Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek cepljenje punc v 6 razredu da ali ne

cepljenje punc v 6 razredu da ali ne

Zanima me kaj mislite o cepljenju punc proti raku na maternici,ste jih dale ali ne

jaz bi priporočala, da se o zadevi res temeljito informirate pred tem.
za začetek, ne gre za cepljenje proti raku na maternici, ampak za cepljenje proti HPV (humanopapiloma virus), ki lahko povzroči tudi raka na materničnem vratu.

Vsekakor. Temu se rece HPV virus in ni nujno da se razvije v raka. V 6. razredu so stare… koliko 12? Pri 12ih so se pri nas popularne punce jahale po wcjih. Imam 20 let.
Tudi ce se tvoja ne jaha ima ne glede na kondome veliko moznost za HPV do 30 leta. Moskim sicer ne skodi, zenskam pa lahko povzroci to kar si omenila.
Jaz bi vsekakor cepila. Pa ne samo za HPV, tudi za hpv a b in c. Preventiva se nikoli ni skodila.

V zadnjem stavku: hepatitis

problem je ravno v tem, da lahko škodi….

brala sem, da je v ameriki zabeleženih 8 smrtnih primerov in 88 poškodb, ter da sta bili celo dve poravnavi v povezavi s cepljenjem
http://www.webmd.com/children/vaccines/features/should-your-child-get-hpv-vaccine?page=2

jaz imam še na srečo 10 let časa, da spremljam malo in se bom potem odločila.

Vsekakor. Temu se rece HPV virus in ni nujno da se razvije v raka. V 6. razredu so stare… koliko 12? Pri 12ih so se pri nas popularne punce jahale po wcjih. Imam 20 let.
Tudi ce se tvoja ne jaha ima ne glede na kondome veliko moznost za HPV do 30 leta. Moskim sicer ne skodi, zenskam pa lahko povzroci to kar si omenila.
Jaz bi vsekakor cepila. Pa ne samo za HPV, tudi za hpv a b in c. Preventiva se nikoli ni skodila.

Tudi mi smo jo cepili ,kot pač preventiva ne škodi.Tudi preventiva lahko škodi.
Poglej si nazaj je veliko tega napisanega:http://med.over.net/forum5/read.php?151,8400877.

Če bi se moja pri 12 valjala s fanti bi jo stolkla, čeprav ne odobravam pretepanja otrok. In kretena spravila v čuzo, ker do 15 leta po zakonu sploh ne sme. Zdaj pa bi prokleti pedofili porivali 13 letnice. Takemu tipu bi odrezala k… Ne pa ceplenje, ki ni tako nedolžno. Raje naj plačajo Jakobu operacijo noge kot pa seksualno revolucijo in potem ugotovimo, da so pri 20 okužene s SIDO in Sifilisom. Ker, če piješ zelen čaj z limono in ješ kapusnice in križnice ti HPV ne naredi raka, če ti ga pa vseeno pa PAP test, ker vsak rak je MUTACIJA.

ne bo šel v arest, če je star 12 ali 13 let…
tudi fantje pri teh letih seksajo….

ABSOLUTNO NE

Vsekakor.

Cepila bom tudi sina, ne samo hčerke.
Fantje prenašajo (pa tudi zbolijo, čeprav redkeje), punce pa bolezni kasirajo.

Bi pa letel s šole smer Radeče.
Ker če sem svojo hčer vzgojila v kurbo… Pri dvanajstih bi si pred njo poslala metek v glavo, ker tega jaz in nobena moralna mati ne bi prenesla. Seks pri dvanajstih… Jaz bi se ubila pa naj gleda kaj je storila, ko bi sama likala oblačila za moj pogreb bi vedela, da bo sama kuhala kosilo in najprej sama pospravljala (moje možgane).

če si se ti jahala, to ne pomeni, da se jahajo vse.

Ja, vsak ima svoje mnenje, svoje argumente… Na netu in v časopisih je polno argumentov “za” in “proti”.
Pred letom dni sem bila v enaki dilemi in na koncu smo se odločili, da se hčera ni cepila proti HPV. In zanimivo – enako je ravnalo še kar nekaj staršev, nihče ni zaradi tega nič kompliciral. Je pa res, da smo bolj “podeželjska” (čeprav kar številčna) šola in da se – hvala Bogu – zaenkrat mladina v OŠ še ne “jaha” po WC-jih, upam, da tudi drugje ne… hčera mi zaenkrat precej zaupa glede svojega odraščanja (in spolnega dozorevanje), zaljubljenosti… tako da upam, da ne bo šla kar nepremišljeno sexat, čeprav nikoli ne veš. Po cepljenju, ki ga je imela hčera pred odhodom v šolo so se pokazale pri njej določene težave ki jih prej ni imela, čeprav tudi sama dvomim, da je imelo kaj povezave. A dvom ostaja in ravno v času pred odločitvijo za ali proti cepljenju, mi je prišlo na pot en kup mnenj proti temu cepljenju (oz. sem spoznala tudi dva otroka s hudimi posledicami cepljenja), tako da smo se potem odločili, da se hčera ne cepi.


nikamor ne bi letel. tako kot tvoja hči ne. ker bi bil kriv istega kaznivega dejanja, kot ona.

