Recepti.Over.Net

Prehrana in kulinarika

Odgovarjajo: Vesna Feelgood, svetovalka za prehrano

Imate kuharske izkušnje? Potrebujete nasvet? Povprašajte ostale udeležence foruma, ki radi razkrijejo male skrivnosti velikih kuharskih mojstrov. Seveda pa vam bo svetovala tudi naša izkušena uporabnica, moderatorka , s svojimi nasveti in za vas iskala potrebne informacije. Obilo užitkov.

Vesna Feelgood , svetovalka za prehrano

Vesna Feelgood

Vesna Milenković je dinamična in polno zaposlena mati dveh otrok, ki si je profesionalne izkušnje nabirala na različnih področjih – po duši naravoslovka, ki je pristala v ekonomski stroki in s svojo sposobnostjo improvizacije uspešno združuje različna znanja. Na področje prehrane jo je pripeljala stiska ob spoznanju, da je njen novorojeni sin hud alergik. Postopno se je sinovo zdravje izboljševalo, alergije so pojenjale, znanje s področja prehrane in »alternativnega« kuhanja pa raslo. Ima bogate osebne izkušnje, ji jih z vami deli na forumu Prehrana, Prehrana, rekreacija in oblikovanje telesa in v posebni sredini rubriki na portalu za Recepte. Vesna je prehranska svetovalka in to počne z velikim veseljem. S svojim občutkom za posameznika in s strokovnim znanjem lahko ponudi oporo in razumevanje na poteh sprememb, ki nikoli niso lahke. Vesna ni profesionalna kuharica in tudi ne pretirana ljubiteljica preživljanja časa ob štedilniku. In ravno zato je specializirana mojstrica reševanja vsakodnevnih prehranskih zagat. Vesna pravi: “Obožujem okusno, zdravo hrano, ki se jo hitro pripravi, s slastjo poje in nato posveti še drugim pomembnim rečem v življenju.” Pomaga vam najti odgovore na vprašanje KAKO? To vprašanje se postavi, ko izveste »kaj« in »zakaj« je potrebno nekaj narediti. Vesna poskrbi, da boste lahko vse odgovore lažje prenesli v svoj vsakdan.

vlozeni slaniki - svedska velikonocna jed

Default avatar

ursa

Zivjo, kot sem vceraj rekla, se spet javljam z enim severnjaskim receptom.

Tokrat so to vlozeni slaniki, ki jih Svedi jedo za veliko noc namesto nase sunke.
Zraven sendvicev s takimi slaniki ponudijo pa kot pri nas pirhe in hrenovo omako. Izgleda, da so pirhi & hren kar precej univerzalne velikonocne jedi. :) Se to bi omenila, da se v tem receptu mesata kisel in sladek okus - to je zelo tipicno! Kislo-sladko ali slano-sladko ali pekoce-sladko, velika vecina jedi tukaj bo imela kaksno tako mesanico okusov. Druga tipicna stvar je, da so slaniki surovi, le
marinirani, ne pa kuhani ali peceni. Svedi pojejo zelo veliko surovih rib (slaniki, prekajen losos, itd.), zato so pri njih npr. tudi japonske sushi restavracije zelo
popularne, ker ima susi podoben okus kot hrana, ki so je vajeni.

No, recept je pa tukaj:

Vlozeni slaniki

Sestavine:
600g slanikov (filejev)

Marinada:
7 dcl vode
1 dcl vinskega kisa
2 zlici jabolcnega kisa
sol

Dodatki:
5 dcl sladkorja
3 zlicke zmletega belega popra
1 bela cebula
3 rdece cebule
1 lovorov list
sopek koprca

Postopek:
Zmesamo marinado in jo prelijemo preko filejev slanikov. Damo v hladilnik in
pustimo cez noc. Naslednji dan vzamemo ribe iz marinade, jih odcedimo, tekocino
pa prihranimo. Ribam odstranimo kozo. Vso cebulo sesekljamo in jo zmesamo z
ostalimi dodatki ter prihranjeno marinado. Ribe narezemo na kose, velike za
grizljaj, jih nalozimo v steklene kozarce ter dodamo marinado z dodatki. Ribe
morajo biti prekrite s tekocino - ce te ni dovolj, dodamo se malo vode v vsak
kozarec. KOzarce zapremo, damo v hladilnik in pustimo vsaj 2 dni v hladilniku,
da se vse prepoji.

