Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Kultura vožnje v Sloveniji?

Kultura vožnje v Sloveniji?

Zanima me vaše mnenje o prispevku Kultura vožnje in kje smo zgrešili.

[img]http://avto.over.net/wp-content/uploads/sites/9/2015/09/kultura-voznje-v-sloveniji-690×336.jpg[/img]

Predvsem me zanimajo vaše izkušnje kulture vožnje v tujini.

Ste strpen ali hitro vzkipljiv voznik/-ca?

…tako, na hitro povzeto, kulture vožnje ni.

Izkušnje iz tujine so podobne kot tvoje. Pri nas se zrcali recesijska stiska in splošen občutek nezadovoljstva predvsem v vožnji.

STrpen ali vzkipljiv… ne vem. Resno vzkipel še nisem, najdlje je prišlo do skoraj vzkipetja, ko mi je nekdo nekaj nakazoval pred semaforjem, ker sem mu na obvoznici dvakrat poblisknil z lučmi, ker se pri prazni cesti in 90 km/h ni hotel umakniti z levega pasu.
Ponavadi se raje smejim oslom… in se umaknem na desni pas.

kot oseba ki zelo veliko vozi bi rekel tkole. treba je gledat večjo sliko. ne samo iz svoje kabinice. jaz mislim tko,da je politika kriva za vse. po večini so ljudje vopice. rabijo vodjo. torje rabimo ljudi ki bi nas vodili. policija pre salbo opravlja svoje delo. politika premalo deluje na tem področju. z filmi, reklamami, ampak zanimivimi. ne tak osranje . red je vedno pas pripet pa take jajce. kdo bo tako sranje resno jemal.
treba je al razsirit ceste lai jih zapret. ceste imamo iz pred 40 let , frkvenca vozil je 500{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} večja. to pač ne gre. tej poizkusov na ljudeh je bilo ze narejenih malo morje. koliko ljudi v nekem prosortu je še sprejemljivo, da se ne prekorači kritična masa in so osebne meje prekoračene. torej je vsor vzasebnost konstanten in oseba nima varnostnega polja. v katerem se dobro počuti. to se nam dogaja. imamo ccp, ki pa zal ni kompatibilen z casom v katerem zivimo. preprosto. treba naredit selekcijo mau bolj rigorozno. prenehat z nagrajevanjem vopic in divjakov za to da cim prej kupijo drag avto, da pol drzava zasluzi. drzava mora prenehat sluzit na vopicah in neumnih odločitav ljudi. naj gredo izpit za avto delat mladostniki, tisti, ki imajo boljše šolske ocene. so neki pokazali v otrostvu, so neki sportniki. taki divjaki, razni pretepči, razni nevzgojenci in problematiki pa pač kasneje. pa bi se hitro uredilo marsikaj. hitro bi divjaki videli, da pač to ni primerno obnašasnje. ko bi jim sibkejsi fantje ampak bolj inetlignetni speljali punce. glavca bi prisla z atekovim avtom, divja kpa z peciklom h komu bo šla deklina?? no??
in tu se zacne. pri vzgoji otrok. doker stari vozijo otroke okoli kr tako brez avtosedeza, brez pasa, dokler se ljudje pogoavrjate in pisete sms med voznjo, kaj vam naj pol?? če si ljudje ne zelite vzet cas za voznjo, pol pač nič.
verjetno je problem tudi v psiholoških testih. ker pač ne delajo selekcije po čustveni inteligenci.
nas sistem ki je zapeljan ne deluje. po eni strani poneumlja ljudi, po drugi pa zahteva visok ostopnjo čustvene intelignce. ja to ne gre!!! ne moreš iz trakotrja naredit formule1. ne gre pa konec. gojazrji niso plavutke.
krava in kotalke ne grejo skupi. ja? večina ljudi bi rabila automatika. ker ni niti priblizno kos voznji, ze sama tehnika voznje jim dela probleme, kaj sele vkljucevanje v preozke ceste in krizisca, kjer divjkaki vozijo kvazi formulo. že dost zalostno je , da razen porsheja in saaba nobena znamka ne izdeluje limuzine ki bi omogočala pravilno sedenje. dam primer. mercedes c class novi. ko se usedes za volan kot se zagre, torej kot reli šofer, je vsega konec. srednji naslon za roko je prev nazaj, vrata naslon ne pase, vse je narobe. ja?? pa je to mb c class novi. mislim!!! hobi dirkači sedijo z iztegnjenimi rokami, ker menijo da tak osedijo v formuli. v formuli res lezijo noter, ampak volan pa je zelo blizu prs, glave. so roke zelo skrčene. ne pa stegnjene, da ne mores nit reagirat.

vozim po nemčiji in avstriji … kulture vožnje v sloveniji ni, ker je vsak voznik za volanom egoistično prase, zelo redke so izjeme … če ne odmerimo še dela populacije, ki ne zanjo voziti, oz. bi jim bilo zaradi zdravja potrebno odvzeti vozniško dovoljenje … v srednjeevropskih državah je egoističen voznik bolj redka izjema, pri nas pa navada … gre za to, da jaz moram biti prvi, pa jaz moram prehiteti, pa se mi mudi, … po drugi strani pa počasni/za vožnjo neprimerni vozniki : ali se ne zavedajo napak, ali pa so isto egoistični (se mi ne da hitreje peljati, ampak umaknil se pa ne bom, da bi me drugi prehitel) …
pač mentaliteta naroda, ki jo je verjetno težko spremeniti … lp

New Report

Close