Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Z vlakom v službo

Z vlakom v službo

Ker z oktobrom začnem službo v Mariboru, jaz pa sem iz Ljubljane in trenutno nimam avta (saj ga v Lj nisem rabil) se bom na delo vozil z vlakom… ali se bolj splača kupiti vstopnico vsak dan ali je bolje kupiti mesečno, če sploh obstaja? Na spletni strani slovenskih železnic nisem nič zasledil .. http://www.slo-zeleznice.si/sl/potniki/vozovnice-in-popusti/vrste-vozovnic/subvencionirane-solske-vozovnice

Se kdo vozi z vlakom? Kakšne so vaše izkušnje? Hvala za nasvet 🙂

ne vem, kako tebi ni ratalo nič najt…

http://www.slo-zeleznice.si/sl/potniki/vozovnice-in-popusti/vrste-vozovnic/abonentske-splosne-vozovnice

zbrana relacija: Ljubljana-Maribor
Datum: 17.09.2015
Vrsta vozovnice LP 2.razred IC 2.razred IC 1.razred ICS 2.razred ICS 1.razred
Tedenska 84,12 92,04 134,10 / /
Mesečna 305,92 334,72 487,68 334,72 487,68
Polletna 1529,60 1673,60 2438,40 1673,60 2438,40
Letna 3059,20 3347,20 4876,80 3347,20 4876,80
Karnet / / / 129,12 193,68
LP-Lokalni potniški vlak
IC-InterCity vlak
ICS-Vlak InterCity Slovenija

Ja klinc ne spoznam se na tole.. do sedaj mi ni bilo treba.. 🙂 hvala za pomoč!

Ja, če boš delat hodil, potem verjamem, da med subvencioniranimi šolskimi vozovnicami nisi našel prave zase…

5x na teden 2x voznja gor, dol, do konca leta boš ugotovil, da si crkjen ko pes, ne boš vedel, kam je šlo leto, ker se boš samo vozil, voil, vozil.

Preseli se v MB, celo najemnine so tam nižje.

Poglej na prevozi.org, te bo prišlo ceneje in hitreje.

Pa še tole v vednost – http://www.slo-zeleznice.si/sl/component/sz_timetable/?vs=42300&vi=&iz=43400&da=2015-09-18T00{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465}3A00{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465}3A00&showDa=18.09.2015#stationsData – 4.5 – 5h na dan samo za fjakanje. :S

Pa reče se vozovnica, ne vstopnica

na tvojem mestu bi se v maribor preselila.

ICS vozi v eno smer manj kot dve uri. 5 ur na dan??? saj pa ti ni treba z lokalnimi vlaki hodit..

vožnja z vlakom je zelo udobna v primerjavi z alternativo (avtobus, svoj avto), ker si lahko v tistem času spočiješ, daš možgane na pašo, kaj prebereš ali pa brskaš po internetu…

mene bi glih vožnja z nekimi tujci, s katerimi se ne počutim domače ultra utrudila.

ICS vozi v eno smer manj kot dve uri. 5 ur na dan??? saj pa ti ni treba z lokalnimi vlaki hodit..

vožnja z vlakom je zelo udobna v primerjavi z alternativo (avtobus, svoj avto), ker si lahko v tistem času spočiješ, daš možgane na pašo, kaj prebereš ali pa brskaš po internetu…

mene bi glih vožnja z nekimi tujci, s katerimi se ne počutim domače ultra utrudila.[/quote]

Oprosti nisem vedela, da avtrja poznaš, in ti je povedal, da je doma na žel. postaji v Lj in da ima službo, na žel.postaji Mb, je v pisarni takoj, ko stopi z vlaka in doma v dnevni takoj, ko stopi v Lj na peron.

Še 1x oprosti!!

Z ICSom si res hitro v Mb iz Lj, ampak mislim da je karta nekje 16 evrov v eno smer in pogosto vozijo nadomestne garniture (ali pa imam samo jaz to srečo, da vedno ko se peljem, je nadomestna garnitura). Drugače pa je vožnja z vlakom draga, čedalje manj je direktnih povezav na tej relaciji in čedalje več prestopanja v Zidanem Mostu. Največji problem pa so konstantne zamude. Zdaj pa je še polno del na progi in je še dodaten obup. Sama se ne vozim rada z avtom, bi raje šla z vlakom, če bi imeli vsaj dokaj normalen sistem.

Slovenske Zeleznice – pocasi se dalec pride. 🙂

Si siguren, da se ti bo dalo vsak dan voziti z vlakom iz Lj do Mb? Sama sem se 3 leta vozila na faks iz Lj do Celja. Gor sem se vozila od 1-5krat na teden. Odvisno kako so bila predavanja, pač izreden faks. Ssem resno vesela, da je faks mimo, ker bi se mi drugače zmešalo. Če bi imela avto vem, da se nebi nikoli vozila z vlakom. Meni je to resno totalno neudobno pa počasno da ni res. Na tvojem mestu bi ali kupila avto (če si ga lahko privoščiš) ali pa v Mb najameš stanovanje. Če imaš denar si ga lahko tudi kupiš.

Pripravi se na uničeno privatno življenje, ker boš cel dan v službi ali na vlaku. Domov boš prišel samo prespat.

New Report

Close