Forum.Over.Net

Starševski čvek

Postavite nemogoče vprašanje in dobili boste neverjetne odgovore! Anonimno in brez registracije. Največje slovensko virtualno mesto. Če ni objavljeno v tem forumu, se ni zgodilo!

Policija me ne more zaščiti pred nasilnim rubežem mojih stvari zaradi dolžnika, ki sploh ne živi tu

Default avatar

na koncu z živci

Danes mi je na vrata prišel izvršitelj in mi grozil, da bo nasilno vstopil ter zarubil stvari, ker dolžnik (moj sorodnik), ki je tu stalno prijavljen, živi pa drugje, dolguje nekemu podjetju 150 evrov. Nobena stvar v mojem stanovanju ni njegova.
Bila sme čisto šokirana in sem klicala policija, če me lahko zaščitijo in so rekli, da ne morejo, ker je tak zakon.

Kako je to možno???? Kakšna lopovska država je to??? Jaz imam 420 evrov pokojnine.

Ali res obstaja tak zakon, ki dovoljuje tako ropanje poštenih državljanov????

Morala sem vzeti pomirjevalo.

Nesramni izvršitelj je odšel, ko sem mu dala številko sorodnika, a je rekel, da se bo vrnil, če ga ne dobi.

Klicala sem sorodnika, pravi da je ta dolg že zdavnaj poravnal, ker je bila izvršba na plačo in mu ni jasno, če je še kaj dolžen, zakaj se mu ne usedejo na plačo, saj jo dobiva in mu noben nič ne trga. je rekel, naj ne skrbim, da bo plačal, ampak da sploh ni vedel, da ima še kak dolg.

Kdo v tej državi lahko mene zaščiti pred to lopovščino in nasilnimi izvršitelji, saj nisem ne kriva ne dolžna??????
Default avatar

ajej

Nihče, ker je vse gnilo. Ne zanima jih čigavo je, samo, da odnesejo. Ja, je tatvina ampak pomagal ti ne bo nihče, pomagaj si sama. Nasilno ne sme vstopiti v tvoje stanovanje.
Default avatar

zalostslo

Ko nekdo nima 150€ za poravnavo dolgov potem veš da si revež.... žalostno res
Default avatar

Nimaš urejenih papirjev

Prvič. Dej uredita stvari s sorodnikom, da nebo pri teb prijavljen
Drugič. Nehi paničart ker kriva si tudi ti da nimaš urejenih stvari s tem sorodnikom.
Tretjič. Zamisli se nad sabo kak lajf moraš met s komej 420 eur pokojnine (smeh:)
Četrtič. Ne skrbi, ce je un tvoj sorodnik ze use poravnal
ADIJOS!!!
Default avatar

PaJa

Nimaš urejenih papirjev je napisal/a:
Drugič. Nehi paničart ker kriva si tudi ti da nimaš urejenih stvari s tem sorodnikom.
Tretjič. Zamisli se nad sabo kak lajf moraš met s komej 420 eur pokojnine (smeh:)
ADIJOS!!!
Pa ti? Imaš v glavi vse urejeno? Kajti to je dosti huje kot neurejeni papirji...
Default avatar

na robu z živci

ADIJOS!!!
Zakaj pa ne bi smel biti pri meni prijavljen????

Je pošten fant, ki pošteno dela, ampak mu v prejšnji službi niso plačevali redno pa ostali dolžni nekaj plač in je on potem ostal dolžen.

Nima nikogar, nima kje biti prijavljen in zakaj ga ne bi jaz prijavila????

Rubežnik je rekel, da lahko nasilno vstopi v moje stanovanje, ker ima papirje!
Default avatar

Ja no pol pa tko...

na robu z živci je napisal/a:
ADIJOS!!!

Je pošten fant, ki pošteno dela, ampak mu v prejšnji službi niso plačevali redno pa ostali dolžni nekaj plač in je on potem ostal dolžen.

Pac zrd tega ker je pri teb prijavljen loh uzame robe za 150 eur. Ce pa ne bi bil pa nebi mogel rubit ane?? Dj mu naslov kjer zvi ta "priden fant" pa nj mu tm zarubi. Ne pa tebi. Kapiras???
Default avatar

nerazumevanje problema

Imam občutek, da ste nekateri tukaj:
a)zabiti
b)privoščljivi
c)oboje

Problem je seveda ta fašističen zakon, ki kaj takega dovoljuje. Naj rubijo človeku, ki je dolžan, ne pa ljudem, ki s tem nimajo nič. Najprej pa naj rubijo bivšega delodajalca tega fanta, ki mu ni plačeval. Tega pa ne bodo storili. Ker so pokvarjeni vsi po vrsti. Ta država je popolnoma gnila.
Default avatar

PaJa

Nasilno ne sme vstopiti v tvoje stanovanje (predvidevam, da je tvoje) tudi ti imaš papirje, da je TVOJE ! Sploh pa mu ne odpiraj vrat. A bo vlomil ali kako????
Default avatar

rubežniki

Če lahko rubežnik na silo vstopi bi jaz njega na silo lepo hop s stolom po betici ,ker imam pravico ga opalit k ne vem,da je on res rubežnik ko na silo vstopa.Kaj pa če pride vlomilec.Lepo odpreš vrata in tresk pa pol se mu opravičim.
Default avatar

takojeto

Rubežnik sam ne sme vstopiti v stanovanje. Lahko pa pride v prisotnosti policije in takrat moraš spustit rubežnika v stanovanje. Žal je tako da rubežnik vzame kar se nahaja na naslovu dolžnika. Če vzame stvar, ki je tvoja in ne od dolžnika moraš ti to dokazovat na sodišču. Ker pa večina nas ne shranjuje račune je dokazovanje zelo zahtevno.
Default avatar

rubežniki

Ja ,če je pa v spremstvu policije pol ga moraš spustit not.Samega pa niti slučajno ne rabiš,ker to je potem vlom nezakonito dejanje.
Default avatar

