želim biti 100% prepričana ali je za mene varno uživanje alkoholne pijače ali ne. Revmatolog mi je seveda odsvetoval, osebni zdravnik mi je pa povedal, da naj spijem toliko da ne bom ležala pod mizo (ha-ha). No torej dva čisto drugačna odgovora. Zato sprašujem vas, kakšno znanje, izkušnje imate s tem?

Med tem obdobjem zdravljenja sem nekoliko spremenila tudi prehrano. Izogibam se predvsem laktozi in glukozi, belemu sladkorju in beli moki. Prav tako vsako jutro popijem žlico konopljinega olja. Tudi ingverjev čaj zelo priporočam. Ne morem trditi da te naravne alternative pomagajo ampak si želim verjeti da mi. Vsaka naravna stvar, ki pomaga je boljša od tablet, a ne?

Prav tako šport. Vem, da v obdobju ko je bolezen najbolj agresivna, za mene je to boli pred pol leta, ne moreš nič. Ampak takoj ko zdravila začnejo učinkovati priporočam, da se začnete gibati. Sama sem morala v tem času opustiti vse športe. Sedaj spet nazaj uživam v rekreaciji, kljub temu da bolečine še niso povsem izginile. Predvsem fitnes pomaga. Naslednji dan se počutim odlično!

Že vnaprej se vam zahvaljujem za odgovore na vprašanja in lep pozdrav! 🙂

Pozdravljena, jaz ti bom odgovorila na temo alkohola, vem, da te “matra” zaradi zabav in vsega, ker sem sama razmišljala podobno, (sploh si ne predstavljam, da bi zbolela že pri 22, ko smo itak cele dneve žurali) zbolela sem malo pred 30…
V glavnem alkohol je škodljiv samo zaradi tega, ker uničuje jetra, kot vse te tablete, ki jih ješ. Zato ti je revmatolog tudi odsvetoval, plus alkohol tudi sam po sebi sproža vnetja (to boš itak sama ugotovila). Jaz sem se kar držala tega, da je bilo brez alkohola, ampak 🙂 2x na leto sem si privoščila kak razvrat.. ne vsako leto, predvsem, ko bolezen ni bila aktivna… aja in takrat sem bila izključno samo na Sulfasalazinu, drugače sem večinoma na methotrexatu.

Najlepša hvala za odgovor.
Pa si opazila drugačen potek bolezni po tem ko si se pregrešila?
Kako pa prenašaš methotrexat?

nova
Uredništvo priporoča

Pozdravljena, alkohol je škodljiv, ti pa se sama po svoji vesti odloči 🙂
Ponavadi po alkoholu sem začutila bolečine v sklepih,…
Mtx do sedaj še kar vredu prenašam, s prekinitvami ga jemljem že od 2008.
Lp

New Report

Close