Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Združenje delodajalcev predlaga, da si sami plačujte bolniške

Združenje delodajalcev predlaga, da si sami plačujte bolniške

Toliko o tem, kako vas cenijo vaši delodajalci, vidijo vas kot strošek in nič več. Zdaj pritiskajo na državo že, naj vam ukine še plačano bolniško. Naslednji bodo verjetno na vrsti prevozni stroški. Se vam bo še splačalo v službo hodit?

Hvala bogu za tablete.

Men se zdi čisto prav da naj ukinejo placevanja bolniške, saj mnogi to izkoriščajo.

Zakaj le bi šel zaradi gripe na bolniško, dva nalgesina pa v službo. Kaj ošpice imaš?
Cepljena si jih dobila. Saj imamo puder in aspirin. Kaj pa je to? Videti je nalezljivo. Ni treba k zdravniku, saj korektor dela čudeže. Še malo rdečila na mamljivi obrazek. Videti si kot roža.
KO BO PA IMEL DIREKTOR GARJE…

A to naj bo izgovor, da ukinejo vsem? V krizi so požrešneži močno obogateli, zdaj bi pa radi še dalje izkoriščali!

Nekaj denarja in okužbo. In zakaj bi šel v zdravstveni dom? Da se še kaj nalezeš. Ne gremo v službo, saj smo čisto v redu. Viroza pa se prenese na – DIREKTORJA.

samo pol bi morali najprej plače dvignit, da si lahko daš na stran za tisti čas, ko ne moreš delat
ker tisti na minimalcu s plačo jedva preživijo. tisti si nobenih bolezni niti pod razno sploh privoščit ne morejo.

aja, to pa ne bi….

Glede na tzo, kako zlahka zdravniki podpisujejo bolniške je prav da gredo bolniške v breme države in taistih zdravnikov. Mogoče bo to naredilo kaj reda.

Vsak izgovor je dober za izkoriščanje.

Vsak izgovor je dober za izkoriščanje.[/quote]

Kakšen izgovor? Kakšno izkoriščanje?

Lepo sem napisal, naj gredo v breme države in ne v breme podjetja…je mar podjetje krivo, da je delavec zbolel?

To bo spremenilo način dela, ja, to bo, to! Haha Ne me hecat

Bolani in prehlajeni, virozni ter virusni bodo zdaj hodili na delo, ker denar ne raste na vrtu, da se jaaaa še drugi okužijo ali kaj dobijo, kot tak si nesposoben učinkovitosti, potem bo pa polovica kolektiva doma na bolniški, delodajalci pa jamrali in se pritoževali na veliko o neopravljenem delu ali neučinkovitosti zaposlenih kot tudi novega predloga glede bolniških.

Če meni nekaj ni jasno… A ti v parlamentu niso sposobni povedat in rečt: fanje in punce, to glede plačanih bolniških je problem, kaj naj naredimo…. In se pozanimajo v drugih državah, malo zmozgajo rešitve, proučijo stanje…. in se zažene DEBATA ter poišče najboljšo rešitev…. NE PA SAMO TUMPAT NEKAJ, KER NI DENARJA V DRŽAVI. GROZA! A SLIŠITE POSLANSKE RITI V LJ???

– Plačane bolniške ukinit, ker jih nekateri samo zlorabljajo
– Nadomestilo za malice ukinit, ker nekateri z njim kupujejo nezdravo hrano, se samo redijo, polenijo in zbolijo, pa smo spet pri bolniških in izčrpavanju zdravstvene blagajne
– Nadomestila za prevoz na delo ukinit, ker nekateri s tem kupujejo gorivo, se vozijo z lastnimi avtomobili, namesto z javnim prevozom, delajo prometne prekrške, povzročajo nesreče, kar spet prinaša telesne poškodbe, bolniške staleže, zdravstvena blagajna trpi …
– Ukinit regrese, ker jih nekateri zlorabljajo za kupovanje alkohola, cigaret, mamil in podobnega, kar vodi v odvisnost, porušeno zdravje, bolniške …
– Ukinit tudi plače, ker se jih ravno tako zlorablja za nakupe vsega že zgoraj naštetega …

Vsak izgovor je dober za izkoriščanje.[/quote]

Kakšen izgovor? Kakšno izkoriščanje?

Lepo sem napisal, naj gredo v breme države in ne v breme podjetja…je mar podjetje krivo, da je delavec zbolel?[/quote]
Vsekakor se strinjam, da je treba lažnim bolniškim narediti konec. Naj bo prvih 7 dni bolniške v breme zdravstvene zavarovalnice, ki bo zdravnikom hitro prepovedala paciente pošiljati v stalež brez razloga. Če pa je kdo res bolan, pa bo v staležu brez težav. Ne vem, zakaj se pri nas gre v stalež za vsak kihec, ti isti delavci pa si v sosednji Avstriji ne upajo v stalež, pa čeprav imajo npr. bronhitis ali še kaj težjega. Nekaj potem le ne more biti vredu s tem našim sistemom ali z našimi ljudmi 🙂

Če lahko švercam begunce, mamila in orožje?