Enostavno

Najbolj pogosta rešitev problemov s sobivalnimi dolžniki je pisna izjava na sodišče, da je dolžnik stalno prijavljen na tem in tem naslovu in da uporablja to in to sobo skupaj s predmeti. Zraven se doda slika sobe in tloris stanovanja s pozicijo sobe. Vanjo se namesti posteljo in lepo veliko sliko, katere vrednost bi lahko bila primerna višini dolga. Rubi se lahko samo v tej sobi.
Katerih stvari ni dovoljeno rubiti, je navedeno v prilogi Pravilnika o delu izvršitelja. Če izvršitelj rubi prepovedane stvari (v tem primeru posteljo) in to navede na razglasu dražbe, se lahko dražba razveljavi izvršitelja pa prijavi na Ministrstvo za pravosodje.
Alternativno lahko izvršitelju dovoliš rubež svojih stvari in se takoj nato obrneš na sodišče z izjavo, da si lastnica zarubljenih stvari vendar boš morala v tem primeru dokazovati lastništvo, zato je zgornji postopek neprimerno enostavnejši.
Default avatar

Budale

takojeto je napisal/a:
Rubežnik sam ne sme vstopiti v stanovanje. Lahko pa pride v prisotnosti policije in takrat moraš spustit rubežnika v stanovanje. Žal je tako da rubežnik vzame kar se nahaja na naslovu dolžnika. Če vzame stvar, ki je tvoja in ne od dolžnika moraš ti to dokazovat na sodišču. Ker pa večina nas ne shranjuje račune je dokazovanje zelo zahtevno.
Izvršitelj ima zakonsko pravico vstopa v stanovanje, vendar lahko v primeru ko oceni osebno ogroženost zahteva prisotnost policije. V kolikor mu je vstop onemogočen, lahko nasilno vstopi tako, da zadolži ključavničarja. Povračilo stroška vstopa se terja v nadaljnjem postopku od dolžnika.

Budale rajši plačujte svoje dolgove, namesto da tukaj zavajate ljudi. Se bo res našel kdo, ki se bo fizično opiral in si prislužil kazensko ovadbo zaradi oviranja rubeža, potem bo pa rekel sodnici "na forumu sem prebral da rubežnik ne sme noter"?
Default avatar

ti si budala

In kaj ,če ga jaz zamenjam za vlomilca?Komot se lahko to zgodi.Ko nekdo vlamlja potem ne odgovarjam za svoje postopke.Tak,da nisem preveč siguren,da izvršitelji tako veselo vlamljajo brez skrbi.Če je pameten ne bo prišel brez policaja.Jaz ne bi nikoli.Neki zakon se mora spoštovat.
Default avatar

nfwpo3erui

kdor nekje ne biva naj tam ne bo prijavljen. zakon je jasen... torej se drugič pozanimaj kaj in koga prijavljaš na svojem naslovu in seveda kakšna je tvoja računica pri tem.
rubežnik ima pravico,da odnese stvari, ti moraš potem na sodišče podati ugovor tretjega, plačati takso in stroške hrambe in morda ti rata dobiti svoje sivari nazaj
super sorodnike imaš in vprašanje se pojavlja - kakšno korist imaš od te prijave ti
Default avatar

P,p,p,p,

Sedaj se je ta dolg povišal še za stroške rubežnikovega obiska, kar je popolni nesmisel, pa da spet pride, bo v trenutku vse skupaj naraslo na preko 1000 eur.
Ta tvoj fant, če je dolžen, naj hitro vse plača, saj gre zaenkrat še za majhne zneske.

Drugače pa seveda, rubežnik lahko vstopi, če ga ne boš spustila notri, se bo vrnil s sklepom o nasilnem vstopu s pomočjo policije in klučarja, stroške seveda plačate vi. Za oviranje rubežnika pri delu pa boste plačali še kazen.
In lahko rubi vse, kar je na naslovu oz. je treba vlagati potem ugovor tretjega, kar pa stane in se vleče.
Kam bi pa prišli, če ne bi bilo tako? Potem bi vsak vedno rekel, da dolžnik tu nima ničesar.

Zakaj se mu ne vsedejo na plačo pa ne vem? Lahko ima prenizko, lahko je tudi ne prejema ali pa upnik samo hoče biti čimprej poplačan.
O tem, kaj se bo rubilo, namreč odloča upnik.

Tebi pa svetujem, če ne želiš težav, ga takoj odjavi.
Default avatar

tokio

Žal pripadaš nori družini, ki se blamira za drobiž
Default avatar

samostalna 55+

Fant naj čimprej uredi svoje dolgove, pa rubežnika ne bo več na vrata. Če je prepričan, da je dolg poravnal, naj dostavi dokazila upniku. Skratka, dolžnik naj se pobriga za svoje dolgove, pa ti ne boš imela težav. Rubežnik samo opravlja svoj posel (ki ni preveč lep).
Default avatar

leelee_nepr.

na robu z živci je napisal/a:
ADIJOS!!!

Zato, ker mora bit vsak prijavljen tam, kjer dejansko živi. Prijava prebivališča ni kar ena fiktivna kategorija, ampak podatek o tem, kje se človeka lahko najde, kam se mu pošto pošilja,... Izvršitelj ni naredil čisto nič narobe, ko je prišel rubež v tvoje stanovanje delat, če je dolžnik pri tebi prijavljen.

Mimogrede, a si mu povedala, kje dolžnik dejansko živi? In zakaj ne, če je tak pošten fant in nima česa skrivat?