Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Koencim 10

Koencim 10

Dolga leta jemljem Koencim 10 in sicer Fidimed. Jemljen 1-3 tablete dnevno. Če sem bolj utrujena oziroma, če imam več dela 3, drugače pa eno in sicer zjutraj.
Prebrala sem, da Koencim krepi delovanje oslabelega srca, zavira nastanek ateroskleroze, krepi telesno zmogljivost.
Sedaj pa mi je znanka rekla, da vsa prehranska dopolnila, ki vsebujejo vitamin E, povzročajo nastanek raka. Sem se kar prestrašila in močno vznemirila.
Ali ima kdo kakšno izkušnjo z jemanjem Fidi koencima 10.

tudi jaz jemljem Q 10 že dalj časa, ampak brez E. Nutrilab, pa še cenejši je in poteka akcija 1+1 gratis.

Vsako pretiravnaj je za organizem škodljivo, to velja tudi za E vitamin (ni pa dokazano, da to povzroča raka). Vendar, če se prehranjuješ normalno, ne potrebuješ nobenih prehranskih dopolnih, sploh če nimaš zdravstvenih težav. Tudi jemanje koencima Q10 te ne bo pomladilo, to je samo tržni nateg.

Strinjam se s tvoji znanko. Ne morem trditi, jaz se užival Q 10 in po 6 mesecih so mi odkrili rak.

Vitamin E ni dovolj natančno povedano, imaš tokoferol in tokoferil acetat. Oboje se komercialno poimenuje vitamin E, pa sta različni snovi. Obe snovi se uporabljata kot antioksidanta. Tokoferol v manjših odstotkih, tokoferil acetat pa v večjih. Za preprečevanje oksidacije so potrebne zelo majhne količine, ki so dokazano neškodljive. Študije obstajajo, vendar je v njih govora o velikih koncentracijah (25{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} in več in dlje časa), kar v prehranskih dopolnilih gotovo ni uporabljeno. Tako da je strah odveč.

Moja hči ima več razvojnih težav, na pediatrični kliniki so ji nevrologi predpisal jemanje koencima q10. Uporabljamo sirup quvital forte, stroške nam povrne ZZZS. Jemlje ga od 4. meseca dalje, zdaj ima 3 leta. Težko je laično reči, koliko ji pomaga, a najbrž da ni samo nek nateg, če ga priporoča nevrološki konzilij PK in plačuje zavarovalnica.

New Report

Close