Ali bodo zaščitne maske samo za direktorje ali bodo oni hodili v skifandrih v službo sodelavci pa naj pocrkajo in žrejo nalgesine in aspirin

Združenje delodajalcev lahko predlaga karkoli. Ni pa nujno, da bodo to tudi dobili. Če jim kaj ni všeč, lahko proizvodnjo in sebe preselijo v Indijo.


Hvala bogu za begunce, da čimprej ukinejo to mafijsko državo.

Delodajalka sem. Z zlomljeno nogo 🙂 Od srede maja do prejšnjega tedna sem bila na bolniški, pa še ni čisto dobro. Ampak jaz sem bila vsak dan v službi 🙂 Zjutraj me je peljal mož, opoldne me je prišla iskat sorodnica. Si ne predstavljam, kje bi bili zdaj vsi delavci, če ne bi hodila na delo 🙂 Aja, še to sem se spomnila, en od delavcev se je medtem urezal v prst. Dva šiva. 12 dni bolniške. Juhej! PS: nisem za to, da si delavci sami plačjujejo bolniško.

Verjetno želiš toliko dobička kot ga sama brez zaposlenih ne bi v življenju nikoli dosegla. Zato ti je logično v interesu, da si tudi polomljena prisotna v podjetju ker denar celi vse rane, poklicni manager pa je zate predrag.
Razen če si Mati Tereza in si ljudi zaposlila zaradi človekoljubnosti. V tem primeru se ti klanjam in opravičujem. PS: Želim ti ozdravitev v obeh primerih.

Tale zapis me pa kar malo pogreje.
Sedeti v pisarni, ali pa četudi z bergljami hoditi okoli in nadzirati pač ni isto kot npr. delo fizičnega delavca. Me prav zanima kako bi čistilka delala z zlomljeno nogo? Pa tudi, če bi imela na prstu šivano ureznino ne bi mogla. Vsaj dokler se toliko ne zaceli, da ne pride do okužbe…

Tale zapis me pa kar malo pogreje.
Sedeti v pisarni, ali pa četudi z bergljami hoditi okoli in nadzirati pač ni isto kot npr. delo fizičnega delavca. Me prav zanima kako bi čistilka delala z zlomljeno nogo? Pa tudi, če bi imela na prstu šivano ureznino ne bi mogla. Vsaj dokler se toliko ne zaceli, da ne pride do okužbe…[/quote]
Delam v Avstriji, v zdravstvu. Nihče, ki se vreže v prst, ne gre v stalež. Vsak natakne rokavico in dela svoje delo dalje. Ti to kaj pove?

Verjetno želiš toliko dobička kot ga sama brez zaposlenih ne bi v življenju nikoli dosegla. Zato ti je logično v interesu, da si tudi polomljena prisotna v podjetju ker denar celi vse rane, poklicni manager pa je zate predrag.
Razen če si Mati Tereza in si ljudi zaposlila zaradi človekoljubnosti. V tem primeru se ti klanjam in opravičujem. PS: Želim ti ozdravitev v obeh primerih.[/quote]
Delam posel, ki ga sama ne morem opraviti v celoti. Takšno delo potrebuje ekipo, samo več rok naenkrat da rezultat. Poklicni manager? 🙂 Draga moja, iz katere pravljice pa si ti ušla? 🙂 Dejstvo je, da če ne bi hodila med tem, ko sem bila na bolniški v službo, da bi bili delavci že dva meseca in pol na zavodu, brezposelni. Po vseh pravilih bi morala sedeti doma in ne bi smela zapustiti mesta stalnega prebivališča. Žal pa bi med tem propadli. Samo toliko, da veš… ker očitno še nikoli nisi bila sam svoj šef 🙂 PS: Hvala za lepe želje, noga že skoraj kot nova 🙂

Tale zapis me pa kar malo pogreje.
Sedeti v pisarni, ali pa četudi z bergljami hoditi okoli in nadzirati pač ni isto kot npr. delo fizičnega delavca. Me prav zanima kako bi čistilka delala z zlomljeno nogo? Pa tudi, če bi imela na prstu šivano ureznino ne bi mogla. Vsaj dokler se toliko ne zaceli, da ne pride do okužbe…[/quote]
Delam v Avstriji, v zdravstvu. Nihče, ki se vreže v prst, ne gre v stalež. Vsak natakne rokavico in dela svoje delo dalje. Ti to kaj pove?[/quote]

Moja sodelavka si je priščipnila prst. Zaradi modrega nohta je bila 5 dni na bolniški.


Delam v Avstriji, v zdravstvu. Nihče, ki se vreže v prst, ne gre v stalež. Vsak natakne rokavico in dela svoje delo dalje. Ti to kaj pove?[/quote]

Moja sodelavka si je priščipnila prst. Zaradi modrega nohta je bila 5 dni na bolniški.[/quote]
…je Avstrija bolj razvita od Slovenije. Samo zato, ker se pri njih v službi res dela, pri nas pa večinoma ni treba. Se iskreno opravičujem vsem, ki delajo pri privatnikih ali pri tujih lastnikih in morajo v službi garati.
In potem firme pri nas životarijo, v Avstriji pa investirajo in prosperirajo.

Uboga bodi firma, kjer se brez Presvetlega Velikega Vodje nič ne zgodi.

New Report

Close