Serviramo s polnozrnatim kruhom, pumpernicklom ali Wasa krekerji, na katere
po zelji namazemo maslo in nanje nalozimo koscke slanikov z dodatki. Ali
pa nalozimo ribe & vse ostalo v posodico, pa naj si vsak vzame ven, kar mu
pase.

Nasla sem se eno slikco svedkih velikonocnih jedi:

Na sredi v zeleni posodici so taki slaniki, kot sem napisala. Spredaj in zadaj na
levi pa so slaniki, vlozeni se na drugacne nacine.

Pa dober tek, ce bo kdo poskusil! :)
Default avatar

Babi

Moj pozdrav leti na sever k Ursi!
Hvala za poslano.Izdam ti skrivnost: moj moz je nor na slanike.Sama jih sicer kupim v Trstu,ker jih v nasi ribarnici ni.Tvoj prispevek bo vec kot dobrodosel.Na podoben nacin moz naredi majhne ribice sardone,samo da jih prej dobro pokaplja z limono,da se v tem soku ze preparirajo,nato pa se marinada.Ko sva v Angliji ,vedno pritroska slanike ,veckrat tudi dimljene.Imam rada smoked salmon in svez wild salmon.
Imam pa vprasanje:Ali se tudi tebi zdijo nase jadranske ribe boljse kot atlantske ali iz Severnega morja?Nasa druzina to opaza.Tudi raki in skampi so jadranski polnejsega okusa.Se nam samo zdi,ali je res!
Se en namaz rada delam.V Angliji prodajajo majhne koscke prekajenega lososa,kar jim ostane od lepih rezin.So znatno cenejsi.Vcasih naredim s testeninami ali pa namaz:Koscke lososa dam v mikser,dodam limonin sok,malo petersilja,majoneze , zenfa,tudi malo avokada,popopram in zmiksam.Dobro.Verjetno je na Svedskem tudi kaj takega.
Imej se lepo babi
Default avatar

ursa

Zivjo, Babi!

Ne vem, ce bi rekla, da so jadranske ribe boljse kot severnomorske. Bolj bi rekla, da so drugacne. Npr. tu so vse ribe vecje, kaksnih rib velikosti nasih sardin in sardelic se sploh ne da dobit. Dobi se kose velikih rib, npr. lososa, vse ze ocisceno in pripravljeno. Tudi rakci in skampi so vecji in druge vrste. Kalamarov in sip pa vecinoma ne poznajo, ker jih v severnem morju in Baltiku ni, najbrz je voda premrzla in premalo slana zanje (Baltik je zelo malo slan, plavanje v njem je kot
plavanje v Blejskem jezeru :).

Tudi jedi so drugacne, rib ne pecejo toliko na zaru ali v ponvi, jih bolj kuhajo ali pecejo v pecici. Npr. ena tipicna jed je Jansenova skusnjava (Jansens frestelse), to se je za Bozic in ob vecjih praznovanjih, zadeva zgleda pa tako, da se krompir in ribe izmenoma nalozi v pekac, doda se preliv in spece. Sama nisem tega se nikoli poskusila naredit, lahko pa poskusim najti recept, ce te zanima.

Pa se ena ideja z lososom (moja vcerajsnja improvizacija enega recepta za testenine - s skuto in tuno, ki si ga napisala za Vesno): prekajen losos sem narezala na koscke, zmesala s skuto in malo olivnega olja, pa dodala drobnjak in vrgla cez pasto. Njam, je bilo dobro. :)))

Lep soncen pomladanski pozdrav! :))) Zdaj je koncno malo bolj toplo in prejle sem ravno opazila, da je povsod zacel poganjati regrat. Seveda ga bo treba iti nabirat, pa ceprav me bodo Svedi gledali kot neko cudo. Zadnjic sem kolegom razlagala, kako mi to v Sloveniji nabiramo in jemo regrat, pa noben ni bil cisto preprican, da bi oni tudi hoteli poskusit, ker tega ne poznajo...

LP, Ursa.
Default avatar

stari posti

Največkrat negodujem nad starimi posti. Ta mi je pa všeč ;).