Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Oblačenje na banki

Oblačenje na banki

Haha, na banki pa še mi nikoli ni bilo tako smešno:

V Sloveniji je baje svoboda govora, ni pa svobode oblačenja. Na banki v MB so jim zapovedali nositi bele bluze in črne kostimčke … vam rečem, takšne so kot kelnarce 🙂

Poleg tega pa so dobile neke rutice iz težkega materiala in še to zašito duplo, tako da, kera je v menopavzi, je rdeča v obraz ko kuhan rak, pa tudi drugim je vroče v vrat in glavo … te rutice zgledajo kot slinčki 🙂
Razmišljam: kdo le služi s šivanjem teh slinčkov? pa ko te bojo na razgovoru za zaposlitev na banki zdaj najprej vprašali: Vas rado zebe? :)))

Katera banka je to?

V tujini je normalno, da zaposleni v banki sledijo pravilom oblacenja v poslovnem svetu. Črno bela kombinacija meni sicer ni vsec, ampak tako pac je. Raje vidim to in tudi pricakujem to, kot da me v banki sprejme nekdo v japankah in ozkem prekratkem mini krilu in sinteticn topu brez rokavov.
Ceprav ta slednja moskim bolj ustreza 🙂

Ne razumem pa zacudenja nad tem, da mora biti v banki dress code. Tudi marsikje drugje imajo podjetja svojo politiko oblacenja. Npr. da so kostimi v sivi ali modri barvi…itn…itn

Vsekakor obstaja kodeks obačenja, zlasti v poslovnem svetu. Kdo pa potem odloča o barvi in vsebini kot so dodatki pa bomo mi težko uganl…

Imeti morajo belo oz. svetlo bluzo in temen kostim : črn, siv, temno moder…) za poenoten videz pa so dobile rute v barvi NKBM, to je temno rdeča.
Če pogledaš poslovno modo S Oliver premium na primer, so daleč od stila “kelnarc”. Pa tudi Nara camicie bluzice so lepe, tudi tiste v beli barvi… – v teh trgovinah pa še v nekaterih drugih so zaposlene po mojih informacijah dobile tudi dogovorjen popust. Na izbiro pa so imele tudi šiviljo, da so si lahko izbrale oblačila po meri.
Poslovni stil je vsaj meni zelo všečen, pa sem sredi 30ih in ne neka starka.
Barva kostima pa na meno ne vpliva, prav tako lahko uporabiš domišljijo pri vezanju rute, ni nujno da si zategnjen.

Pa še to, nisem zaposlena na banki, je soseda. Se pa vedno znova čudim, kako so nekateri neprimerno oblečeni za svoje delovno mesto, zato to podpiram.

a imajo tak dobre plače, da si bodo zdaj kupovale modo iz poslovnega sveta?

pa jeebeš poslovni svet, če nisi svoboden

če že morajo biti enotno oblečene, jim naj delodajalec kupi “delovne obleke” … moje mnenje

Jaz pa pričakujem, da bančna uslužbenka delo opravi kot je treba, zaradi mene lahko tudi gola.

Jaz pa pričakujem, da bančna uslužbenka delo opravi kot je treba, zaradi mene lahko tudi gola.[/quote]

No, gola ravno ne, ampak kaj se grejo neke haloške mode (oprostite, Haložani), naj raje svojim varčevalcem dajo normalne obresti, kjer ne bo 0 .0 spredaj

Logično je, da mora bit oblečen bančni uslužbenec poslovno oz. v skladu z nekimi standardi. Ne razumem pa nujno črno-bele kombinacije + nek robec v barvi banke.

haha, to ni robec, res izgleda kot slinček 🙂

kdo služi s šivanjem rutic? ziher kakšna prijateljica od glavnega 😉

A tako? Še določajo jim, v kateri trgovini morajo kupovati? svinjarija!

kaki šef brez okusa

Ne, kolikor vem jim ne določajo, so pa dobili seznam trgovin, kjer so jim uredili določen popust. Teh trgovin je veliko, jaz sem si pač zapomnila ti dve, ker sta mi všeč. Lahko pa kupijo kjerkoli, tudi v Kiku če je v skladu s poslovnim kodeksom. Menda so pa dobili tudi neki dodatek pri plači, ki pa je bolj bogi…

in temu se reče po tvoje SVOBODA?

https://sl-si.facebook.com/NaraCamicie-Ljubljana-119430101553799/timeline/

meni ni všeč niti ena od njihovih bluzic

New Report

Close