Se mi je pa tudi postavilo eno zame pomembno vprašnje pri odločanju, ali se naj hčera cepi ali ne – namreč, za cepljenje v predšolskem obdobju ni bilo potrebno nikoli podpisati nobenega dokumenta pri dohtarju, da se strinjamo da je otrok cepljen. Zakaj torej, če je to cepljenje povsem nenevarno, je potrebno soglasje staršev??
Ko sem profesorja na šoli, ki jo moja hčera obiskuje (in se poznamo), vprašala za subjektivno mnenje glede tega, ali bi on dal cepit svojo hčero, mi je odgovoril, da zagotovo ne odkar pozna sosedovo hčerko, ki je po cepljenju proti HPV (pri dvanajstih) začela dobivati “božjastne napade”. Dohtarji bi temu rekli “naključje”…. je pa dejstvo, da vsaj mene vse mine, ko vidim koliko strupov sodobne farmacije pojemo brez potrebe…

Bi se pa ustrelila. Ker zagotovo ne bi prenesla, da sem vzgojila otroka kurbo. Drugače pa zdrava hrana, radni pregledi PAP, ker nobeno cepivo ni 100{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} in še kaj bi pomagal HPV, če lahko pride SIDAali Sifilis.

sama sem okužena s HPV virusom in sem imela spremembe na mat.vratu – nič rizičnega HB in ne bom cepila svoje hčere proti HPV virus, ker je v cepivu za cca. 12 vrst HPV virusov, obstaja jih cca. 22 – enako kot ROTA virus.

Kje je to pri vas? Kakšen kupleraj ali kaj?

Ker tisto je bilo obvezno cepljenje (in se cepit moraš, te noben ne vpraša – lahko sicer ne, a je potem kontra postopek), to pa je prostovoljne narave in moraš za to soglašat ti (otrok namreč še ni polnoleten), sicer ga cepit ne smejo.

Podpišeš zato, da ne moreš tožiti, če pride do posledic. Za tiste, ki se ne podpiše pa so v zdravstveni blagajni fondi odškodnin. Tako, da za HPV pa država noče prevzeti rizika. Tako, da naj bi raje plačali popravilo noge Jakobu kot brezvezno cepivo za otroške vlačugice.

Je v 6. razredu in se ne bo cepila. Imam sorodnico, ki je HPV imela, s PAP-testom so odkrili predrakave spremembe, zadevo rešili in 20 let pozneje za to komaj še ve, normalno rodila in vse. Ja, verjetno je bil kriv prezgoden seks, pa ne pri 12-ih ali 13-ih, ampak pri 17-ih. Okužil jo je edini spolni partner, ki ga je imela do 20. leta. Ne vem, kje ste zdaj dvanajstletnice našli, cepivo ni namenjeno preventivi v tako zgodnjih letih.
Ker gre za enega najbolj ozdravljivih rakov, ker preventiva že obstaja (pap testi) moja hči ne bo del populacije, na kateri se bo delala statistika stranskih učinkov. Jo imam preveč rada.

Ker tisto je bilo obvezno cepljenje (in se cepit moraš, te noben ne vpraša – lahko sicer ne, a je potem kontra postopek), to pa je prostovoljne narave in moraš za to soglašat ti (otrok namreč še ni polnoleten), sicer ga cepit ne smejo.[/quote]

Ja, saj za to gre – namreč, zakaj če to cepljenje pri dvanajstletnih puncah ni povsem “nenevarno”, ni tudi obravnavano kot “obvezno??

Ne bodo imele, časa da bi dobile raka, ker jih bodo prej kamenjali do smrti. Te male kurbice iz osnovnih šol. Vlačugice, ki mislijo, da so fensi in šmensi. Tako mora biti, če so začele pri 12 loviti.

Pa žal ne tako, kot si nekatere druge predstavljate!!! Jaz jo že leta cepljujem v glavo, da ne bo menjavala partnerjev kot spodnje gate že pri dvanajstih!!!
Pa a ste normalne. a to cepljenje jemljete kot, da ste potem obcvarovane težav z otrokom? v resnici imam pri nekaterih osebkih občutek, da otrokom prav dovoljenje dajejo, da bi sexali pri 12. Za na CSD!!!

Ja, tako nekako tudi jaz razmišljam…

New Report

Close